Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
به درخواست دادستانی

«بازداشت ناخدای کشتی غرق‌شده کره جنوبی»

2014 April 19

خبر / رادیو کوچه

 

در حالی که هنوز جست‌و‌جوها برای یافتن بیش از ۲۷۰مسافر کشتی غرق شده کره جنوبی ادامه دارد٬  بنابه در خواست دادستانی کره جنوبی ناخدای این کشتی بازداشت و معاون مدرسه‌ای که شاگردانش بیش‌ترین مسافران این کشتی بودند خودکشی کرد.

یک مقام گارد ساحلی کره جنوبی روز جمعه٬ هجدهم آوریل به خبرگزاری فرانسه گفته بود که دادستانی این کشور از دادگاه محلی درخواست کرده تا برای ناخدا و دو تن از خدمه‌های این کشتی قرار بازداشت صادر شود.

«لی جون سوئک» ناخدای کشتی غرق شده کره‌جنوبی که بیش‌تر مسافران آن دانش آموزان یک مدرسه بودند، به اتهام اهمال و رعایت نکردن قوانین دریانوردی بازداشت شده است.

lee_joon_seok

پیش‌تر مشخص شده بود که زمان واژگونی کشتی به جای ناخدا یکی از افسران هدایت کشتی را به عهده داشته است.

آقای «لی» که پیش از بازداشت توسط پلیس بازجویی شده بود در برابر دوربین تلویزیون و در حالی که ناراحت و شرم‌سار بود گفت که نمی‌داند چه باید بگوید و عمیقن از این واقعه متاسف و سرافکنده است.

خبرگزاری «رویترز» روز جمعه گزارش داده بود، تا این‌ لحظه جسد حدود ۲۸تن از مسافران این کشتی پیدا شده است و ۱۷۴تن نیز نجات یافته‌اند و صدها غواص و نیروی امدادگر هم‌چنان به دنبال  حدود  ۲۷۰فرد مفقود دیگر هستند.

کشتی «سوول» با بیش از ۴۷۰مسافر و خدمه٬  از جمله بیش از ۳۲۰دانش‌آموز دبیرستانی در سئول٬ شانزده آوریل در حالی که راهی جزیره توریستی «ججو» در کره جنوبی بود٬ در آب‌های سرد سواحل جنوبی این کشور غرق شد.

مطالب مرتبط

کشتی مسافربری کره جنوبی با چند صد مسافر غرق شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,