شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
30 August 2016
در ‌آب‌های سرد سواحل جنوبی کره

«کشتی مسافربری کره جنوبی با چند صد مسافر غرق شد»

۱۳۹۳ فروردین ۲۷

خبر / رادیو کوچه

یک کشتی کره جنوبی با ۴۷۵ سرنشین که ٣٠٠ نفر از آن‌ها دانش‌آموز بودند روز چهارشنبه شانزدهم آوریل، در ‌آب‌های سرد سواحل جنوبی غرق شد که هنوز از سرنوشت تعدادی از آن‌ها خبری نیست.

پلیس ساحلی کره جنوبی با تایید این‌که یک کشتی مسافربری با چهارصد و هفتاد و پنج مسافر و سرنشین و یکصد و پنجاه خودرو در نزدیکی سواحل جنوبی این کشور غرق شده اعلام کرده است، تاکنون جسد دست کم دو نفر از آب گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، اکثر سرنشینان کشتی توسط ماموران امداد از آب گرفته شده و به خشکی انتقال یافته‌اند اما عملیات امدادرسانان برای یافتن حدود یک‌صد تن دیگر از سرنشینان کشتی ادامه دارد.

korean-ship

بنابه گفته مقامات دولتی کره جنوبی، در عملیات نجات سرنشینان کشتی غرق شده، هجده هلی‌کوپتر و سی و چهار فروند کشتی و قایق نیروی دریایی و گارد ساحلی شرکت دارند و تعدادی کشتی تجاری نیز برای کمک عازم محل شده‌اند.

کشتی حادثه دیده «سوول» نام داشته و اکثر مسافران آن را دانش آموزان دبیرستانی تشکیل می‌دادند که برای سفر آموزشی عازم جزیره «جـِجو» واقع در حدود یکصد کیلومتری جنوب شبه جزیره کره بودند.

مقامات کره‌ جنوبی گفته‌اند که تا پایان عملیات نمی‌توان در مورد آمار نهایی تلفات این حادثه اظهار نظر قطعی کرد و در مورد علت غرق شدن این کشتی نیز هنوز هیچ خبری نداده‌اند.

بیشتر بخواند

کشتی کره شمالی در آب‌های کره جنوبی غرق شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,