Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
با اعلام به ایران و سازمان ملل

«کاخ سفید به سفیر ایران ویزا نمی‌دهد»

2014 April 12

خبر / رادیو کوچه

«جی کارنی»، سخن‌گوی کاخ سفید روز جمعه یازدهم آوریل، گفت، که به سازمان ملل متحد و ایران اعلام شده است که برای «حمید ابوطالبی» سفیر جدید ایران در سازمان ملل، ویزا صادر نخواهد شد.

سخن‌گوی کاخ سفید در حالی اعلام کرده است، برای «حمید ابوطالبی» ویزا صادر نخواهد شد که پیش‌تر  مجلس نمایندگان آمریکا و سنای این کشور نیز طرح مخالفت با ورود «حمید ابوطالبی» به خاک آمریکا به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل را تصویب کرده بودند.

مجلس نمایندگان آمریکا  روز پنج‌شنبه٬ دهم آوریل به اتفاق آراء طرحی را با این عنوان این‌که، افرادی که در کارهای تروریستی و گروگان‌گیری، جاسوسی یا تهدید امنیت ملی آمریکا دست داشته‌اند ورودشان به آمریکا ممنوع می‌شود، به تصویب رساند

این طرح که چهار روز پیش‌تر از سوی سنای آمریکا نیز تصویب شده بود٬ از سوی کنگره برای تصویب نهایی تحویل دفتر ریاست جمهوری شده است.

j karny

«حمید ابوطالبی» متهم به دست داشتن در گروگان‌گیری کارکنان سفارت آمریکا در تهران است که آبان ۱۳۵۸ رخ داد و منجر به قطع روابط سیاسی دو کشور شد. با این‌حال آقای ابوطالبی این اتهام را رد کرده و گفته است که پس از گروگان‌گیری تنها به عنوان مترجم نماینده پاپ در سفارتخانه آمریکا حضور یافته است.

پیش‌تر کاخ سفید اعلام کرده بود که سفیر پیشنهادی ایران برای سازمان ملل متحد گزینه مناسبی نیست، اما «مرضیه افخم» سخن‌گوی وزارت خارجه ایران در واکنش به خبر تصویب طرحی در سنای آمریکا مبنی بر ممنوعیت ورود «حمید ابوطالبی» به خاک آمریکا گفت که «ما به پی‌گیری‌هایمان در این زمینه از طریق کانال‌های دیپلماتیک ادامه می‌دهیم».

مطالب مرتبط

مجلس نمایندگان آمریکا نیز ورود ابوطالبی به آمریکا را ممنوع کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,