Saturday, 18 July 2015
16 July 2020
عضو کمیته تحقیق و تفحص مجلس

«نیمه اول امسال پرونده بابک زنجانی و تیم او بسته می‌شود»

2014 April 08

خبر / رادیو کوچه

«امیر عباس سلطانی» یکی از اعضای کمیته تحقیق و تفحص مجلس ایران در پرونده «بابک زنجانی» از حمایت گروهی بزرگ از این سرمایه‌دار زندانی ایرانی خبر داده و اشاره کرد که او تنها ویترینی برای این گروه بوده است.

وب‌سایت خبری تحلیلی «تدبیر»، روز دوشنبه هجدهم فروردین ماه گزارش داده است، «امیر عباس سلطانی»، از اعضای کمیته‌ای که کار تحقیق و تفحص درباره پرونده بابک زنجانی را بر عهده دارد، درباره اعترافات بابک زنجانی گفت که «زنجانی پیش از عید اعتراف‌هایی مبنی بر این که با یک تیم کار می‌کند و این که او تنها ویترین این ماجراست داشته است».

نماینده بروجن در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: «ما پیش از این اعتراف‌ها نیز بر این باور بودیم که بابک زنجانی به تنهایی نمی‌توانسته تمامی تخلف‌ها و کلاهبرداری‌ها را انجام دهد بلکه با حمایت و پشتیبانی عده‌ای یا گروهی توانسته به اهداف خود برسد.»

zanjani

این عضو کمیسیون انرژی مجلس نهم از زمان پایان بررسی پرونده بدهی بابک زنجانی خبر داد و گفت: «به طور قطع نیمه اول امسال بحث  تخلف‌های بابک زنجانی و تیمی که پشت او بوده و او را همراهی می‌کرده بسته خواهد شد.»

او هم‌چنین درباره جزییات اعتراف‌های بابک زنجانی و این‌که چه افراد یا فردی او را همراهی می‌کردند بیان کرد: «کلیات این پرونده محرمانه است و نمی‌شود اسم کسی را رسانه‌ای کرد. اما آن چیزی که محرز است این است که او یک فرد نبوده و تشکیلات گسترده‌ای پشت او بوده‌اند. بنابراین تا زمانی که این پرونده بسته نشود نمی‌توان درباره این‌که زنجانی با چه گروهی یا فردی هم‌کاری می‌کرده صحبت کرد.»

به گفته سلطانی «با توجه به این‌که هرچقدر در این پرونده جلو می‌رویم ابعاد کلاهبرداری‌های بابک زنجانی گسترده‌تر می‌شود، تقاضا داریم تا دستگاه دیپلماسی و نظارتی کار گسترده‌ای انجام دهند تا از اموال خارج از کشور زنجانی حداقل برای پرداخت بدهی‌اش به وزرات نفت بتوان استفاده کرد چرا که در این ایران اموال قابل توجهی ندارد.»

«بابک زنجانی» که عصر روز دوشنبه نهم دی‌ماه بازداشت شد، خود را یک بسیجی اقتصادی می‌نامد و پیش از این عضو سپاه پاسداران بوده که به‌گفته خودش روزانه حدود ۸۰ میلیارد تومان درآمد داشته است.

او از سوی قوه قضاییه ایران متهم است بیش از دو میلیارد یورو از پول نفت ایران را در خارج از کشور در اختیار دارد اما از بازگرداندن آن به ایران خودداری می‌کند.

مطالب مرتبط

محسنی‌اژه‌ای گفت بابک زنجانی کلاهبردار است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,