Saturday, 18 July 2015
25 February 2020
روزانه با کوچه، یک‌شنبه دهم فروردین ۹۳

«عدم صدور ویزا برای گروگان‌گیر سابق ایرانی از سوی آمریکا»

2014 March 31

شهرزاد کریمی، محمد افرازه /رادیوکوچه

مجله رادیویی «روزانه با کوچه»، یک‌شنبه دهم فروردین ۹۳ شامل: عدم صدور ویزا برای گروگان‌گیر سابق ایرانی از سوی آمریکا

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«مسیح‌علی‌نژاد» در وبلاگ خود نوشته،

«بلومبرگ» در گزارشی با عنوان «ایران؛ گروگان‌گیر سفارت آمریکا در سال ۱۹۷۹ را به عنوان نماینده‌اش در سازمان ملل انتخاب کرد» نوشته است که ایران یکی از اعضای گروه شبه‌نظامی این کشور را که به مدت چهارصد و چهل و چهار روز در تهران پنجاه و دو آمریکایی را به گروگان گرفته بودند، حالا به عنوان نماینده بعدی خود در سازمان ملل متحد اعلام کرد. ماجرا از این قرار است که دولت ایران خواستار دریافت ویزای آمریکا برای «حمید ابوطالبی» شد که او در گذشته یکی از اعضای گروه جبهه دانشجویان خط امام بود.

12

خبرنگار واشنگتن پست ابتدا از صادر نشدن ویزا برای این نماینده جدیدی که ایران به سازمان ملل معرفی کرد، خبر می‌دهد و سپس «کامبیز فروهر» خبرنگار بلومبرگ دنبال ماجرا می‌رود و در مورد پشت پرده و دلیل اصلی عدم صدور ویزا توسط آمریکا تحقیق می‌کند.

خبرهای امروز در دو بخش از علی‌اضغر فریدی. گفت‌وگو «کودکانه‌های نوروزی با چند رسانه‌ای هزار و یک دنیا»« از اردوان روزبه. ایران امروز صنعت خودرو ایران در سال نود و دو». از روشنک آسترکی. سیگنال ممنوع «سیستان و بلوچستان» از شادیار عمرانی. «کمک‌های ایران به حماس از سر گرفته شد». خبرهای ورزشی «محمد بنا حضورش در استقلال را تکذیب کرد.»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۲ Comments


  1. آزیتا
    1

    عجب روزگاریه. این بابا اگر میدونست حماقت اون روزش چقدر برای خودش و مملکتش گرون تموم میشه هیچوقت همچین غلطی نمیکرد…


  2. رها
    2

    شنیده ها حاکیست کامبیز فروهر به درخواست خانواده پهلوی دست به این خبرسازی در مورد نماینده جدید ایران در سازمان ملل زده است. وحشت سلطنت طلبان از آب شدن یخ های روابط ایران و امریکا…. و کم رنگ شدن امکان حمله نظامی به ایران …