Saturday, 18 July 2015
26 January 2021
خبرهای ورزشی

«خانواده مقتول از اعدام قهرمان کشتی جهان گذشت می‌کند»

2014 May 06

خبر / رادیو کوچه

 

خانواده مقتول از اعدام قهرمان کشتی جهان گذشت می‌کند

«طالب نعمت‌پور» قهرمان کشتی جهان درباره پادرمیانی برای نجات «محمد قربانی» قهرمان جوانان جهان گفت: این جریان به چند سال پیش برمی‌گردد. خدا را شکر با خانواده مقتول حرف زدیم و آنها روی «حمید سوریان»،«محمدی» و «اسدی» را زمین نیانداختند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

اما در این روزها کشتی‌گیر وزن ٨۴ کیلوگرم فرنگی خیال بازگشت به اردوی تیم‌ملی را ندارد. هرچند که به گفته «حسن بابک» آخرین مهلت برای بازگشت به اردو شب گذشته بوده است. نعمت‌پور درباره اتفاق‌هایی که در چند روز اخیر افتاده می‌گوید: واله ما که حاشیه‌ای نداریم، ان‌شاءاله همه چیز درست می‌شود.

نعمت‌پور که مشخص بود دوست ندارد زیاد حرف بزند ادامه می‌دهد: ببینید، یک اتفاقی افتاده و همه هم انتظار دارند. اما انتظارهای «محمد بنا» چه می‌شود؟ او باید انتظار میلیون‌ها ایرانی را پاسخگو باشد. مردم بنا را می‌شناسند و او هم چاره‌ای نداشت که این کار را انجام داد.

nematpor

تقریبن ١٠ روز دیگر رقابت‌های جام‌جهانی در تهران آغاز می‌شود. مدال‌آوران تیم‌ملی فرنگی به اردو بازنگشته‌اند و «نوربخش» هم گفته شاید از شاگردان تیم باشگاهی خودش ملی پوشان جدیدی را انتخاب کند. نعمت‌پور در این مورد می‌گوید: ان‌اشاءاله که اتفاقی نمی‌افتد و یکی این جریان را مدیریت می‌کند. اصلن من یک سوال می‌پرسم، مگر کشتی فرنگی تیم باشگاهی دارد؟ به هر حال این تیم آقای نوربخش است. ایشان مربی ارشد هستند و هر تصمیمی که بخواهند می‌توانند بگیرند.

نعمت‌پور ادامه می‌دهد: من فعلن هیچ حرفی نمی‌زنم. خدا کند ما اشتباه کرده باشیم. تصمیمی که ما گرفتیم جمعی بوده است و امیدوارم در یکی دو روز آینده همه چیز حل و فصل شود.

 

آیا دولت در اجاره برند استقلال و پرسپولیس تخلف کرده است

 

وزارت ورزش که از ابتدای روی کار آمدن اعلام کرده بود دو تیم پایتخت را در پروسه‌ای کوتاه واگذار می‌کند، پس از این‌که به مشکلات حقوقی در سازمان خصوصی‌سازی برای انتقال این تیم‌ها روبرو شد تصمیم گرفت یک‌سال دیگر به تیم‌داری ادامه دهد. البته این‌بار بنایش این شد تا این تیم‌ها را با سرمایه‌های خودشان اداره کند. امضای قرارداد اسپانسرینگ سی میلیارد تومانی برای اداره پرسپولیس و مذاکره برای واگذاری اسپانسرینگ یک‌ساله استقلال به مبلغ چهل‌وپنج میلیارد تومان اتفاقی مهم بود که البته ابهام‌هایی را هم ساخت. این‌که روز گذشته یک کارشناس اقتصادی درباره این ابهام‌ها سوالاتی را از وزارت ورزش و جوانان مطرح کرد. هم‌چنین «مقداد نجف‌نژاد»، عضو فعلی هیات‌مدیره استقلال که به احتمال فراوان از ترکیب هیات‌مدیره این تیم بیرون می‌ماند هم از دیگر منتقدان وزارت ورزش است. منتقدانی که همین سوال‌ها را مطرح می‌کنند.

ابهام‌ها البته درباره شکل واگذاری هستند. این‌که وزارت ورزش چه‌طور این دو تیم اسپانسرینگ دولتی را بدون برگزاری مزایده واگذار کرده است. آیا این تصمیم تخلف است؟ وزارت ورزش در پاسخ به این پرسش می‌گوید: اولن در همه این سال‌ها همین اتفاق در هیات مدیره‌های این تیم‌ها می‌افتاده و هیچ‌گاه مزایده‌ای برگزار نشده است. البته در هفته‌های گذشته ما خیلی شفاف اعلام عمومی کردیم و از همه شرکت‌های خواهان سهام این تیم‌ها خواستیم تا قدم به جلو بگذارند و پیشنهادهایشان را مطرح کنند. تمام مذاکرات شفاف است و تمام نهادهای نظارتی هم بر قراردادها و حتا مذاکرات اشراف دارند. چیز پنهانی در کار ما وجود نداشته است.

wezaratwarzesh

یکی دیگر از تخلفاتی که مطرح شده این است که هر پولی برای این تیم‌ها بدست بیاید باید به حساب باشگاه به خزانه واریز شود و سپس خرج این تیم‌ها شود. مسوول روابط عمومی وزارت‌خانه در این‌باره می‌گوید: این پرسش را باید از مدیریت باشگاه و هیات‌مدیره‌شان بپرسید. ولی تا جایی‌که من می‌دانم حساب‌های پرسپولیس مشکلی دارند که امکان واریز پول وجود نداشته اما مسوولان هیات‌مدیره تیم به دنبال حل این مشکلات هستند.

وزارت ورزش در ماه‌های گذشته مدام اصرار دارد که قراردادهای مالی فوتبالی‌ها باید شفاف باشد، اما آیا این شفافیت در مورد قراردادهای اسپانسرینگ هم اتخاذ می‌شود و این تیم‌ها هم به صورت شفاف درآمدهایشان را مطرح می‌کنند؟ این قراردادهای اسپانسرینگ منتشر می‌شوند؟ که وزارت‌خانه‌ای‌ها در این‌باره نیزمی‌گویند: وزارت ورزش هیچ مشکلی برای انتشار این قراردادها نمی‌بیند. چنان‌چه شرکت‌های اسپانسر مشکلی نداشته باشند حتمن این قراردادها به صورت شفاف منتشر می‌شوند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,