Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
گزارش ورزشی

«افشای راز حسین رضازاده بعد از چند سال»

2014 April 17

مسیب سروندی / رادیو کوچه

چند سالی از آن واقعه تاسف‌بار «حسین رضازاده» که اجازه ندادند کاملن در ایران علنی شود می‌گذرد و امروز که نگارنده در فضای مناسب‌تر رسانه‌ای قرار گرفتم، تصمیم بر این دارم تا برخی از رازهای این‌چنینی را که در جریان قرار داشتم و بر صحت آنها نیز ایمان دارم را بیان کنم.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

بنده در رادیو جوان به هم‌راه «فاطمه صداقتی» مجری کاربلد برنامه جوان ایرانی سلام در بخش ورزشی با سردبیری «نرگس فتحی» فعالیت می‌کردم.

یک هفته در میان و هر روز راس ساعت شش‌و‌نیم صبح تا هشت‌و‌سی برنامه به صورت زنده بر روی آنتن می‌رفت و انصافن در آن روزها علاقه‌مندان بسیاری را با اجرای زیبای فاطمه صداقتی و سردبیری نرگس فتحی به خود جذب کرده بود.

به یاد دارم جمعه شب بود، کم کم برای خواب آماده می‌شدم تا صبح در برنامه صدایم خواب‌آلود نباشد، تلفن همراهم زنگ خورد و یکی از همکاران که آن روزها مسوولیت روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری را برعهده داشت پشت خط بود، به بنده گفت اتفاق عجیبی در فدراسیون افتاده است و «سعید علی‌حسینی» ملی‌پوش تیم جوانان که در اردوی بزرگسالان رکورد المپیک «رضا‌زاده» را شکست، به طرز مشکوکی برای همیشه از حضور در میادین وزنه‌برداری به جرم دوپینگ محروم شد.

اطلاعاتی را جویا شدم و (م – ع) گفت که با تلفن همراه سعید ارتباط بگیر و با خود او صحبت کن. همان دقایق بدون مکث به علی‌حسینی زنگ زدم، سوژه جالبی بود شخصن با رضازاده به دلیل برخی از مسایل مشکلاتی داشتم، اطلاعاتی از کارهای او در دست بود اما فرصت بیان فراهم نشده بود که به نظر می‌رسید آن شب این فرصت با نابودی یک استعداد بی‌نظیر وزنه‌برداری به‌دست آمده بود.

به هر حال با سعید صحبت کردم، آن روزها ١٨ سال بیشتر نداشت و مرتب گریه می‌کرد، می‌گفت من همان آمپولی را می‌زنم که رضازاده هم می‌زده و می‌زند و خود او به من گفت در اردو نمونه دوپینگ بدهم و این آمپولها دوپینگ نیست!

rezazadeh

او را دعوت به آرامش کردم، کمی دلایل را جویا شدم و تصمیم بر این گرفتیم تا در برنامه صبح‌گاهی وی را بروی خط تلفنی بیاوریم و البته سعید به من قول داد که پهلوان دولتی را به زیر سوال نبرد، زیرا می‌دانستم در صورت چنین عملی چه اتفاقی در انتظارمان خواهد بود.

بالاخره صبح شد و بنده اصلن نتوانستم بخوابم، کمی استرس داشتم و از این می‌ترسیدم که عصبانیت بر سعید چیره شود و چیزی را بگوید که نباید! اما با تمامی اینها فرصت رو کردن دست رضازاده در آن‌چنان برنامه‌ای نیز بنده را وسوسه می‌کرد و به هر ترتیبی که بود، علی‌حسینی بر‌ روی خط آمد.

هنوز به او سلام نکرده بودم، با گریه گفت هر آمپولی که من زدم رضازاده هم زده و شروع به گفتن همه چیز کرد، حسین رضازاده دوست نداشت من رکورد او را بزنم و وی در آن روزها هنوز برای حضور در وزنه‌برداری به عنوان ورزشکار انگیزه داشت.

در همین خصوص فاطمه صداقتی که از مجریان کاربلد و نترس صدا‌و‌سیمای ایران بود، بدون مکث جملاتی را بر زبان آورد که برای این قهرمان دولتی و مسوولان خوشایند نبود، زیرا رضازاده یک پهلوان دولتی و به نحوی نماینده آنها در میان مردم بود که امروز هم می‌بینیم به پست‌های سیاسی و نا‌مرتبط نیز با تجربه‌اش دست پیدا کرده است.

اما سعید علی‌حسینی چه گفت، زیرا صحبت‌های او در آن روز با دخالت مسوولان بلند‌پایه رادیو و دستوری که به تهیه کننده و سردبیر دادند نا تمام ماند.

سعید علی‌حسینی در این خصوص گفت: بنده در مسابقات جهانی بودم و قرار بود فردای آن روز بر روی تخته بروم تا برای اولین بار قهرمان جهان بشوم، زیرا رکوردی داشتم که حتا بالاتر از حسین رضازاده در المپیک بود.

اما شب قبل از مسابقه، حسین رضازاده و کوروش باقری به اتاق من آمدند و عنوان کردند، دوپینگ من در تمرینات مثبت اعلام شده و نمی‌توانم در آن مسابقات حضور پیدا کنم، هم‌چنین آنها گفتند نگران نباشم، زیرا آشنایانی را در فدراسیون جهانی دارند که اجازه نمی‌دهند این دوپینگ به محرومیت من بپیوندد.

اما آنها راه حلی را به من گفتند، در آن راه حل قرار بر این شد تا «کوروش باقری» آرنج من را بمکد تا کبود شود و فدراسیون ایران به فدراسیون جهانی اعلام کرد که من به دلیل مصدومیت نمی‌توانم در مسابقات حضور پیدا کنم.

hosaini

سعید علی‌حسینی در جواب این سوال که چرا به این صحبت‌ها و کارها مشکوک نشدی و اعتراضی نکردی گفت: مشکوک نشدم چون رضازاده و باقری بزرگان ما در وزنه‌برداری بودند و فکر می‌کردم آنها به فکر من هستند و اصلن یک درصد هم احتمال نمی‌دادم که رضازاده برای این‌که رکوردش به آن زودی شکسته نشود، دست به چنین کاری زده باشد.

وی افزود: پس از بازگشت از رقابت‌های جهانی، فدراسیون وزنه‌برداری جهانی نامه‌ای را به رضازاده ارسال کرد و من را برای همیشه از حضور در مسابقات وزنه‌برداری محروم ساختند، مشکل را که جویا شدم، متوجه گردیدم مسوولین فدراسیون خودمان نمونه آزمایش من را تحویل فدراسیون جهانی داده‌اند و در مسابقات جهانی نیز هیچ مشکلی وجود نداشت و راحت می‌توانستم در آن مسابقات به عنوان قهرمانی برسم.

با تمامی این تفاسیر، امروز شاید برای شما سوالی پیش آید که در حال حاضر آقای «سلیمی» چه‌طور قهرمان المپیک می‌شود و رضا‌زاده نیز با آنها کاری ندارد، جواب این سوال مشخص است زیرا امروز سلیمی در فدراسیونی قهرمان می‌شود که رضازاده رییس آن است و وی قهرمانی‌های سلیمی را به خود مرتبط می‌داند و این‌گونه تبلیغ می‌کند که سلیمی حاصل عمل‌کرد وی و تیمش می‌باشد.

در پایان، ذکر چنین مهمی برای سعید علی‌حسینی که به عنوان یکی از استعدادهای وزنه‌برداری جهان برای همیشه از دست رفت، فرقی نمی‌کند اما رسالت کار یک خبرنگار هم‌واره به نوعی است که باید همیشه رازهای افرادی که در مقابل مردم قرار می‌گیرند علنی شود تا واقعیت اخلاقی آنها مشخص شود.

هم‌چنین لازم به ذکر است، عده‌ بسیاری از شما خواننده‌های عزیز، آن برنامه را در رادیو جوان و برنامه جوان ایرانی سلام شنیده‌اید و می‌دانید پس از آن برنامه چه اتفاقی برای مجری ورزشی و خانم فاطمه صداقتی به هم‌راه سردبیر رخ داد، اما خوشحال از این بودیم و هستیم که واقعیتی را بیان کردیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۵۴ Comments

 1. 1

  من چنین چیزی را نمیتوانم باورکنم رضازرده هنگامی که قهرمان المپیک شد ترکیه رقم میلیون دلاری به او پیشنهادکردولی انقدرجوانمردبودکه قبول نکرد ازطرفی سالهای آخروزنه برداری رضازاده مسائلی راپشت پرده داردکه نگذاشتند درمسابقات شرکت کندوهیچ دلیل قانع کننده ای هم برای این اعمال نیاوردند


  1. زبرجدی
   2

   جناب لاجوردی شما نمیتونی باور کنی که چون رضا زاده میلیون دلار از ترکیه نگرفته چنین کارایی میکنه

   خوب برادر یه نگاهی بنداز به آگهی های تلویزیونی . ایشون لطف کردن برای کشور های عربی آگهی زدن. همه وجودم پر از درد بود که میدیدم قهرمان کشور من داره برای یه خونه های در پیتی یه کشور دیگه آگهی میکنه. بله املاک رابینسن را فراموش نمیکنم. ممکنه رضا زاده در آغاز چهره ای خوب بود ولی خوب نماند …


  2. رضا
   3

   مطمئن باشید جریان پیشنهاد میلیون دلاری به رضازاده صددرصد دروغه. کجا یک همچی مساله ای اعلام شده؟ فقط خود ایشون اعلام کردن که در حاشیه مسابقات یک بابابی از طرف کشور فلان اومده به من پیشنهاد داده. به روبه گفتن شاهدت کیه گفت دمم. چرا ما ایرانی ها اینقدر زودباور و ساده هستیم؟؟؟


 2. سا
  4

  تا اینجا هیچ مدرک و مستندی وجود نداشت جز صحبتها و ادعاهای یکطرفه
  و حتی بنظر من خواننده بوی حسادت از صحبتهای خبرنگار مهمتر میاد!


 3. پژمان
  5

  فکر میکنم دلیلی برای دروغ بودن مقاله بالا وجود نداشته باشد..زیرا هیچ تازه کاری آینده خودش را با دوپینگ به خطر نمی اندازد…مخصوصا که کم تجربه هم هست و زیاد با راه و چاه کار و دوپینگ و تستهای دوپینگ آشنایی ندارد…پس دلیلی برای دوپینگ “سید علی حسینی” وجود ندارد…ولی حسین رضا زاده میتواند انگیزه های زیادی برای درست کردن این پاپوش داشته باشد….و اصلا هم از او بعید نیست…


 4. AMOU aLI
  6

  رضا زاده جدیدا در مجالس عیش و نوش مرتبا تریاک می کشد


 5. بنده خدا
  7

  بعید نیست.اصلا ازش خوشم نمیاد،انگار گُه گـــــــــاوه :l


 6. Jamali
  8

  man ghabol mikonam chon khodam ba cheshme khodam didam,ye soal mikonam chera rezazadeh 20 rooz ghabl az olympike 2008 az mosabeghat enseraf dad ???


 7. وحید
  9

  این قضیه رو که ما سال هاست ازش مطلعیم
  کجای این گزارش افشای راز بود؟


 8. رضا
  10

  رضازاده هم محله ای منه(حسن آباد اردبیل)، بهتر از پدرو مادرش ایشون رو می شناسمم… آدم بی نهایت سطح پایینی هست که رذالت های اخلاقیش بیداد میکنه، واقعا که بهش میاد ورزشکار دولتی باشه
  ما که مدرسه راهنمایی میثاق درس می خوندیم این دبیرستانی بود، لات بازی و گوجه دزدی از وانت چی های بیچاره یه طرف، مزاحم دخترهای مدرسه ای شدنش مردم رو عاصی کرده بود.
  بدبخت مردم ایران با این پهلووناش!!!


 9. نیما
  11

  ترکیه رقم میلیون دلاری پیشنهاد کرد؟ شما فکر می‌کنید چند ده برابر اون رو رضازاده تا حالا در نیاورده؟!


 10. نیما
  12

  شما لازم نیست باور کنی‌، چون کسی‌ که خودش رو به خواب بزنه با هزار سند و مدرک هم نمیشه بیدارش کرد. حرفای خود سلیمی درباره رضا زاده و باقری رو تو برنامه ورزشی نشنیدی که چطور دل پری آزین دو مربی‌ داشت؟ ولی‌ یک هفته بعد چرخش ۱۸۰ درجه ایش رو تو همون برنامه ندیدی؟ آقائی که میگی‌ ترکیه قرار بود اون مبلغ رو بده که رضا زاده بره بازی کنه، بعد از بالا بردن عکس رهبری انقدر پول و مقام تو این مملکت گرفت که لزومی نداشت برای کشور دیگهای‌ بازی کنه، به غیر از پول و مقام به عناوین مختلف تمام سازمان‌های دولتی به ایشون پست و حقوق ماهیانه و جایزه دادند، مثل سایپا و ایران خودرو. به کدوم از ورزشکاری ما اینهمه پست و مقام دادن غیر از اون هایی که خودشون رو به حکومت چسبوندند؟ علاوه بر همه اینها دستمزد ایشان تو تبلیغات تلویزیون‌های ماهواره‌ای که از دوبی‌ پخش میشند رو در نظر می‌گرفتی. چطور اینهمه سند و مدرک رو میبینی‌ ولی‌ باز میگی‌ من باور ندارم؟ پس واقعا شما به چی‌ باور درین؟
  من هم مثل هر ایرانی‌ دیگه وقتی‌ رضا زاده قهرمان شد فریاد کشیدم و وقتی‌ عکس‌ها رو بالا برد ندید گرفتم و گفتم خوب اعتقادش همینه، من هم دوسش داشتم و افتخار می‌کردم که بعد از چندین سال قهرمان جهان یک ایرانیه، وقتی‌ دیدم جوون مملکتمون رو به خاک سیاه نشوند فقط بخاطر اینکه رکورد خودش حفظ بشه باز هم چشمهام رو بستم و گفتم این یک ادعا بیش نیست، ولی‌ با بایکوت خبری این موضوع اون هم به فاصله یک روز از پخش رسانه‌ ها، همه این موضوعات رو کنار هم گذشتم و شکی‌ برام باقی‌ نگذاشت که این دو نفر مقصر اصلی‌ نابودی جوانی‌ پهلوان مردمی مملکتم بودند


  1. زبرجدی
   13

   آقا واقعا این پیشنهاد میلیون دلاری رو کی بهش داده ؟ مدرکی درباره اش است ؟

   اصولا از دید قوانین بین المللی میشه به ورزشکار ملی یه کشور گفت بیا برای ما وزنه بزن ؟ اونم پس از اینکه در تیم ملی وزنه زده ؟ به باور من این داستان میلیون دلار هم بو داره …

 11. 14

  همش درسته من اون جوون رو میشناسم


 12. مهراب
  15

  کاملا درست است. همان روزها هم به شکل رقیقی در مطبوعات قابل تعقیب بود که محرومیت علی حسینی کار رضا زاده است. هر چه باشد تازه رکود را زده بود و نمی توانست به راحتی قبول کند که بعد از دو سال رکوردش شکسته شود. اما در همین ماجرا می توان تاثیر شدید و مخرب تبلیغات دولتی را مشاهده کرد که طرفداران رضازاده او را چنان جوانمردی می دانند که پیشنهاد ترکیه را قبول نکرد. گفتن این نکته برای طرفداران دو آتشه رضازاده فایده ای ندارد که قبول نکردن پیشنهاد ترکیه ربطی به جوانمردی ندارد و به بچه مامان بودن ربط دارد. این دوستان را می توان ارجاع داد به مصاحبه آقای کاردان با رضا زاده که وقتی از چرایی رد کردن پیشنهاد ترکیه پرسید (در همان برنامه ای که رضازاده گفت دو نان سنگک می خورد و هشت تا ده تا تخم مرغ) گفت نمی توانستم خانواده را رها کنم و حرفش قابل درک است.
  این ماجرا ها فقط و فقط برای این است که شنونده کمی با ذهن خودش ماجرا را مرور کند. اگر توانست واقعیت را از مجموع اتفاقات تشخیص بدهد که چه بهتر و اگر نتوانست این تطبیق را انجام بدهد و بر رای خودش ماند هم عیبی ندارد که دنیا پر از آدم های دگم است. همین جزمیت است که در نهایت می تواند به حرکت های انتحاری منجر شود.

 13. 16

  این حرفها جز قرض ورزی و از روی حسادت و عقده بیش نیست ما قهرمانان ملی خودمان را دوست داریم


 14. Hamidreza
  17

  با تشکر از شما بابت اخبار ورزشی تان
  قسم می خورم اولین رسانه ای هستید که اخبار ورزشی تان اینچنین افشا کن نده است
  مدرک سعید علی حسینی است و پاچه خوارقی رضازاده ، من اون برنامه فاطمه صداقتی رو هم شنیدم، با اینکه سیاسی هستم اما اخبار ورزشی تان جذاب است
  واقعن خسته نباشید


 15. mehran
  18

  البته این نکته رو هم باید گفت که همین آقای علیحسینی از ابتدای شروع وزنه برداریشون ، بصورت گسترده از دارو های دوپینگ استفاده می کرد.
  اگر اشتباه نکنم سال ۸۰ بود که ایشون با من در وزن ۶۲کیلو وزنه می زد.ولی بعد از ۳ ماه که ایشون رو دوباره سر تمرین دیدم ۹۶ کیلو شده بودن!
  کلا استفاده از داروهایی مثل دیانابول یا اکسی متان و یا متان دروستنولون و … بین وزنه برداران اردبیل در حد گسترده ای مرسوم بود که خود جناب رضازاده هم از این قائده مستثنا نبودن.


 16. جواب
  19

  چی می گین شما … منفورتر و بی مرام تر و بی اخلاق ترین ورزشکار ایران همین رضا زادست . متاسفم واسه اونایی که هنوز به این ابلیس به چشم پهلوانو قهرمان نگاه می کنند.


 17. علي
  20

  من هم اعتقاد کامل دارم که کار رضازاده بوده.هر کسی که وارد دنیای سیاست بشه در کشور ما باید ادم کثیفی باشه.مگه مغزش خر خورده که بره ترکیه.همین جا صدتا ملیون دل از تا حالا در أورده مردکه کثیف


 18. سیدحسین
  21

  بنظرمی رسد دوستان گرفتارآن چیزی شده اند که نام آن تعصب قومیست . قرارنیست چون بنده ترک هستم هرترک دیگری هرغلطی راهم کردبایدمادرصددماست مالی آن برآییم چون آقاترک وهمزبان ماست . مابایدطرفدارمرام باشیم . نه نامردی ! ازهرکس مرام دیدی آن حق است وطرفدارآن باش . هرگزیادم نمی رودکه سال۱۳۸۸بود ونیمه ی خرداد . ازبس محمودگرمساری گندزده بودکاملن مشخص بودکه اراده ی نردمی بصورت مطلق به میرحسین روآورده – روزی ازکنارخانه ای دربولوارکشاورزگذشتم که صاحبخانه خانه خودراکرده بودستاداحمقی نژاد!!! ودرراس آنهاهم عکس طرفداری پهلوان!!!حسین رضازاده بودچرا؟چون صابخونه اردبیلی بود – رضازاده هم اردبیلی بود و…واقعاکه ! پهلوانی راپهلوان گویندکه درکنارمردمش باشد نه درکنارمیز!ایکاش اوآنروزکه ترکیه اوراباقیمت میخواست بخردمیرفت ولی خیانتی چنین ( مثل حکایت طرفداری ازگرمساری بخاطرمیز ویاحکایت خشکاندن این وزنه برادرجوان که میتوانست باآتیه باشدازاوسرنمی زد …


 19. mohammad
  22

  به نظر من کاملا درسته این آقا با بهداد سلیمی هم همین کارو کرد, حالا یه سری ساندیس خور اومدن اینجا الکی خودشونو نشون میدن, غیر از این بود که اگه به ترکیه نرفت چندین برابر اون پول رو بدست اورد… مسیب سروندی واقعا از تمام توشته هات , نقد ها وتمام کارهات لذت می برم اینم بگم که همه چی ۲۰ مخصوصا اخلاقت. دمت گرم


 20. اشکان
  23

  من از اول احتمال همچین چیزی رو میدادم خودم.
  رضازاده آدم کثیفیه


 21. زبرجدی
  24

  ببخشید شما که خبرنگار هستید و روحیه خبرنگاری هم دارید یه خواهش ازتون دارم

  هم در قوانین بین المللی و هم در میان سند های موجود در جستجوی آن باشید شاید رازی دیگر هم بارگو شود.

  نخست اینکه رضا زاده برای تیم ملی ما وزنه زد و سپس به وی پیشنهاد میلیون دلاری از ترکیه شد. پرسش اینجاست که آیا قوانین بین المللی و به ویژه فدراسیون ها و المپیک چنین اجازه ای را به ترکیه میداد که شهروند کشور دیگری را که برای تیم ملی آن کشور وزنه زده را چند سال بعد در تیم ملی خود در المپیک داشته باشد ؟

  دوم اینکه اصولا این پیشنهاد توسط چه کسی و در چه زمانی به وی داده شده ؟ مدارک مستند آن کجاست ؟

  من بینهایت باور دارم که این دروغ سرآغازی برای محبوب کردن حسین رضا زاده بود تا وی را وارد سیاست و … کنند ٬ چرا که رضا زاده کسی بود که برای املاک رابینسن هم آگهی کرد. کاری که بطور واضح توسط هیچیک از ورزشکاران ملی ما انجام نشده بود و حتی هیچیک از آنها در شبکه های ماهواره ای به عنوان آگهی دیده نمیشندند چه برسد به روشنی آگهی ساختمان های در پیتی دوبی یا عجمان را بکنند…


 22. سا
  25

  واقعا باید از خبرنگاران بی استعداد و دروغگو و حسود ترسید چون برای یک ملت کر و کور و حسود خوراک تهیه میکنند پس راحت می تونند ان جماعت کور و کر رو دنبال دروغ های رسانه ای خودشون بکشند
  و بدون هیچ مدرک مستندی افسانه پردازی کنند


  1. ssss
   26

   azizam moraghebe harf zadanet bash, dari tohin mikone,be khiliya…


 23. SalaR
  27

  یکى از مهمترین دلایل کار رضازاده این بود که اعلام کرده بود “مى خوام پسرم رکوردم رو بشکنه!”
  پس نمى تونست ببینه که خیلى زود رکوردش توسط یه نفر دیگه شکسته بشه!
  فقط خدا رو شکر که یه هادى ساعى رو داریم تا این مردک نامرد رضازاده پر افتخارترین ورزشکار ما تا المپیک نباشه!!!


 24. شایان
  28

  من یه سوال دارم به جز ایشون چند نفر دیگه هم محروم شدن! نکنه اون هام می خواستن رکورد رضا زاده رو بشکنن! بعدشم مسائل این طوری چه حقیقت داشته باشه چه نداشته باشه نباید این بحث رو به مسائل سیاسی چسبوند! ضمنا شرکت کردن در تبلیغات تلویزیونی توسط چهره ها در دنیا بک امر پذیرفته شده است!


 25. گردآفرید
  29

  واقعا متاسفم که این رضا زاده احمق اجازه نداد یکی رکوردی بهتر از خودشو بزنه کسی که هم وطنش بود.مهم نام ایرانه و اینکه بالاترین رکورد مال ما باشه. حماقت و تنگ چشمی تا چه حد آخه!


 26. پویا
  30

  جم کنید بابا اسگل که نیستیم اینقد پول مردم بهش دادن که ۱۰۰۰ برابر ترکیرو جبران کنی دزدی واسشون کاری نداره


 27. آریا
  31

  من همون موقع هم می گفتم اما کسی باور نمی کرد از افشاگری تون سپاسگذارم


 28. حسین
  32

  رضا زاده کثیفی دو رویی از قیافش می باره این که دیگه
  قابل انکار نیست


 29. ahmadreza darvish
  33

  از رضازاده کثیف تر خودشه
  از اون اشغال همه چی برمی اد


 30. عطا
  34

  ترکیه هیچ پیشنهادی به رضازاده نداد این یک بازی رسانه ایی بود برای اینکه رضازاده به نون و نوایی برسه و دکتر قدیمی که رییس تربیت بدنی دانشگاه آزاد بود و خیلی به رضازاده علاقمند بود چنتا از این خبرنگارای کار چاق کن رو دعوت کرد دفترش گفت بنویسین رضازاده پیشنهادمیلییاردی ترکیه رو رد کردو رسانه ایی شد موضوع از فردا هر مسوولی رسید یه هدیه یا زمین و ماشینی بهش هدیه دادن


 31. mmm
  35

  رضازاده یه دهاتیه که اصلا حرف زدن بلد نیست تو مصاحبه ی با کاردان همه دیدن چطوری حرف میزد نمیدونم نامرد چطوری اینقدر پست و مقام گرفت


 32. عباسی
  36

  نه موضوع تازه است و نه افشاگری خاصی شده، ولی درددل ملتی را تازه کرده! یک نکته مهم این است که این قهرمان دولتی سرخود اقدام به نابودی رقیب نکرده. وقتی حکومت روی یک کسی این همه سرمایه گذاری میکنه بطور طبیعی از ظهور یک قهرمان غیردوپینگی و غیروابسته به خودش خوشحال نمیشه. امکان همه نوع رفتاری رو هم داره پس میاد کاری رو میکنه که شاهدش بودیم. این کارها فقط از دولتی برمیاد که براش قهرمانی و سربلندی ملت مهم نیست بلکه حکومت و بقای خودش براش مهمه.


 33. کس نگو مومن
  37

  کس شعر جالبی بود


 34. مهدی ملکی بیگدلی
  38

  من بعید نمیدانم


 35. وحید
  39

  همون سالی که هادی ساعی شد ورزشکار سال ایرن قیافه رضازاده رودیدم فهمیدم با منش یک انسان معمولی خیلی فرق داره چه برسه به عنوان پهلوان ملی.


 36. omid
  40

  تو این مملکت تا یکی رذالتش رو ثابت نکنه پست و مقام نمیگیره


 37. سیاوش
  41

  بنا بر شنیده های من همون سالی که رضا زاده قهرمان شد همسر مربیشون که داروساز بود آمپول آ ت پ براشون تهیه میکردن برای همین هم دوپینگ مثبت نمیشه چون آت پ محصول نهایی چرخه کربس هست که انرژیزاست این بنده خدا راست میگه رضا زاده هم ترکیه نرفت چون این کثافت کاریا تو ایران پوشش داده میشه


 38. sh
  42

  سلام و خسته نباشید… کسی می دونه چرا رضازاده یهو از وزنه برداری کناره گیری کرد… به علت مریضی 🙂 خیلی جالبه که تیم وزنه برداری که زیر نظر یه مربی دارو می خورن و آمپول میزنن ، اگه ۹ نفر باشن فقط یه نفرشون از وزنه برداری به علت مریضی خدافظی کرد بقیه دوپینگی در اومدن…. آقای رضا زاده همونجوری که هنوزم با بهداد سلیمی لج کرده سعید علی حسینی رو هم ممکنه … چون نهایت جریمه ی دوپینگ دوساله و اگه کسی دوباره تکرار کنه مادام العمر محروم میشه.


 39. saeed
  43

  رضا زاده یکی از دست پروردهای همین حکومته منش گوسفندی عالمانه

 40. 44

  سالی که من دو بازیهای آسیایی قطر صحبتهای ریس فدراسیون رو که مبنی بر تهدید من بود دو شب فینال رو افشا کردم
  پس از بازگشت طلب جوایزم رو کردم
  کمیته انضباطی برای من تشکیل شد که بی أخلاقی من و برداشتن لوازم ورزشی دهکده المپیک رو به من اتهام میزدن
  و بعد از اون رفته رفته از چشمها افتادم و بازیچه کثیف بازی روسای بی لیاقت ایران شدم


 41. OK
  45

  چیز جدیدی نبود همون موقع رسانه ها خبر این مصاحبه رو دادن و همچین کار شاقی نکردی مصاحبه قدیمی رو باز نشر دادی؛ پهلون دولتی !! حالا شانس آورده رضا زاده قهرمان جهان شده وگرنه شما حتما به رسم هم کیشانتون مدال هاش رو هم تقلبی می دونستین. متاسفم از اینکه یه عده چشم ندارن ببینن رضا زاده و قهرمان های ورزشی پشت سر نظام و انقلاب و دولت می ایستند. تا کور شود هرآنکه نتواند دید…


 42. امیر
  46

  من کاری به صحت این اتفاقات ندارم ولی از این متن بوی غرض ورزی و کینه میاد


 43. aaa
  47

  من خودم ورزشار بودم و توی تمرینات تیم ملی بانوان دیدم که چه طور یه ستاره نوپا رو کهداشت توی تمرینات رکورد لیلا ابراهیمی معروف رو میشکست ناکار کردن
  مثلا آسیب دبد
  آره آسیب دید و دیگه طرف دوومیدانی نرفت

  این کاریه که باخیلی هامی شه نه فقط در عرصه ورزشی

  من خودم خیلی خوشحال شدم وقت یقهرمان شد ولی از این که قهرما ن نموند ناراحت شدم
  چرا سینه سپر می کنین برای کسی که با دوپینگ محروم شد بعد با ادعا گفت خودم خودم رو بازنشست می کنم


 44. art
  48

  hossein rezazade dar jahan ghahreman shod na dar iran .

  .
  biyayid be khatere charandiyat ghahremanan ra kharab nakonim


 45. shadmehr
  49

  مگه ندیدید سلیمی رو داشتن چیکار میکردن _برنامه ی ورزش از نگاه ۲_بو ببرن که سلیمی هم رکورد رضازاده رو میخاد بزنه از صحنه محوش میکنن.


 46. همايون
  50

  خدا ازش نگذره


 47. جفی
  51

  به همه باوراتم قسم وقتی که سعید علی حسینی توی یکی از برنامه ها اشک می ریختومی کفت که منو دوپینگی کردند من خودم شاهد اون برنامه بودم و میدونم که نذاشتند این جوون به اون جایی که باید میرسید خدا از سرشون نگذره


 48. داد
  52

  توروخدامملکت ماروباش رضازاده ای که فارسی حرف زدن بلدنیست وقتی فارسی حرف می زندانگارتراکتوریست که فارسی راشخم می زند!!آنوقت این شده نماینده ی شورای شهرتهران – ظاهراکه آن دروغ ترکیه خواستن رضازاده به چندمیلیاردمقدمه ی یک نمایشنامه برای برکشیدن این یاروبوده – اگررضازاده کسی رومانع شده آه اودردنیاوآخرت گریبانگیرش شود – آمین – خدایی هست – وچنان چوب های بی صدایی هم میزند ( خداکه چوب نداره عمل ومکرمارابه خودمان برمیگرداند

 49. 53

  داداش اگه ترکیه میلونی داده اینجا میلیاردی گرفته


 50. سیفی ازاردبیل
  54

  دوست عزیز ! خبرنگاران ترکیه ای چنان سمج اند – درخبرنگاریشون هم ترکیت!!به خرج میدن – که اگرهمچین افسانه ای که اینهامی بافندلااقل چندتاسایت وروزنامه وشبکه ی ماهواره ای ورزشی وغیرورزشی شون اونوپوشش می دادولی درغ ازیک خط ویحتی یک جمله – پس نتیجه می گیریم که این اختراع درهمین جاواطرافیان رضازاده صورت گرفته پس بیخودهی ترکیه ترکیه نکنیدمن خودم یه اردبیلی ام ساکن اینجاهم هستم ولی قرارنیست ماهاتعصب قومیت وهمشهری گری داشته باشیم ماقراراست مرام داشته باشیم . سیدذاکر/آن خدارحمت شده ی پرپرشده گفت چی ؟ گفت غرض اززندگی اینه مامرام یادبگیریم /// مرام ! بامرام تختی بودکه کت تن اش رادرآوردوتقدیم زلزله زده هاکردچون پول نداشت کمک کنه . بعضی ازاین تازه به دوران رسیده هاحاضراند کت طرف که هیچ تمبونشم ازپاش دربیارندوبه خودبپوشانند. تف به هرچی نامرده ! رضازاده کسی بودکه یک انگلی مثل احمقی نژادراهمراهی میکردبخاطرمیزوریاست!خوندیدیکی ازاین به اصطلاح ورزشکارهاگفته بوددویست میلیاردتومن میدم من روبکنیدرییس فلان فدراسیون!!!!!چراچون کاسه جایی رودکه قدح آردباز :::::آری دویست میلیاردمیده که دوهزارمیلیاردبراش بیاره ! مثل اون عوضی ای که پژو۵۰۴قدیمی احمقی نژادواحمقی نسب (معجزه ی هزاره ی سوم – میمون – راخریددومیلیاردتومن تاامتیازنفتی ای راهفته ی بعدبهش دادندکه سیصدمیلیاردتومان اقل ارزش ریالی آن بود