Saturday, 18 July 2015
21 September 2020
سرنوشت دفن ریچارد فرای

«جنتی گفت دولت روحانی وصی ریچارد فرای نیست»

2014 April 17

خبر / رادیو کوچه

«علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت حسن روحانی در حاشیه‌ی بازدید از مراحل آماده‌سازی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ضمن اظهار نظر درباره برخی از مسایل حوزه کتاب، ناشران و نمایشگاه درباره‌ی سرنوشت دفن «ریچارد فرای»، ایران‌شناس آمریکایی نیز گفت:دولت جدید وصی ریچارد فرای محسوب نمی‌شود.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، در این رابطه گزارش داده است، صبح روز پنج‌شنبه بیست و هشتم فروردین ماه «علی جنتی»، به همراه تعدادی از معاونان و دست‌اندرکاران بیست‌وهفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از محل برگزاری این نمایشگاه واقع در مصلی تهران بازدید کرد.

براساس گزارش این خبرگزاری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر سرنوشت دفن «ریچارد فرای»، ایران‌شناس آمریکایی با توجه به وصیت وی درباره دفن شدن در ایران پس از مرگ و موضع دولت در قبال این وصیت اظهار کرد: «خیلی در این رابطه اطلاعی ندارم، اما دولت جدید که وصی ایشان محسوب نمی‌شود. ممکن است هرکس وصیت کند جایی دفنش کنند، هرکس وصی ایشان است برود و به وصیت ایشان عمل کند.»

frai

«کاظم موسوی‌ بجنوردی»، رییس مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی،گفته است که تاکنون دوبار از علی‌اکبر ولایتی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی ایران در امور بین المللی، خواسته است که نظر آیت‌اله خامنه‌ای را در مورد دفن ریچارد فرای در اصفهان بپرسد.

«ریچارد فرای»، ایران‌شناس برجسته‌ای که بیش از دو هفته قبل درگذشت، پیش از مرگ وصیت کرده بود که در اصفهان و در حاشیه زاینده‌رود به خاک سپرده شود. این در حالی است که محافظه‌کاران منتقد دولت می‌گویند او جاسوس بوده و نباید جسدش به ایران برود.

مطالب مرتبط

درخواست از آیت‌اله خامنه‌ای برای دفن ریچارد فرای در اصفهان

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,