Saturday, 18 July 2015
18 February 2020
در ارتباط با پرونده ستاد سوخت

«سرتیپ پاسدار رویانیان بازداشت شد»

2014 May 06

خبر / رادیو کوچه

 

سرتیپ پاسدار «محمد رویانیان»، فرمانده سابق پلیس راهنمایی و رانندگی، مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس و رییس سابق ستاد سوخت روز سه‌شنبه شانزدهم اردیبهشت ماه بازداشت شد.

«ایرنا» خبرگزاری رسمی ایران با اعلام این خبر به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده است که محمد رویانیان در ارتباط با پرونده ستاد سوخت بازداشت شده است.

براساس گزارش این خبرگزاری، «محمد رویانیان» که پیش از این در ارتباط با پرونده ستاد سوخت به شعبه ۱۵دادسرای کارکنان دولت احضار و تفهیم اتهام شده بود، اکنون با صدور قرار از سوی همین دادسرا بازداشت شده‌ است.

«غلامحسین محسنی اژه‌ای»، دادستان کل کشور، روز هشتم اردیبهشت در نشست خبری درباره پرونده ستاد سوخت گفته‌بود: «تاکنون سه نفر در این خصوص بازداشت شده‌اند و بقیه با قید وثیقه آزاد هستند.»

royanian

خبرگزاری «فارس» نیز روز بیستم فروردین گزارش داده‌بود که «مصطفی پورمحمدی»، وزیر دادگستری، در پاسخ به این پرسش خبرنگاران که «گفته شده مشکل مدیرعامل سابق پرسپولیس درباره باشگاه و واردات خودرو است اما شنیدیم که بحث اصلی در مورد ستاد سوخت است» گفته‌بود که «به آن حوزه‌ها نیز بی‌ربط نیست و تمام حوزه‌ها با هم هستند.»

مقامات قضایی ایران جزییات بیش‌تری در مورد پرونده سوخت آقای «رویانیان» ارایه نداده‌اند، اما نزدیکان رویانیان گفته‌اند که «در اختیار گذاشتن سهمیه بنزین در اختیار افراد متفرقه» یکی از موارد این پرونده را تشکیل می‌دهد.

«مجتبی شفیعی»، رییس جدید ستاد سوخت، نیز پیش از این گفته بود: «سوءاستفاده‌هایی در دوران سردار رویانیان شده که شامل بروز برخی انحرافات مالی است.»

سرتیپ پاسدار «رویانیان»، فرمانده سابق پلیس راهنمایی و رانندگی، بود که در سال ۱۳۸۷با حکم محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری سابق، رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت شد و اواخر دی‌ماه ۹۱استعفای خود از ریاست ستاد حمل و نقل و سوخت را به ریاست‌جمهوری ارایه کرد.

آقای «رویانیان» بدون هیچ سابقه‌ای در  ورزش از سوی وزارت ورزش دولت «محمود احمدی‌نژاد» به مدیریت در پرسپولیس، منصوب شد و بعد از کناره‌گیری از این سمت، بلافاصله به معاونت بازرسی ستاد کل نیروهای مسلح منصوب شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۲ Comments


  1. pari
    1

    چقدر بدم میومد ازاین مرتیکه


  2. Khosrow jalalmanesh
    2

    او از همان دسته مردانی بود که دراول هر سمینار یا جلسه یا هر کوفت دیگری به روضه خوانی وسینه زنی میپرداخت وبا همین روش ریا کاری ساده میلیارد ها دزدید وحالا آنقدر آش شور شده که سراغ حاجی هم رفته اند امثال این آقا در همه جا بیشمارند . امید که خدا شر آنها را از سر ایران وایرانی کمئ کند