Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران

«زمین لرزه اطراف نیروگاه اتمی بوشهر را لرزاند»

2014 April 17

خبر / رادیو کوچه

زمین‌لرزه‌ای با قدرت پنج و سه دهم درجه در مقیاس ریشتر بامداد روز پنج‌شنبه بیست و هشتم فروردین ماه، مناطق وسیعی از استان‌های بوشهر و فارس و اطراف نیروگاه اتمی بوشهر در ایران را لرزاند.

«ایرنا» خبرگزاری رسمی ایران گزارش داده است، مرکز لرزه‌نگاری کشوری اعلام کرده است، شبکه‌های لرزه‌نگاری این مرکز وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در بامداد روز پنج‌شنبه بیست و هشتم  فروردین ١٣٩٣ ساعت ۴ و ١ دقیقه و ۴٠ ثانیه، زمین لرزه‌ای را با مشخصات ۵.٣ ریشتر در عرض شمالی ٢٨.۵۴ و طول شرقی ۵١.۶١ ثبت کرده‌اند.

از خسارات احتمالی این زمین لرزه که در حوالی شهرستان شنبه بوشهر واقع در مرز استان های فارس و بوشهر رخ داد، اطلاعی در دست نیست.

«کاظم مرادی»، مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر، هم به خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی، گفته است که این زمین‌لرزه «مناطق وسیعی از شهرستان دشتی در جنوب استان بوشهر را به لرزه درآورده است.»

آقای مرادی افزوده است که «همه نیروهای امدادی در حال آماده‌باش به سر می‌برند.»

nirogah-boshehr

این چندمین بار در سال‌های اخیر است که زمین‌لرزه‌هایی شدید بخش‌های مختلف از استان بوشهر را می‌لرزاند.

در زمین‌لرزه شش و یک دهم ریشتری ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ در شهرستان دشتی نیز، روستاهای تابع آن در بخش شنبه و طسوج به‌شدت تخریب شد.

تنها نیروگاه اتمی ایران در استان بوشهر قرار دارد و زمین‌لرزه‌های متعدد سال‌های اخیر نگرانی‌هایی را درباره آسیب دیدن این نیروگاه و نشت تشعشعات خطرناک هسته‌ای به مناطق اطراف در پی داشته است.

از جمله کشورهای عرب عضو شورای همکاری خلیج فارس پس از زمین‌لرزه سال گذشته استان بوشهر، از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستند تا هیاتی را برای بررسی خسارات احتمالی وارد آمده به نیروگاه بوشهر و رآکتور اتمی آن اعزام کند.

بیشتر بخوانید

زمین لرزه ۶.١ ریشتری در بوشهر

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,