Saturday, 18 July 2015
27 September 2020
خانم کمال‌زاده عباسی فرماندار قشم شد

«انتصاب چهارمین فرماندار زن در دولت روحانی»

2014 May 11

خبر / رادیو کوچه

 

یک منبع آگاه در وزارت کشور دولت روحانی اعلام کرد: خانم «عزت کمال‌زاده عباسی» از سوی وزیر کشور به عنوان فرماندار قشم منصوب شده است.

«ایرنا» خبرگزاری رسمی ایران، روز شنبه بیستم اردیبهشت ماه گزارش داد، خانم عزت کمال زاده عباسی، چهارمین زن فرماندار در دولت حسن روحانی است که حکم وی نهم اردیبهشت، از سوی «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور به عنوان فرماندار قشم صادر شده است اما این حکم تاکنون رسانه‌ای نشده بود.

وزیر کشور دولت «حسن روحانی» خانم «عزت کمال‌زاده عباسی» را که به سمت فرماندار قشم انتخاب شده، از خانواده کشته شدگان جنگ ایران و عراق معرفی کرده است.

gheshm

قشم بزرگترین جزیره‌ خلیج فارس است که بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارد و در فاصله حدود ۳۵ کیلومتری بندرعباس، مرکز استان هرمزگان، واقع شده است.

پیش از این نیز دو فرماندار زن در استان سیستان و بلوچستان و یک فرماندار زن در استان گلستان منصوب شده‌ بودند و «مریم شادیوند» نیز سرپرستی فرمانداری دره‌شهر در ایلام را به عهده دارد.

این چهار زن در حالی به پست فرمانداری گمارده شده‌اند که برخی از مراجع قم با فرماندار شدن زنان مخالفت کرده‌اند. آنان معتقند که، فرماندار یا «والی» بر مردم ولایت دارد و چون زن نمی‌تواند بر مرد ولایت داشته باشد، بنابراین فرمانداری زنان خلاف شرع است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,