Saturday, 18 July 2015
08 July 2020
خبرهای ورزشی

«بعد از آزادی مرزبانان جای آن گل جنوبی خالیست»

2014 April 05

خبر / رادیو کوچه

بعد از آزادی مرزبانان جای آن گل جنوبی خالیست

«جواد نکونام»، کاپیتان تیم‌ملی فوتبال ایران در اقدامی قابل تقدیر با نگارش پیامی کوتاه بازگشت مرزبانان اسیر به میهن را تبریک گفت.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

جواد نکونام در پیام کوتاهش برای مردم خوب کشورمان نوشته است: شادی برای بازگشت ۴ سرباز مرزبان ایرانی، حس خوب و مشترک همه مردم ایران در روز پایانی تعطیلات نوروزی بود. چه حیف که آن گل جنوبی (شهید دانایی‌فر) مرزبان شهید به جمع خانواده‌اش بر نگشت. آرزوی همه ما همیشه و هنوز صلح و دنیای بدون خونریزی است .

jawadnekonam

چهار سرباز مرزبان ایرانی که بیش از دو ماه قبل توسط گروه جیش‌العدل به اسارت گرفته شده بودند، بعد از شهادت یکی از همرزمان‌شان در دوره اسارت با رایزنی‌های دیپلماتیک دولت با این گروه به دولت پاکستان تحویل داده شدند و به خاک کشورمان بازگشتند. سردار «اسماعیل کوثری» عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، آزادی این مرزبانان را در ١۵ فروردین تایید کرده و گفته آن‌ها در اختیار نیروهای ایران قرار گرفته‌اند.

سازمان لیگ برتر به یاد شهید دانایی‌فر، هفته بیست‌و‌نهم بازی‌های لیگ برتر را به نام مرزبانان، نام‌گذاشته است.

تیم‌های مختلف لیگ برتری و بسیاری از چهره‌های ورزشی از ملی‌پوشان تا «امیر قلعه‌نویی» و بازیکنان استقلال و همین‌طور سردار آزمون بازیکن ایرانی شاغل در لیگ روسیه در ماه‌های گذشته تلاش‌های زیادی داشتند برای یافتن راه‌هایی در قالب دیپلماسی عمومی که منجر به آزادی این مرزبانان شود. تلاش‌هایی که متاسفانه تنها بعد از شهادت یکی از مرزبانان، به نتیجه رسید.

تهدید وزیر با از دست دادن قلعه‌نویی بعد از رفتن فتح‌اله‌زاده

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: وزارت ورزش می‌گوید ما بیشتر از پرسپولیس پول گرفته‌ایم.

«علی فتح‌اله‌زاده» در رابطه با کمک ٢ میلیارد تومانی وزارت ورزش و جوانان به باشگاه استقلال گفت: متاسفانه این پول به ما داده نشده است. من به معاون وزیر هم گفتم استقلال نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا است و درست نیست که تیم دست خالی به این سفر برود و این منصفانه نیست، اما به من گفتند که گزارش شده استقلال بیشتر از پرسپولیس پول گرفته است.

fatlolazade

من به معاون وزیر گفته‌ام احتمالن کسی که این گزارش را داده پرسپولیسی بوده است. وقتی چنین گزارش‌هایی می‌خواهند بدهند بهتر است ما را هم صدا بزنید تا اصل قضیه را بگوییم. پرسپولیس سال گذشته پولش را اول فصل گرفت ولی به استقلال آخر فصل داده‌اند به همین دلیل فکر می‌کنند که استقلال پول بیشتری گرفته است، در صورتی‌که استقلال تازه پول فصل قبل خود را گرفته و با پول  امسالی که گرفته فکر کرده‌اند ما بیشتر از پرسپولیس گرفته‌ایم.

وی در خصوص این خبر که مطرح شده امیر قلعه‌نویی نمی‌خواهد برای فصل بعد با استقلال تمدید کند و می‌خواهد به خارج از کشور برود گفت: ما هنوز تکلیف تیم خود را نمی‌دانیم ولی اگر واقعن صاحب تیم مشخص شود و بدانیم با چه کسی طرف هستیم و خودمان هم بمانیم، قطعن امیر قلعه‌نویی در استقلال می‌ماند و شک نکنید که او دلش با استقلال است.

طالب نعمت‌پور برترین فرنگی‌کار وزن ٨۴ کیلوگرم جهان

فدراسیون بین‌المللی کشتی تازه‌ترین رنکینگ برترین فرنگی کاران سال ٢٠١۴ را اعلام کرد که براساس آن «طالب نعمت‌پور» از ایران در وزن ٨۴ کیلوگرم نفر نخست لقب گرفته است.

talb-nematpor

این رده‌بندی با توجه به حضور در رقابت‌های مختلف از جمله جام موسوم به یادگار امام، جایزه بزرگ مجارستان و چند تورنمنت بین‌المللی دیگر لحاظ شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,