Saturday, 18 July 2015
18 May 2021
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد:

«روزنامه‌نگاران خاطی از حقوق شهروندی محروم شوند»

2010 March 03

رادیو کوچه

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با بیان این‌‌که قانون مطبوعات باید تغییر کند گفت: «با تغییر قانون مطبوعات، به جای توقیف نشریه با روزنامه‌نگار «خاطی» برخورد می‌‌شود و آن‌ها باید از حقوق شهروندی محروم شوند»
به گزارش بی‌بی‌سی محمد علی رامین، شامگاه دوشنبه در گفت و گویی با تلویزیون ایران گفت: «در ایالات متحده آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی نشریه‌ها را توقیف نمی‌کنند بلکه کار رسانه‌ای را برای افراد خاطی ممنوع و آن‌ها را از حقوق شهروندی محروم می‌کنند.»
وی افزود: «قانون فعلی مطبوعات دست ما را بسته است و ما امیدواریم با قانون جامع رسانه‌ها به جای بستن یک نشریه، بتوانیم با  خاطیان و مجرمان  برخورد کنیم»
آقای رامین با بیان اینکه «فضای کنونی مطبوعات آشفته‌بازار است» تصریح کرد: «جمهوری اسلامی با تعداد بسیار اندکی قانون شکن، ساختار شکن و هرج و مرج طلب رو به رو  است.»
اظهارات معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد  در حالی بیان می‌شود که روز دوشنبه روزنامه اعتماد توقیف شد و هفته‌نامه ایراندخت نیز لغو مجوز شد. این دو نشریه از معدود نشریات نزدیک به اصلاح طلبان بودند که هم‌چنان منتشر می شدند.

علیخانی: «محمدعلی رامین باید برکنار شود»

قدرت‌اله علیخانی نماینده فراکسیون اقلیت در مجلس شورای اسلامی  با انتقاد از توقیف روزنامه اعتماد و عملکرد معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد، خواستار برکناری محمدعلی رامین از این معاونت شد.
آقای علیخانی با ابراز تاسف از توقیف روزنامه اعتماد پس از 8 سال انتشار گفت: «وزیر ارشاد باید به کمیسیون فرهنگی بیاید و در این باره توضیح دهد. حتا اگر لازم شد وزیر را استیضاح می‌کنیم»
به گفته این نماینده فراکسیون اقلیت مجلس «در هیچ دوره‌ای مانند این چند ماه وزارت آقای حسینی، تا این حد به رسانه‌ها لطمه وارد نشده» است.
آقای علیخانی وی  از الیاس حضرتی مدیر مسوول روزنامه اعتماد خواست که نسبت به توقیف «ناعادلانه» این روزنامه، به قوه قضاییه شکایت کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,