Saturday, 18 July 2015
28 February 2020
در جمع خبرنگاران

«اژه‌ای گفت خاوری اگر خودش برگردد به نفعش خواهد بود»

2014 May 10

خبر / رادیو کوچه

 

«غلامحسین محسنی اژه‌ای» دادستان ایران روز شنبه بیستم اردیبهشت ماه، درباره لیست ارایه شده از سوی دولت در رابطه با بدهکاران بانکی گفت:این موضوع در حال بررسی است و در نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه توضیحات تفصیلی درباره آن ارایه خواهد کرد.

«محسنی‌ اژه‌ای» که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، در پاسخ به این سوال که آیا فردی که اخیرا در ارتباط با پرونده فساد ٣ هزار میلیاردی دستگیر شده مسوول دولتی بوده است یا خیر؟ گفت: این فرد مسوول دولتی نبوده بلکه یکی از عناصری است که با شخص مه‌آفرید کار می‌کرده است و ارتباطاتی با برخی بانک‌ها و نهادها داشته و واسطه برخی پرداخت‌ها بوده است.

دادستان کل ایران با بیان این‌که معمولن افرادی که نیستند همیشه یک سلسله مسایلی را دیگران علیه‌شان مطرح می‌کنند، گفت: «همان موقع به این فرد، خاوری و افراد دیگر از طریق تریبون‌ها اعلام کردم که اگر بازگردند به نفع‌شان است. اگر این فرد نیز برگشته بود یقینن به نفعش بود تا این که این مدت این همه به عنوان یک آدم فراری حرف‌هایی علیه وی زده شد و حالا در اختیار است.»

وی در پاسخ به این سئوال که آیا بازگشتن خاوری هنوز هم به نفع اوست؟ گفت: «آقای خاوری هم همین‌طور است. الان هم اگر بازگردد باز به نفعش است. اگر خودش بازگردد حتمن به نفعش است زیرا الان یک آدم فراری محسوب می‌شود و در نهایت هم دست عدالت به آن‌ها خواهد رسید و این است که هرچه زودتر خودشان بازگردند و محاکمه شوند بهتر است.»

mohseni ejai

سخنگوی قوه قضاییه ایران افزوده است: «نمی‌خواهم بگویم اگر افراد فراری بازگردند محاکمه نمی‌شوند، قطعن محاکمه می‌شوند و به اتهام‌شان رسیدگی می‌شود ولی به نفع‌شان است تا این‌که آدم فراری باشند و در غیاب‌شان هر کسی هر چه می‌خواهد نسبت دهد.»

روز پنج‌شنبه گذشته «مسعود رضوانی» مدیر کل پلیس بین‌الملل ایران در باره «محمودرضا خاوری» مدیر عامل سابق بانک ملی ایران و یکی از متهمان پرونده موسوم به اختلاس سه هزار میلیارد تومانی گفته که با رییس اینترپل کانادا در اتاوا در مورد استرداد محمودرضا خاوری مذاکراتی داشتیم و آن‌ها قول پیگیری به ما داده‌اند.

هم‌چنین پایگاه خبری پلیس ایران روز چهارشنبه هفدهم اردیبهشت ماه اعلام کرد، یکی از متهمان پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی توسط پلیس بین الملل (اینترپل)، در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس دست‌گیر شده است.

پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی، بزرگترین فساد مالی تاریخ ایران نام گرفته، از سال ۱۳۹۰به جریان افتاد و دادگاه آن برگزار و احکام متهمان نیز صادر شده است.

مطالب مرتبط

اینترپل کانادا قول پیگیری استرداد خاوری را داده است

دست‌گیری متهم اختلاس سه هزار میلیاردی توسط اینترپل

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. احمد
    1

    این آقا فکر میکنه با بچه طرفه؟
    یارو دزد حرفه ایه .
    دزدیش رو کرده و حالا هم که دست کسى بهش نمیرسه داره اونور دنیا حالش رو میبره