شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
در نامه‌ای به وزیر خارجه ایران

«امیر میرزایی به ظریف نوشت بی‌گناهم آزادم کنید»

۱۳۹۳ فروردین ۳۰

خبر / رادیو کوچه

 

«امیر میرزایی حکمتی»، شهروند ایرانی آمریکایی و از اعضای سابق نیروی دریایی آمریکا، که به اتهام جاسوسی برای ایالات متحده در ایران زندانی وبه ده سال حبس محکوم شده است، در نامه ای خطاب به محمد جواد ظریف خواهان آزادی خود شده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، روز شنبه سی‌ام فروردین ماه، گزارش داده است، آقای «حکمتی» در نامه‌ای خطاب به «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی، با رد همه اتهام‌های وارد به خود، از آقای ظریف خواسته است تا پرونده قضایی‌اش با چالش‌های موجود بین ایران و آمریکا گره نخورد.

بنابه این گزارش، امیر حکمتی در نامه خود به «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران خود را یک شهروند و هم وطن ایرانی خوانده و گفته است: «من به عنوان فردی که سی ماه از خانواده خود جدا شده‌ام خواستار آزادی از زندان هستم.»

amirhekmati

«امیر میرزایی حکمتی»، ۳۰ساله، دو سال و نیم پیش برای دیدار با اقوام خویش برای نخستین بار به ایران سفر کرد و دو هفته پس از ورود، به اتهام جاسوسی برای آمریکا دست‌گیر شد. آقای «حکمتی» تابعیت دوگانه ایرانی- آمریکایی دارد و  بین سال‌های ۲۰۰۱تا ۲۰۰۵به عنوان تفنگ‌دار نیروی دریایی آمریکا فعالیت کرده است.

شعبه ۱۵دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «صلواتی» در دی‌ماه سال ۹۰، «امیر میرزایی حکمتی» را به دلیل هم‌کاری با دولت متخاصم و عضویت در سازمان جاسوسی آمریکا «سی‌آی‌ای» مفسد فی‌الارض شناخته و  او را به اعدام محکوم کرد، ولی پرونده‌اش با رای دیوان عالی کشور حدود چهار ماه پیش به دادگاه تجدید نظر رفت و به ده سال زندان محکوم شد.

«محمود علیزاده طباطبایی»، وکیل تسخیری پرونده «امیر حکمتی» روز جمعه یازهم آوریل در گفت‌وگویی با روزنامه «نیویورک‌تایمز» به آزادی موکلش در صورت آزادی چند زندانی ایرانی اشاره کرده و گفته بود که آمریکا برای از بین بردن سوءتفاهمات چند زندانی ایرانی را آزاد کند و ایران نیز در ماه‌های آتی، آقای «حکمتی» را آزاد خواهد کرد.

مطالب مرتبط

امیر میرزایی در صورت آزادی چند زندانی ایرانی در آمریکا آزاد می‌شود

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,