Saturday, 18 July 2015
10 August 2020
بنابه اظهارات خرمشاهی

«اتفاقات خوب برای پرونده ریحانه جباری در هفته‌های آینده»

2014 April 24

خبر / رادیو کوچه

 

عبدالصمد خرمشاهی، وکیل‌مدافع ریحانه جباری زندانی محکوم به اعدام گفته است: امیدوارم در هفته‌های آینده در پرونده موکلم اتفاقات خوبی بیفتد.

خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا گزارش داده است، عبدالصمد خرمشاهی روز چهارشنبه سوم اردیبهشت ماه در گفت‌وگو با این خبرگزاری درباه آخرین وضعیت ریحانه جباری گفته است: بر اساس اخبار منتشره قرار بود حکم این پرونده مبنی بر قصاص تا آخر این هفته اجرا شود، اما خوشبختانه خبری از اجرای حکم قصاص در این هفته نیست.

براساس این گزارش، وی ادامه داده است: ما همچنان برای اخذ رضایت از اولیای‌دم در تلاش هستیم.

وکیل‌مدافع ریحانه جباری ابراز امیداوری کرد که در هفته‌های آینده در این زمینه خبرهای خوبی داشته باشیم.

raihana

بنابه گزارش این خبرگزاری، آقای خرمشاهی پیش از این گفته بود که قاضی رسیدگی‌کننده به این پرونده هنوز تاریخ دقیقی را برای اجرای حکم قصاص مشخص نکرده است.

تعدادی از هنرمندان از جمله رضا کیانیان، اصغر فرهادی، رخشان بنی‌اعتماد، بهاره رهنما و رویا تیموریان جزو کسانی هستند که برای نجات ریحانه از چوبه‌دار تلاش می‌کنند.

ریحانه جباری هفت سال قبل به عنوان طراح داخلی دکوراسیون ساختمان به منزل فردی به نام مرتضا سربندی مراجعه می‌کند که طبق اظهاراتش در دادگاه در رابطه با دفاع مشروع فرد مذکور را به قتل می‌رساند.

بنابه گفته کارشناسان قضایی و جرم شناسی ابهامات زیادی در این پرونده وجود دارد و شخص سومی به نام آقای شیخی هم در این پرونده وجود داشته که قاضی پرونده بدون هیچ توجهی به این قضیه و ابهامات دیگر، حکم قصاص ریحانه را صادر کرد.

مطالب مرتبط

جعبه سیاه پرونده ریحانه جباری کجاست

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,