Saturday, 18 July 2015
12 July 2020
شرکت ملی پالايش و پخش

«قیمت بنزین در ایران افزایش یافت»

2014 April 25

خبر / رادیو کوچه

 

براساس نرخ‌هایی که ساعت ٢۴  پنج‌شنبه چهارم اردیبهشت ماه در اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام شد، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۷۰۰تومان در هر لیتر و بنزین آزاد به یک‌هزار تومان افزایش یافته است.

براساس همین اطلاعیه،بنزین سوپر سهمیه‌ای هر لیتر۸۰۰تومان و بنزین سوپر آزاد نیز لیتری هزار و صد تومان اعلام شده است.

قیمت بنزین معمولی آزاد و سهمیه‌ای پیش‌تر به ترتیب ۷۰۰و ۴۰۰تومان و قیمت بنزین سوپر سهمیه‌ای و آزاد به ترتیب ۵۰۰و ۸۰۰تومان بود.

شرکت ملی پالایش و پخش همچنین قیمت‌های جدید گازوییل یارانه‌ای را برای هر لیتر ۲۵۰تومان اعلام کرده است که نسبت به قیمت‌های قبلی ۱۰۰تومان افزایش یافته است.

benzin

قیمت‌های جدید از نیمه شب پنج‌شنبه چهارم اردیبهشت اعمال می‌شود، اما شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده سهمیه‌های قبلی ۴۰۰تومانی باقیمانده در کارت‌های سوخت کماکان معتبر است و میزان سهمیه ماهانه کارت‌ها هم تغییری نخواهد کرد.

دولت «حسن روحانی» از چند هفته قبل از افزایش قیمت سوخت خودروها خبر داده بود و اعلام کرده بود که شیب افزایش قیم‌تها ملایم خواهد بود تا بار تورمی کمی داشته باشد.

طی سال جاری، دولت قیمت گاز، نفت کوره، نفت سفید و گاز مایع «ال پی جی» را افزایش داده بود.

«بیژن زنگنه»، وزیر نفت ایران، پیش از این گفته بود که دولت قصد دارد در سال ٩٣ درآمدهای خود از محل افزایش قیمت‌ انرژی را حدود ۶۰ درصد بالا ببرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,