Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
خبرهای ورزشی

«آیا کریمی، صادقیان و رحمتی را جواد نکونام از تیم‌ملی حذف کرد»

2014 May 08

خبر / رادیو کوچه

 

آیا کریمی، صادقیان و رحمتی را جواد نکونام از تیم‌ملی حذف کرد

واکنش شدید «پیام صادقیان» به خط خوردن اسمش از آخرین فهرست تیم‌ملی، تمام نگاه‌ها را دوباره به سمت کاپیتان تیم‌ملی معطوف کرد.

به گزارش برخی از رسانه‌های ورزشی داخل ایران، بهترین بازیکن پرسپولیس در لیگ سیزدهم که به زعم بسیاری از کارشناسان، برترین بازیکن فصل هم بود بالاخره توانست نظر «کارلوس کی‌روش» را برای حضور در اردوی تیم‌ملی به خود جلب کند اما در آخرین لیستی که می‌توانست او را مسافر برزیل کند نامش دیده نمی‌شود.

در دربی رفت لیگ سیزدهم، تکل خطرناک بازیکن جوان و پرانگیزه پرسپولیس روی پای کاپیتان تیم‌ملی که آن روزها هافبک میانی آبی‌پوشان پایتخت بود، حسابی «جواد نکونام» را عصبانی کرد. بعد از این بازی و نبود ستاره سرخ‌پوشان در اردوهای تیم‌ملی، بسیاری را به این فکر انداخت که این بازیکن هم به سرنوشت «ایمان مبعلی» پیش از جام جهانی ٢٠٠۶ دچار شده است.

 

1

هر چند کارلوس کی‌روش او را به چندین بازی دوستانه مخصوصن اردوی آفریقای جنوبی دعوت کرد ولی باز در آخرین لیست، نامی از این بازیکن نبود تا شایعات علیه نکونام قوت بگیرد.

پیام صادقیان بعد از اعلام فهرست بازیکنان دعوت شده به اردوی اتریش و اطلاع از حذف نامش، در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، بر باعث‌و‌بانی این موضوع، لعنت فرستاد! این مسئله دوباره به این موضوع دامن زد که سرمربی پرتغالی تیم‌ملی، حرف‌شنوی زیادی از کاپیتان محبوب خود دارد و به همین دلیل، صادقیان را دعوت نکرده است.

در همین رابطه کارلوس کی‌روش، تنها کسی در میان مربیان داخلی و خارجی بود که مورد قبول جادوگر بود و با او به هیچ مشکلی برنخورد.

با توجه به سابقه بیشتر آقای «کریمی» در تیم‌ملی، انتظار می‌رفت این بازیکن، بازوبند کاپیتانی تیم‌ملی را بر بازو ببندد اما کی‌روش ترجیح داد بازوبند را به بازیکنی بدهد که صحبت‌های او را به راحتی متوجه می‌شود و از طرفی رابطه نزدیک‌تری با او دارد.

با این حال کریمی اعلام کرد که مشکلی با این موضوع ندارد تا این که در آخرین بازی نیم فصل اول، تقابل کریمی و نکونام در دیدار استقلال مقابل تراکتورسازی، حاشیه‌ساز شد.

3

جادوگر بعد از این بازی، مصاحبه‌ای جنجالی انجام داد و نکونام را متهم به حاشیه سازی و تحریک داور کرد که البته نکونام واکنشی به صحبت‌های کریمی انجام نداد.

تصمیم غیرمنتظره کریمی مبنی بر خداحافظی از فوتبال بعد از ناکامی پرسپولیس در کسب جام حذفی و خداحافظی غریبانه «مهدی مهدوی‌کیا» باعث شد او هم مانند «هادی عقیلی» و «مهدی رحمتی» مورد غضب کی‌روش قرار بگیرد اما از آنجایی که سرمربی تیم‌ملی به این بازیکن علاقه زیادی داشت وقتی او دوباره با پیراهن تراکتورسازی به فوتبال برگشت، اعلام کرد درهای تیم‌ملی به روی او باز است اما در عمل این اتفاق نیفتاد تا باز بعضی به رد‌پای نکونام در این موضوع اشاره کنند. این در حالی بود که بعد از خداحافظی مجتبی جباری، کریمی می‌توانست در میانه میدان به کار تیم کی‌روش بیاید.

رسانه‌ای شدن خبر خداحافظی مجتبی جباری و واکنش شدید کی‌روش، در حالی‌که این بازیکن مدعی بود تنها جواد نکونام از این موضوع مطلع بوده، شایعات نفوذ کاپیتان تیم‌ملی روی کی‌روش را تقویت کرد.

اما مهدی رحمتی احساسی تصمیم به خداحافظی از تیم‌ملی گرفت. هر چند بعد از این اقدام خود پشیمان شد ولی کی‌روش به هیچ نحو زیر بار نرفت که او را به تیم‌ملی برگرداند.

در آن زمان گفته شد مشکل قدیمی میان دروازه‌بان اول استقلال با کاپیتان تیم‌ملی مانع از بازگشت او به تیم‌ملی شده است. کینه این دو به بحث کاپیتانی استقلال در ابتدای فصل برمی‌گشت که رحمتی مانع از رسیدن بازوبند به نکونام شد.

2

بعدها در بازی ایران مقابل ازبکستان و اشتباه رحمتی در خروج از دروازه که منجر به شکست یک بر صفر تیم‌ملی در ورزشگاه آزادی شد، این گلر در رختکن مورد غضب و پرخاش شدید کی‌روش قرار گرفت. رحمتی انتظار داشت نکونام از او دفاع کند اما کاپیتان تیم‌ملی اصلن وارد ماجرا نشد تا رحمتی، کینه نکونام را به دل بگیرد و بعد از تیم‌ملی خداحافظی کند.

اختلاف بعدی این دو به موضوع «امیرحسین صادقی» برمی‌گشت. مدافع استقلال که در فصل قبل، یکی از بهترین‌های این تیم بود از عدم دعوت خود به تیم‌ملی گلایه داشت. رحمتی نیز دلیل این موضوع را نفوذ نکونام روی کی‌روش معرفی می‌کند و به صادقی می‌گوید که نکونام نمی‌گذارد که تو به تیم‌ملی دعوت شوی.

صادقی نیز این موضوع را به نکونام می‌گوید که کاپیتان تیم‌ملی در پاسخ می‌گوید: ما اصلن هم پست نیستیم، پس من چرا باید مانع دعوت تو شوم؟

ظاهرن این موضوع باعث می‌شود رحمتی دیگر جایی برای بازگشت نداشته باشد.

 

واکنش علی کریمی به جدایی محمد بنا از تیم‌ملی کشتی

ستاره فوتبال ایران با انتشار عکسی در اینستاگرام خود به جدایی محمد بنا از تیم‌ملی کشتی فرنگی واکنش نشان داد.

4

حدود یک هفته گذشته پس از بازگشت تیم‌ملی کشتی فرنگی از مسابقات آسیایی قزاقستان، «محمد بنا» دیگر به اردوی تیم‌ملی ملحق نشد و جمع فرنگی‌کاران را ترک کرد. این اقدام او با واکنش‌های متفاوتی روبرو شد. بعضی‌ها از بنا حمایت کردند و بعضی‌های دیگر این کار آقای خاص کشتی ایران را در آستانه جام‌جهانی غیرمعقول دانستند.

در این میان «علی کریمی» ستاره فوتبال ایران با حمایت از محمد بنا نشان داد که از هواداران این مربی کهنه کار است. کاپیتان سابق تیم‌ملی با انتشار این عکس در صفحه شخصی اینستاگرام خود در توصیف محمد بنا نوشت: «یه مرد بود، یه مرد! به یادتیم.»

 

علی پروین و درخواست دیدار با رییس‌جمهور

نوشتاری که در ادامه می‌خوانید حاصل یک گپ دوستانه است. جایی که «علی پروین» سفره دلش را باز کرده است.

شاید دوران سلطانی‌اش به سر رسیده باشد اما تا ابد نامش در تاریخ پرسپولیس می‌ماند. مردی که ویژگی‌های خاصی دارد. با همه بدی‌ها و خوبی‌هایش، ویژگی‌هایش غیر قابل کتمان است. شاید نتواند درد پرسپولیس را دوا کند و شاید گاهی کارهایش بر مشکلات تیم دامن بزند اما درد تیم را هم بهتر از هر کسی می‌شناسد. او حالا نگران است.

پروین دل پر دردی دارد و حالا فقط کافی است یکی از لقب‌هایش را بشنود:«سلطان؟ کدوم سلطان؟ شما روزنامه‌ای‌ها مگر چیزی برای من گذاشتید. بیا «ناصر حجازی» رفت اصلن کسی یادش مانده. حالا مگه چند تا علی پروین واسه فوتبالمان مانده. حالا هی بزنید خوردش کنید. نه بزنید دیگر. بزنید ببینم کجا رو می‌گیرید. ببینید علی پروین رو به کجا رسوندید که بره شکایت کنه. من کی از این کارا بلد بودم؟ بابا حرمت امامزاده دست متولیشه. شما خبرنگارا باید حرمت من را نگاه دارید که 4 تا غیر فوتبالی هم به ما احترام بگذارند. »

parwin

او می‌خواهد عریضه‌اش را به گوش رییس‌جمهور برساند: من با رییس‌جمهور حرف دارم. می‌خواهم بروم پیش خود آقای «روحانی» تا به خودش بگویم در ورزش چه خبره. بابا این مدت پدرم در اومد. خیلی اذیت شدم. باید با خود آقا روحانی رودررو حرف بزنم، این طوری درست نمی‌شه. این آقای وزیر برای خودش هر کاری دوست داشته کرده و هر چیزی که می‌خواهد رو انجام می‌ده. بابا تمام ساختمون وزارت ورزش شده مشاور. من نمی‌دونم کی مشاوره می‌گیره یا اگه این همه مشاوره می‌گیره کی به کار ورزش می‌رسه. من آمار آقای وزیر و کارهاش رو در آوردم. حالا اگه رییس‌جمهور رو ببینم به خودش می‌گم!

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , 

۲ Comments


  1. بیداد
    1

    علی پروین معنی سلطان و با پادشاه اشتباه گرفته فکر میکنه پادشاه شده و باید با رییس جمهور شام بخوره


  2. aaaaali
    2

    سلام خسته نباشید.لطفا فایل صوتی برای دانلود فراموش نشود.سپاس از برنامههای خوبتان.