Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
خبرهای ورزشی

«دیکتاتوری رسول خادم در فدراسیون کشتی برای محمد بنا»

2014 May 01

خبر / رادیو کوچه

 

دیکتاتوری رسول خادم در فدراسیون کشتی برای محمد بنا

سرمربی تیم‌ملی کشتی فرنگی در بازگشت از مسابقات قهرمانی آسیا، تلویحن اعلام کرد که قصد دارد خارج از فرآیند انتخاب تیم‌ملی عمل کند، در غیر این‌صورت شاید تیم‌ملی را رها کند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پس از این‌که «محمد بنا» به هم‌راه تیم‌ملی کشتی فرنگی در مسابقات آسیایی سوم شد، در بازگشت از قزاقستان پاسخ‌گوی خبرنگاران بود. بنا در بخشی از مصاحبه‌اش گفت: همه کسانی‌که کارشناس کشتی هستند می‌دانند که هرکس غیر از ما بود با این تیم یک مدال برنز هم در آسیا نمی‌گرفت. هنوز شرایط من برای ادامه کار مشخص نیست. باید امروز و فردا با مسوولان فدراسیون صحبت کنم تا تکلیف من مشخص شود.

بنا هم‌چنین گفت: اگر قرار باشد تا من برای جام‌جهانی باشم باید ترکیب را کاملن خودم انتخاب کنم و کسی در کارم دخالت نکند. اگر این چنین نباشد کس دیگری سرمربی شود! البته وضعیت من برای بعد از جام‌جهانی هم مشخص نیست. اکنون شرایط برای من ایده آل نیست و من قهر قهرو هستم!

بنا از حالا به طور غیر مستقیم می‌گوید برای مسابقات جهانی ازبکستان قصد دارد بدون مسابقه انتخابی تیمش را انتصاب کند. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که «رسول خادم» رییس فدراسیون و سرمربی تیم‌ملی آزاد ایران، معتقد است که تیم‌ملی کشتی فرنگی ایران نیز باید با روش وی برگزیده شود و چنین دیکتاتوری را در حالی برپا می‌سازد که افتخارات محمد بنا چندین برابر خادم در مسیر مربیگری است.

bana-khadem

در همین رابطه نباید فراموش کرد که رسول خادم بدون شک یکی از بهترین روسای فدراسیون و سرمربی‌های تاریخ تیم‌ملی کشتی آزاد ایران است. اما آیا چنین مسئله‌ای دلیلی بر این می‌شود که او نحوه انتخاب ملی پوشان تیم‌ملی فرنگی را نیز برنامه‌ریزی کند.

در پایان لازم به ذکر است، در هیچ جای دنیا و تا به امروز برای هیچ سرمربی تکلیف نشده است که چگونه ملی پوشان خود را انتخاب کند، آن هم برای فردی مانند محمد بنا که افتخارات غیر‌قابل پیش‌بینی را برای کشتی فرنگی رقم زده است.

مردی که به عنوان برترین سرمربی دنیا در رشته فرنگی انتخاب شده است.

 

دولت گفت مشکل پرسپولیس حل شد و خیال استقلالی‌ها هم راحت

نماینده تام‌الاختیار وزارت ورزش و جوانان در واگذاری پرسپولیس و استقلال گفت: قرارداد امضا شده با حامی مالی پرسپولیس در تاریخ باشگاه‌داری ایران کم‌نظیر است و دیگر هیچ نگرانی بابت مسایل اقتصادی پرسپولیس نداریم.

«امیررضا خادم» گفت: بعد از چندین جلسه دیروز با توافقات کامل قرارداد پرسپولیس با حامی مالی سی میلیارد تومانی امضا شد و نکته حایز اهمیت در این قرار‌داد این است که هیات مدیره پرسپولیس که اکثرن افراد آشنا به حوزه اقتصادی و تامین منابع مالی هستند می‌توانند به جز این آورده، منابع مالی بیشتری را برای این باشگاه فراهم کنند.

sorkhabi

وی ادامه داد: با توجه به این شرایط، قرارداد امضا شده با حامی مالی پرسپولیس در تاریخ باشگاه‌داری ایران کم‌نظیر است و دیگر هیچ نگرانی بابت مسایل اقتصادی پرسپولیس نداریم.

خادم در مورد وضع باشگاه استقلال هم گفت: برای این باشگاه با چند گروه معتبر اقتصادی در حال مذاکره هستیم و تا اوایل هفته آینده حامی مالی مناسبی برای استقلال معرفی خواهد شد ضمن این‌که هم‌زمان در حال بررسی گزینه‌های هیات مدیره این باشگاه هستیم و تصور می‌کنم همه این موارد تا هفته آینده برای این باشگاه مردمی کاملن مشخص شود و طرف‌داران استقلال هم خیالشان راحت شود.

یک اصفهانی دیگر در راه مدیریت بر استقلال

استقلال به‌زودی چهره مدیریتی‌اش عوض می‌شود. برند این تیم هم برای یک‌سال واگذار می‌شود. واگذاری برند به گروهی اتفاق می‌افتد که کمتر حوالی فوتبال بوده است و در این بین «امیر قلعه‌نویی» بیشترین تلاش را می‌کند تا انسجام درونی استقلال فرو نپاشد.

استقلال به‌زودی تغییرات مدیریتی و مدل اداره را تجربه می‌کند. آبی‌ها به سمتی می‌روند که همین چندی قبل مسیرش را پرسپولیس طی کرده است. وزارت ورزش می‌خواهد تغییراتی گسترده در سیستم مدیریتی این تیم ایجاد کند و مالکی که قرار است برای برند کار اقتصادی کند و پول بپردازد هم در دایره فعلی اسپانسرهای اطراف استقلال نیست.

٣ گروه مستقل مذاکرات بر سر مالکیت برند را با وزارت پی می‌برند و نکته مهم اختلافی است که هنوز بر سر ٢ یا ٣ نفر از اعضای هیات مدیره باقی مانده است. وزارت ورزش اصرار بر غیر سیاسی بودن هیات مدیره‌ها دارد و حتا وزیر در جمع‌های خصوصی اعلام کرده برای اسپانسرها هم شرطش این است که دنبال اداره تیم باشند نه مدیریت باشگاه.

saket

مثل هیات مدیره‌ای که برای پرسپولیس چیده شد. از سوی دیگر آنها با فشاری از سوی مجلس مواجه هستند. ترس از این‌که قرار نگرفتن نمایندگان مجلس در هیات مدیره استقلال سوء تفاهم ساز شود. با این وجود حمایت چند چهره سیاسی مهم کشور از غیر‌سیاسی بودن هیات مدیره پالسی روشن به وزیر ورزش بوده است.

در روزهایی که فتح‌اله‌زاده جدایی‌اش را باور کرده و خودش کنار کشیده است، استقلال گام‌به‌گام به سویی پیش می‌رود که یک مدیر اصفهانی را در راس تیم تجربه کند. مدیری که کسی نیست غیر از محمدرضا ساکت. کسی که البته اسمش برای پرسپولیس هم مطرح بود. با این وجود آقای «ساکت» تجربه هم‌کاری خیلی موفق با قلعه‌نویی را دارد و اصلن به همین دلیل هم هست که هم‌کاری دوباره با او را به تیم رقیب ترجیح می‌دهد.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که رحیمی و ساکت، هر ٢ نفر از مدیران ورزشی هستند که به شهر اصفهان تعلق دارند، همان استانی که محل تولد رییس سازمان لیگ فوتبال ایران هم می‌باشد!

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. امید
    1

    رادیو کوچه مشخص نیست با چه نیتی کمر به تخریب اساسی برادران خادم گرفته است. کمی انصاف داشته باشید و آرام تر… این دومین یا سومین مطلب کاملا تخریبی علیه برادران خادم است که از شما می خوانم. به عنوان یک روزنامه نگار و کسی که رسول خادم را از نزدیک می شناسد واقعا برای شما متاسفم . واقعا متاسفم که انصاف را فراموش کردید و حرف های خاله زنکی را حتما با هدف خاص دنبال می کنید. شما از معدود رسانه هایی هستید که اینگونه توپخانه را علیه خادم روشن کردید.