Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
از اعضای کمپین دفاع از زنان بی‌سرپرست

«سرنوشت دختر دانشجوی خراسانی در هاله‌ای از ابهام»

2014 April 21

خبر / رادیو کوچه

 

چند تن از اعضای کمپین دفاع از حقوق زنان بی‌سرپرست از جمله یک فعال دانشجویی کرد توسط ماموران وزارت اطلاعات در استان خراسان رضوی بازداشت شدند.

پایگاه اطلاع رسانی «کردپا»، روز یک‌شنبه سی و یکم فروردین ماه گزارش داده است، در شهر قوچان یک دختر دانشجو به نام آرزو وطنی ناپدید گردیده و منزل پدری وی از سوی اداره‌ی اطلاعات مورد تفتیش قرار گرفت.

بنابه این گزارش، «آرزو وطنی» در رشته‌ی زبان انگلیسی مرکز آموزش عالی علمی ـ کاربردی فرهنگ و هنر مشهد مشغول به تحصیل می‌باشد.

bazdasht

این پایگاه خبری به نقل از یک منبع مطلع در قوچان نوشته است: «آرزو وطنی پیش‌تر توسط ماموران امنیتی به بازداشت تهدید شده بود و در مدتی که وی ناپدید شده، بارها منزل پدری وی از سوی وزارت اطلاعات مورد تفتیش قرار گرفته است.»

بنابه این گزارش این شخص که نخواست نامش فاش شود، اظهار داشته است: «این دانشجوی دختر از اعضای کارزار دفاع از حقوق زنان بی‌سرپرست شهر قوچان می‌باشد و روز بیست و هفتم ماه جاری نیز شماری از اعضای آن توسط نیروهای اطلاعاتی مشهد بازداشت شدند.»

پیش‌تر و در روز هفدهم اسفندماه نیز یکی دیگر از اعضای کمپین دفاع از حقوق زنان بی‌سرپرست در سنندج به نام مریم ناصری از سوی ماموران اطلاعاتی بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال یافت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,