Saturday, 18 July 2015
21 October 2020
در کمتر از هفت ماه

«شهریار مشیری افشاگر فساد گسترده مالی در قشم برکنار شد»

2014 April 25

خبر / رادیو کوچه

 

«شهریار مشیری» مدیرعامل منطقه آزاد قشم، کمتر از هفت ماه پس از انتصابش به این سمت در دولت روحانی، از مقام خود برکنار شد و استان‌دار پیشین استان مرکزی در دولت احمدی‌نژاد، به عنوان سرپرست این منطقه منصوب شده است.

بر اساس حکمی که روز پنج‌شنبه چهارم اردیبهشت ماه از سوی «علی‌اکبر ترکان»، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور برای «علی‌اکبر شعبانی‌فرد جهرمی»، صادر شده، از وی خواسته شده «تا تعیین مدیریت جدید، تمهیدات لازم را برای اداره شایسته امور سازمان منطقه آزاد قشم» اتخاذ کند.

در این حکم که توسط روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم منتشر شده، هیچ اشاره‌ای به دلیل برکناری «شهریار مشیری»، مدیرعامل این سازمان در هفت ماه گذشته نشده است.

1

وی از همان هفته‌های آغازین انتصابش به سمت مدیرعاملی منطقه آزاد قشم، به افشای فساد گسترده مالی در این منطقه در زمان مدیریت قبلی آن در دولت احمدی‌نژاد پرداخت. او از جمله در یکی از آخرین اظهارنظرهایش در این خصوص، روز سوم بهمن‌ماه گذشته، از فروش کل برج مراقبت و باند فرودگاه قدیمی جزیره قشم به قیمت یک دهم ارزش واقعی، به افرادی خاص خبر داد و گفت که خریداران در این فرودگاه اقدام به شهرک‌سازی کرده‌اند.

هرچند که هنوز هیچ دلیل رسمی برای برکناری مشیری بیان نشده، اما وب‌سایت «انتخاب»، روز پنج‌شنبه در خبری نوشت که «عمل‌کرد چندماهه وی مورد انتقاد بسیاری از ذی‌نفوذان محلی قرار گرفته بود».

برکناری آقای مشیری در حالی صورت گرفته است که به گزارش خبرگزاری «تسنیم»، وی ٢ روز قبل برنامه‌های سال ١٣٩٣ خود را برای توسعه این جزیره به طور کامل تشریح کرده بود.

مطالب مرتبط

کشف چهار گونی چک وصول نشده

دستور ویژه ترکان برای بازپس‌گیری اموال واگذارشده قشم

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,