Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
عدم صدور ویزا برای سفیر ایران

«درخواست ایران از سازمان ملل در مورد ویزای ابوطالبی»

2014 April 15

خبر / رادیو کوچه

«حسین دهقانی» کاردار ایران در سازمان ملل متحد با تسلیم نامه‌ای به رییس کمیته روابط با کشور میزبان این سازمان خواستار بررسی موضوع صادر نکردن ویزا برای حمید ابوطالبی در جلسه‌ای ویژه شده است.

بنابه گزارش خبرگزاری‌ها، کاردار ایران در سازمان ملل متحد نامه‌ای را تسلیم رییس کمیته روابط با کشور میزبان سازمان ملل متحد کرده و خواستار توزیع آن در شصت و هشتمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل شده است.

خبرگزاری «رویترز»، به نقل از یک مقام مسئول در سازمان ملل گزارش داده است که ایران از کمیته روابط با کشور میزبان ملل متحد خواسته است تا برای بررسی موضوع صادر نکردن ویزا برای «حمید ابوطالبی»، جلسه‌ای ویژه ترتیب دهد.

این درحالی است که «نیکلاس امیلیو»، رییس کمیته روابط با کشور میزبان، چهاردهم آوریل گفته است که درخواست ایران، اطلاع دادن موضوع و تشکیل جلسه بوده و هیچ درخواستی برای اقدامی مشخص ارایه نشده است.

abotalebi

«حمید ابوطالبی» که از سوی دولت «حسن روحانی» به عنوان نماینده جدید و دایمی در سازمان ملل متحد در نیویورک تعیین شده است از چندین ماه قبل تقاضای ویزای ورود به آمریکا کرد و درخواست او منتظر بررسی دولت آمریکا به عنوان کشور میزبان سازمان ملل بوده است.

ایالات متحده گفته است برای این دیپلمات ایرانی که به عنوان نماینده این کشور در مقر سازمان ملل در نیویورک معرفی شده، به دلیل «حضور» او در ماجرای گروگانگیری ۴۴۴ روزه کارکنان سفارت آمریکا در تهران ویزا صادر نمی‌کند.

سخن‌گوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی روز یک‌شنبه، بیست و چهارم فروردین، اعلام کرده بود که ایران از آمریکا به دلیل عدم صدور ویزا برای آقای «ابوطالبی»، شکایت خواهد کرد.

پیش‌تر مجلس نمایندگان آمریکا و سنای این کشور طرح مخالفت با ورود حمید ابوطالبی به خاک آمریکا را تصویب کرده بودند.

مطالب مرتبط

مجلس نمایندگان آمریکا نیز ورود ابوطالبی به آمریکا را ممنوع کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,