Saturday, 18 July 2015
07 December 2019
در مرند آذربایجان شرقی

«غذای نذری بیش از دو هزار نفر را مسموم کرد»

2014 May 02

خبر / رادیو کوچه

 

بیش از یک هزار نفر از کسانی که در مراسمی در یک مسجد در بخش یامچی شهرستان مرند در آذربایجان شرقی شرکت کرده بودند مسموم شده‌اند.

بنابر گزارش رسانه‌های داخل ایران، بیش‌تر از دو هزار نفر در روستای گله‌بان از توابع بخش یامچی شهرستان مرند در مسجد این روستا حاضر شده بودند که بیشتر از یک هزار نفر آن‌هابه دلیل مصرف غذای نذری دچار مسمومیت غذایی شده‌اند.

«حسین درخشان» سخن‌گوی سازمان امداد و نجات در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفته است که یک هزار و پنجاه نفر دچار مسمومیت شده‌اند و برنج و گوشت مصرف شده در ناهار این افراد جهت انجام تحقیقات و علت‌یابی حادثه به پزشکی قانونی ارسال شده است.

به گزارش خبرگزاری «ایرنا» دکتر «حسین علی پور» رییس شبکه بهداشت شهرستان مرند روز جمعه دوازدهم اردیبهشت، اعلام کرده است: تا نیمه‌های پنجشنبه شب ده‌ها نفر در اورژانس و بخش های بیمارستان رازی مرند تحت درمان قرار گرفتند که بیش‌تر آنها پس از مداوا ترخیص و تعدادی نیز به بیمارستان سینا و کودکان تبریز اعزام شدند.

وی علت این حادثه را مسمومیت از نوعی میکروب در مایه کباب کوبیده اعلام کرد که از شب قبل آماده شده بود.

masmomiat

بنابه گزارش خبرگزاری‌ها، تعدادی از افراد مسموم شده از طریق هشت دستگاه اتوبوس شرکت واحد، حدود ٢٠٠ نفر با آمبولانس‌های اورژانس، ١۶۶ نفر با آمبولانس‌های هلال‌احمر و تعدادی هم از طریق خودروهای شخصی به مراکز درمانی منتقل شدند.

«ایرنا» خبرگزاری رسمی ایران نیز در این رابطه نوشته است، «تقی کرمی»، فرماندار مرند از دعوت به کار تمام کارکنان، پرستاران و کادر پزشکی بیمارستان بلافاصله بعد از تشکیل مدیریت بحران خبر داده و گفته است، تمام درمانگاه‌های خصوصی و دولتی شهرستان اعم از درمانگاه سپاه، ارتش و فرهنگیان، بیماران را پذیرش و با تمام امکانات دارویی و پزشکی همکاری کردند.

شهرستان ویژه مرند با بیش از ۲۲۰ هزار نفر جمعیت در ۵۷ کیلومتری تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده و دارای دو بخش، سه شهر، ۹ دهستان و ۱۲۹ آبادی است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,