Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
روزانه با کوچه، دوشنبه چهارم فروردین ٩٣

«انفجار مین در کویر لوت، کوه‌نورد ایرانی را کشت»

2014 March 25

شهرزاد کریمی، محمد افرازه /رادیوکوچه

مجله رادیویی «روزانه با کوچه»، دوشنبه چهارم فروردین ٩٣ شامل: انفجار مین در کویر لوت، کوه‌نورد ایرانی را کشت.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خانواده «حمید هاشمی» در گفت‌وگو با «مسیح علی‌نژاد» روزنامه‌نگار آزاد،  خبر داده‌اند که این کوه‌نورد سی و دو ساله ایرانی در اثر انفجار «مین» در کویر لوت جانش را از دست داد.

آن‌ها می‌گویند که این انفجار ظهر شنبه دوم فروردین در حالی رخ داد که حمید به هم‌راه یک گروه هشت‌نفری با دو خودروی پاترول در کویر لوت مشغول گردش‌گری بودند اما ناگهان چرخ خودروی پاترول با مین برخورد می‌کند و حمید هاشمی در اثر این انفجار ناشی از برخورد با مین در جا تمام می‌کند. اما چند نفر دیگر از هم‌راهان حمید، زخمی و روانه «بیمارستان باهنر» کرمان می‌شوند.

12

«علی» و «بابک» هاشمی دو برادر حمید هاشمی کوه‌نوردی که جانش را در اثر انفجار مین از دست داده، می‌گویند که خانواده‌شان با شنیدن خبر جان باختن حمید دچار شوک شده‌اند و باور نمی‌کنند که سفر حمید به کویر منجر به مرگ او شده باشد. آن‌ها می‌گویند تمام دوستان و هم‌کاران حمید نیز در شوک هستند و متاسفانه فدراسیون کوه‌نوردی نیز ظاهرن در تعطیلات و دید و بازدیدهای نوروزی به سر می‌برند و تا کنون هیچ‌گونه اقدامی برای هم‌دلی و یا اطلاع‌رسانی انجام نداده‌اند.

خبرهای امروز در دو بخش از علی‌اصغر فریدی. گزارش ورزشی «گزارشی از تیم پاس که به پایین دره سانتر شد». از مسیب سروندی. سیگنال ممنوع «نوروز و آذربایجان» از  شادیار عمرانی. ستاد مبارزه با چرندیات از تکذیبیه‌ها درباره اعدام سرباز اسیر می‌گوید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,