Saturday, 18 July 2015
02 July 2020
تنها فرصتی پنج روزه

«زمانی اندک برای خاموشی جعبه سیاه هواپیمای ناپدید شده مالزی»

2014 April 01

خبر / رادیو کوچه

با گذشت بیست و پنج روز از ناپدید شدن بوئینگ ٧٧٧ مالزی باطری‌های جعبه سیاه این هواپیما تنها پنج روز دیگر برای ارسال علایم رادیویی انرژی دارند و پس از آن سکوت حکم‌فرما خواهد شد و شاید برای یافتن آن سال‌ها زمان نیاز باشد و ناپدیدشدن این پرواز بزرگترین راز و معمای جهان صنعت هوانوردی شود.

اطلاعات جعبه سیاه هوپیمای ناپدید شده خطوط هوایی مالزی می‌تواند کارشناسان را راهنمایی کند که بامداد روز شنبه هشتم مارس چه عاملی باعث شد هواپیما از مسیر خود منحرف و به اعماق اقیانوس هند برود.

اطلاعات ثبت شده پرواز و صدای کابین خلبان نیز در جعبه سیاه ضبط شده است. صدایی که دولت مالزی دو روایت از آخرین مکالمه کابین خلبان نقل می‌کند.

مالزی تا روز دوشنبه سی و یکم مارس تاکید داشت آخرین جمله‌ای که از کابین خلبان به برج مراقبت رسیده جمله «بسیار خوب، شب به‌خیر» بوده است و اکنون جمله «شب بخیر، ٣٧٠ مالزی» را رو کرده است و این اطلاع‌رسانی بر شک و شبهه‌ها افزوده است.

malaysia

افکار عمومی نیز با یافتن این جعبه پاسخ سوالات زیادی که بیش از سه هفته است ذهن‌ها را به خود مشغول کرده است خواهد یافت.

استرالیا یک کشتی جنگی مجهز به ردیاب جعبه سیاه هواپیما و زیردریایی بدون سرنشین در منطقه‌ای مستقر کرده که گمان می‌رود هواپیمای مالزیایی در آن محل سقوط کرده است.

تجهیزات نوین آمریکا نیز برای ردیابی جعبه سیاه هواپیمای ناپدیدشده مالزی در آب‌های عمیق جنوب اقیانوس هند وارد منطقه شده است.

سیستم ردیاب بسیار قوی آمریکا با نصب بر روی کشتی می‌تواند سیگنال‌های جعبه سیاه را از فاصله شش هزار متری عمق دریا تشخیص دهد.

بیشتر بخوانید

استرالیا از یافتن قطعاتی از هواپیمای ناپدید شده مالزی خبر داد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,