Saturday, 18 July 2015
03 August 2020
معاون استاندار سیستان و بلوچستان

«خبر اعدام یکی از مرزبانان ربوده شده توسط جیش‌العدل تایید شد»

2014 March 24

خبر / رادیو کوچه

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان خبر اعدام یکی از مرزبانان ربوده شده ایرانی توسط گروه جیش العدل را تایید کرد.

«علی اصغر میرشکاری» روز دوشنبه چهارم فروردین ماه به خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» گفته است: «بر اساس تحقیقات به عمل آمده خبر شهادت یکی از پنج مرزبان ایرانی تایید شده است.»

بر اساس گزارش «ایرنا» وی افزوده است: جمشید دانایی فر تنها درجه‌دار از میان پنج مرزبان ربوده شده توسط ربایندگان قتل رسیده است.

گروه جیش العدل رباینده پنج مرزبان ایرانی از منطقه مرزی جکیگور در جنوب سیستان و بلوچستان یک‌شنبه شب از طریق توییتر و وبلاگ خود اعلام کرده بود که یکی از مرزبانان به نام «جمشید دانایی فر» را در راستای اعلام قبلی سازمان مبنی بر قصاص خون «علی نارویی» که توسط جمهوری اسلامی در زندان اعدام شده بود، به دار آویخته است.

1

همزمان با اعلام این خبر «حسینعلی امیری» قایم مقام وزیر کشور ایران و سخن‌گوی وزارت کشور، شامگاه یک‌شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، اخبار منتشر شده درباره کشته شدن یکی از پنج مرزبان ایرانی که توسط جیش‌العدل به گروگان گرفته شده‌اند را رد کرده بود.

«موسی دانایی فر» برادر کوچک‌تر مرزبان «جمشید دانایی فر» گفته است: «جمشید دانایی فر متولد ۱۳۶۶ محمد آباد سیستان و دارای مدرک دیپلم است که از سه سال پیش در مرزبانی مشغول به خدمت شده است.»

وی افزوده است: «جمشید دوسال پیش ازدواج کرده و نخستین فرزندش ۱۰ روزه است و هنوز پدر و فرزند، یک‌دیگر را ندیده‌اند.»

مطالب مرتبط

گروه جیش العدل یکی از مرزبانان به گروگان‌ گرفته را اعدام کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,