Saturday, 18 July 2015
25 May 2020
افسران جنگ نرم منتشر کردند

«من روحانی هستم با چه هدفی ساخته شده است»

2014 April 28

خبر / رادیو کوچه

 

مستند «من روحانی هستم» به کارگردانی معصومه نبوی و تهیه‌کنندگی گروه شفق که همزمان با تولد آقای «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران، در روز نهم بهمن‌ماه، در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران به نمایش در آمد، باعث اعتراض علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، و دفتر رییس‌جمهوری ایران شده است.

«علی لاریجانی» روز یک‌شنبه، هفتم اردیبهشت ماه در جمع تشکل‌های کارگری و بسیج کارگران به محتوای به گفته وی خلاف واقع این مستند اعتراض کرده و از سازندگان‌اش می‌پرسد «آیا به تاریخ هم دروغ می گویید؟»

معصومه نبوی کارگردان مستند، «من روحانی هستم» می‌گوید، این مستند روایتی از ۵۰سال زندگی سیاسی رییس‌جمهوری ایران است و بر اساس کتاب «خاطرات هاشمی و روحانی» ساخته شده است.

rohani

علی لاریجانی در این باره گفت: «این موضوعات خلاف واقع است زیرا در این سی‌دی آقای روحانی را متهم کرده‌اند که در جریان مک فارلین حضور داشته، اما ایشان نقشی در این امور نداشتند و عاملان این جریان هم اکنون مشخص هستند.»

«منروحانی هستم» ادعا می‌کند که هیات بلندپایه آمریکایی به رهبری رابرت مک‌فارلین، مشاور امنیتی رونالد ریگان، رییس جمهوری وقت آمریکا که در سال ١٣۶۵ به ایران آمدن و حسن روحانی از طرف هاشمی رفسنجانی رییس مجلس وقت با آن‌ها ملاقات کرد، یک کیک که رویش نقش یک «کلید» طراحی شده، همراه با یک کتاب انجیل (به امضای ریگان) و سلاح‌های مورد نیاز ایران را حمل می‌کرده است. آقای روحانی در سال ۱۳۹۲از نشان «کلید» در جریان مبارزات انتخاباتی‌اش استفاده می‌کرد.

اختلافات «محسن رضایی» با حسن روحانی در مورد ادامه جنگ و همچنین موافقت‌نامه سعدآباد که در زمان دولت محمدخاتمی بین ایران و غرب بر سر پرونده هسته‌ای ایران امضا شد، از جمله موارد دیگری است که در این مستند به نمایش در می‌آید.

rohanii

این مستند هم‌چنین به نقش «حسن روحانی» در سرکوب جنبش دانشجویی موسوم به ١٨ تیر اشاره و بیان می‌کند که حسن روحانی در آن زمان که ریاست شورای امنیت ملی را برعهده داشت در زمان قیام دانشجویی ١٨ تیر در فرانسه به‌سر می‌برد و پس از برگشت دستور مداخله بسیج را صادر کرد که منجر به گفته این مستند ختم غائله شد.

در این مستند همچنین آمده است که حسن روحانی بعد از انقلاب به ستاد مشترک ارتش می‌رود و پرسنل زن ستاد را مجبور به رعایت حجاب کرده و از دژبانی می‌خواهد که پرسنل زن غیرمحجبه را به داخل راه ندهند.

خبرگزاری «تسنیم»، گزارش داده است که روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و بیرجند، با پخش فیلم «من روحانی هستم»مخالفت کرده‌اند و برنامه اکران این فیلم در این دو دانشگاه لغو شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,