Saturday, 18 July 2015
22 February 2020
در یک دادگاه دسته جمعی

«حکم اعدام برای ۶٨٣ نفر از مخالفان دولت مصر»

2014 April 28

خبر / رادیو کوچه

 

دادگاهی در مصر برای ۶٨٣ نفر از مخالفان دولت مصر از جمله رهبر اخوان‌المسلمین حکم اعدام صادر کرد.

شبکه خبری «الجزیره» روز دوشنبه بیست و هشتم آوریل اعلام کرد، دادگاهی در المنیا برای ۶٨٣ نفر از مخالفان دولت مصر از جمله «محمد بدیع» یکی از رهبران اخوان‌المسلمین، حکم اعدام و برای عده زیادی نیز حکم حبس ابد صادر کرده است.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، آقای بدیع و ۶۸۲نفر دیگر از حامیان محمد مرسی، رییس جمهور برکنار شده مصر در ارتباط با حمله به یک پاسگاه پلیس متهم بودند.

mesr

دادگاه دیگری در شهر «المنیا» اواخر ماه مارس گذشته برای ۵٢٩ از مخالف دولت حکم اعدام صادر کرد که با مخالفت‌های شدید بین‌المللی روبه‌رو شد، از جمله وزارت خارجه آمریکاآن را نامعقول خواند و درباره عواقب اجرای این احکام بر کمک‌های آتی آمریکا به قاهره، هشدار داد.

حمله‌ای که این گروه به دست داشتن در آن متهم بودند، در ماه اوت و در جنوب مصر هنگامی به وقوع پیوست که ماموران امنیتی با تجمع دو دسته از هواداران معترض آقای مرسی که خواهان بازگشت وی به قدرت بودند، برخورد کردند.

به دنبال برکناری محمد مرسی از ریاست جمهوری مصر در تابستان سال گذشته، تظاهرات گسترده طرفداران وی همچنان ادامه دارد که تا کنون در این تظاهرات‌ها، ده‌ها نفر کشته یا مجروح و هزاران نفر بازداشت شده‌اند.

مطالب مرتبط

بیش از پانصد نفر از هواداران مرسی در مصر به اعدام محکوم شدند

شانزده هزار زندانی در مصر اعتصاب غذا می‌کنند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd13217 revia resources buy neurontin online citalopram albendazole buy sildenafil