Saturday, 18 July 2015
13 May 2021
ضرب‌و‌شتم زندانیان سیاسی

«ابراز نگرانی عفو بین‌الملل از خشونت‌های علیه زندانیان بند ٣۵٠ اوین»

2014 April 18

خبر / رادیو کوچه

 

به دنبال اخبار و گزارش‌هایی در مورد ضرب‌و‌شتم زندانیان بند ٣۵٠ زندان اوین، سازمان عفو بین‌الملل در مورد خطری که زندانیان سیاسی محبوس در آنجا را تهدید می‌کند ابراز نگرانی کرد.

به گفته سازمان عفو بین‌الملل،گزارش‌ها در مورد حمله زندانبانان به بند ۳۵۰ زندان اوین جایی که تعدادی از زندانیان سیاسی ایران در آنجا نگهداری می‌شوند، سبب شده است که در مورد امنیت زندانیان ترس و نگرانی به وجود بیاید.

این سازمان با استناد به گزارش‌های منتشر شده در این مورد در رسانه‌ها، به انتقال ۳۲زندانی به بندهای انفرادی و زخمی شدن برخی از آن‌ها اشاره کرده است.

13D3BE58-994F-417D-B328-54C540BED02D_w268_r1

وب‌سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی یکی از کاندیداهای معترض به نتایج انتخابات ٨٨ ایران که اکنون در حصر خانگی به سر می‌برد گزارش داده بود که ضرب‌و‌شتم و خشونت‌ها علیه زندانیان بند ٣۵٠ اوین که روز پنج‌شنبه بیست و هشتمفروردین، روی داده بی‌سابقه بوده است.

از طرفی اما رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی، به خبرگزاری ایلنا گفته است هیچ درگیری و ضرب و شتمی در بند ۳۵۰زندان رخ نداده است.

سازمان عفو بین‌الملل در عین حال می‌گوید در خشونت‌های روز پنج‌شنبه، ۲۶زندانی زخمی شده‌اند که حداقل چهار نفر از آن‌ها به بیمارستان شده‌اند و ٣٢ نفر از زندانیان، از جمله عبدالفتاح سلطانی، سعید متین‌پور، فعال آذری‌زبان، محمد امین هادوی، بهنام ابراهیم‌زاده، فعال حقوق کارگری به بند انفرادی منتقل شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,