Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
آمادگی در مقابل حملات موشکی

«ژاپن دستور شلیک به موشک‌های کره شمالی را صادر کرد»

2014 April 05

خبر / رادیو کوچه

یکی از مقامات دولتی ژاپن روز شنبه پنجم آوریل اعلام کرد که توکیو به یک فروند ناوشکن مستقر در دریای ژاپن دستور داده است به طرف موشک‌های بالستیکی که احتمال دارد در هفته‌های آتی از کره شمالی پرتاب شود، شلیک کند.

خبرگزاری «رویترز» در این زمینه گزارش داده است، این دستور پس از آن صادر شد که پیونگ یانگ یک فروند موشک میان برد را بر فراز دریای ژاپن شلیک کرد.

براساس این گزارش «ایتسونوری اونودرا» وزیر دفاع ژاپن این دستور را روز پنج‌شنبه صادر کرده، اما به دلیل جلوگیری از متوقف شدن مذاکرات احیا شده بین توکیو و پیونگ یانگ پس از بیش از یک‌سال، آن را علنی نکرده بود.

japan

بنابه گزارش «رویترز» این مقام ژاپنی اظهار داشته: «وزیر دفاع به منظور آمادگی در مقابل هر گونه حملات موشکی بیش‌تر از طرف کره شمالی، این دستور را از سوم تا بیست و پنجم آوریل قابل اجرا دانسته است.»

به گفته این مقام ژاپنی، وزیر دفاع این کشور هنوز دستور استقرار آتش‌بارهای موشکی پاتریوت را که آخرین مرحله از عملیات دفاعی در مقابل حملات موشکی است، صادر نکرده است.

گزارش رسانه‌های خبری حاکی از آن است که مذاکرات از سرگرفته شده کره شمالی و ژاپن در پکن هیچ دست‌آورد تازه‌ای در بر نداشته و تنها با توافق برای نشست‌های بعدی به پایان رسید.

براساس این گزارش، ناوشکن‌های ژاپنی در دریای ژاپن به تجهیزات پیشرفته راداری مجهز هستند، تجهیزاتی که قادر است چندین هدف را ردیابی و موشک‌های طراحی شده برای رسیدن به اهدافی در نزدیکی فضا را حمل کند.

مطالب مرتبط

کره شمالی دو فروند موشک بالستیک پرتاب کرد

تبادل آتش میان کره شمالی و کره جنوبی در دریای زرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,