Saturday, 18 July 2015
13 May 2021
سازمان عفو بین‌الملل

«کاظمینی بروجردی نیاز به اقدامات درمانی فوری دارد»

2014 April 03

خبر / رادیو کوچه

سازمان عفو بین‌الملل از اقدامات فوری درمانی برای «سیدحسین کاظمینی بروجردی» و وخامت حال این روحانی زندانی منتقد حکومت ایران خبر داد.

عفو بین‌الملل که سازمانی غیر دولتی مدافع حقوق بشر است و مقر آن در لندن واقع شده است، در بیانیه‌ای که روز چهارشنبه سیزدهم فروردین صادر کرد، گفته است که آقای کاظمینی بروجردی از بیماری‌های متعددی مانند دیابت، آسم، پارکینسون، مشکلات کلیوی و قلبی و پا درد و کمر درد رنج می‌برد و یکی از چشم‌هایش نیز بخشی از بینایی خود را از دست داده است.

بنابه گزارش روز چهارشنبه سازمان عفو بین‌الملل این روحانی زندانی در ایران، به طور مداوم غش می‌کند و وضعیت سلامتش رو به بد‌تر شدن می‌رود.

kazemaini-berojerdi

در این گزارش هم‌چنین آمده است، که اگرچه پزشکان زندان اوین تاکید کرده‌اند آقای «کاظمینی بروجردی» باید در بیمارستانی بیرون از زندان بستری و درمان شود اما این اتفاق تاکنون روی نداده است.

این روحانی منتقد حکومت ایران و طرفدار جدایی دین از سیاست، به ۱۱ سال زندان محکوم شده و تاکنون هشت سال از حکم خود را سپری کرده، اما عفو بین‌الملل می‌گوید که در زندان به او گفته شده، در صورتی که حاضر به اعتراف علیه خود و عقایدش نباشد، حتی با پایان مدت زندان نیز آزاد نخواهد شد.

در گزارش عفو بین‌الملل هم‌چنین آمده است که، آقای کاظمینی بروجردی برای اعتراف علیه خود به شدت تحت فشار است.

بیشتر بخوانید

صدای متعرضان به ولایت مطلقه‌فقیه را به گوش جهانیان برسانید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,