Saturday, 18 July 2015
04 July 2020
پس از تصویب در کنگره

«اوباما قانون عدم صدور ویزا برای ابوطالبی را امضا کرد»

2014 April 19

خبر / رادیو کوچه

 

باراک اوباما رییس جمهور ایالات متحده طرح عدم صدور ویزا برای حمید ابوطالبی٬ سفیر جدید ایران در سازمان ملل را که به تازگی از سوی کنگره آن کشور تصویب شده بود، امضا کرد.

خبرگزاری رویترز در این رابطه گزارش داده است، بر اساس این قانون که روز جمعه هجدهم آوریل از سوی باراک اوباما به امضا رسید٬ هر فردی در اقدامات جاسوسی و تروریستی علیه ایالات متحده دست داشته است یا تهدیدی برای امنیت ملی این کشور به حساب می‌آید٬ اجازه ورود به خاک این کشور را ندارد.

«جی کارنی»، سخن‌گوی کاخ سفید روز جمعه یازدهم آوریل، گفته بود، که به سازمان ملل متحد و ایران اعلام شده است که برای «حمید ابوطالبی» سفیر جدید ایران در سازمان ملل، ویزا صادر نخواهد شد.

obama

مجلس نمایندگان آمریکا نیز روز پنج‌شنبه٬ دهم آوریل به اتفاق آراء طرحی را با این عنوان این‌که، افرادی که در کارهای تروریستی و گروگان‌گیری، جاسوسی یا تهدید امنیت ملی آمریکا دست داشته‌اند ورودشان به آمریکا ممنوع می‌شود، به تصویب رساند. این طرح که چهار روز پیش‌تر از سوی سنای آمریکا نیز تصویب شده بود.

«حمید ابوطالبی» متهم به دست داشتن در گروگان‌گیری کارکنان سفارت آمریکا در تهران است که آبان ۱۳۵۸ رخ داد و منجر به قطع روابط سیاسی دو کشور شد. با این‌حال آقای ابوطالبی این اتهام را رد کرده و گفته است که پس از گروگان‌گیری تنها به عنوان مترجم نماینده پاپ در سفارتخانه آمریکا حضور یافته است.

مطالب مرتبط

درخواست ایران از سازمان ملل در مورد ویزای ابوطالبی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. عباس ترابی
    1

    مرگ بر امریکا