Saturday, 18 July 2015
28 September 2023
خبرهای ورزشی

«اسپانسر میلیاردی پرسپولیس سه روز بعد از عقد قرارداد ثبت شده»

2014 May 12

خبر / رادیو کوچه

 

اسپانسر میلیاردی پرسپولیس سه روز بعد از عقد قرارداد شرکتش ثبت شده

در تاریخ ١٠ اردیبهشت ٩٣ وزارت ورزش اعلام کرد قرارداد سی میلیارد تومانی با حامی مالی پرسپولیس به امضا رسیده، این در حالی است که شرکت «بهنام پیشرو کیش» به عنوان اسپانسر پرسپولیس در تاریخ ١٣ اردیبهشت یعنی سه روز بعد از امضا شدن قرارداد طی شماره ثبت ١١٣١١ و در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری منطقه آزاد کیش به ثبت رسیده است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

وقتی شرکت «بهنام پیشروی کیش» به عنوان اسپانسر سی میلیاردی یک فصل پرسپولیس معرفی شد تلاش‌ برای یافتن اعضای هیات مدیره این شرکت بی‌نتیجه بود. حالا اما با گذشت چندین و چند روز از معرفی این اسپانسر مشخص شده که این شرکت سه روز پس از عقد قرار داد با باشگاه پرسپولیس به ثبت رسیده است.

در هیاهوی حساب‌رسی از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و انتشار ریز رقم قراردادهای این دو تیم کسی نفهمید چه‌طور و یک‌باره یک شرکت اسپانسری پرسپولیس را برای یک سال و به مبلغ سی میلیارد تومان برعهده گرفت. تنها یک روز در خبرگزاری‌ها شرکت «بهنام پیشروی کیش» به‌عنوان اسپانسر فصل جدید باشگاه پرسپولیس معرفی شد.

perspolis

از آنجایی که مبلغ این قرارداد بیش از پانزده میلیون ریال است طبق فصل اول آیین‌نامه معاملات دولتی معامله عمده شناخته می‌شود و باید از طریق مناقصه یا مزایده برگزار شود. اما در خصوص انتخاب اسپانسر باشگاه پرسپولیس هیچ مزایده یا مناقصه‌ای صورت نگرفته است. وزارت ورزش به رسانه‌ها در این خصوص گفته که افرادی که در رسانه‌ها از بحث اسپانسری این دو باشگاه مطلع شده و یا افرادی که در مصاحبه‌های خود ابراز علاقه‌مندی خود را اعلام کرده بودند، مانند سال‌های گذشته وارد مسیر مذاکره شدند. اما وقتی اخبار را مرور می‌کنیم می‌بینیم که از سوی وزارت ورزش و جوانان یا باشگاه پرسپولیس هیچ زمان معینی برای مذاکره انتخاب اسپانسر معرفی نشده و هیچ مرجعی در این باشگاه یا وزارت ورزش برای مراجعه متقاضیان معرفی نشده. لابد هر شرکتی که قصد داشت اسپانسر پرسپولیس شود می‌بایست با خود وزارت ورزش ارتباط می‌گرفت که این امر هم منطقی نیست.

وزیر ورزش از ایران خودرو آمده و برای ما تصمیم می‌گیرد

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: این هم تقدیرم است که عده‌ای به ورزش آمده و فوتبالی‌ شده‌اند و ما هم شده‌ایم غیر فوتبالی!

«علی پروین» ابتدا در خصوص کنار گذاشتنش از پرسپولیس اظهار داشت: بالاخره همه مردم می‌دانند ما چه‌طور به پرسپولیس آمدیم و به چه شکل دست‌و‌پای ما را بستند و چه‌طوری ما نخواستیم با آقایان کار کنیم. این هم قسمت ما هست که برخی که به ورزش آمده‌اند فوتبالی شده‌اند و ما غیرفوتبالی!

parwin

او در ادامه صحبت‌هایش درباره انتقاد از وزیر ورزش و اعلام موضوعی که از وی مدارک‌هایی دارد که می‌خواهد منتشر کند، گفت: مدرک نه ولی طبق پیگیری‌هایی که داشتم وزیر ورزش و جوانان قبلن کارمند ایران‌خودرو بوده و او الان برای ورزش ما در حال تصمیم گرفتن است. من فقط خواستم این را بگویم که یک فردی که از ایران‌خودرو آمده الان برای ورزش تصمیم می‌گیرد. من این حرف را می‌زنم؛ ما چه باشیم و چه نباشیم عاشق پرسپولیسیم و هیچ‌کس نمی‌تواند ما را از این تیم جدا کند. خدا بیامرزد «ناصر حجازی» را شعر خوبی گفت: من آن گلبرگ مغرورم که می‌میرم ز بی‌آبی ولی با ذلت و خواری پی شبنم نمی‌گردم. این حرف ناصر علا‌رغم این‌که رفت هنوز در بین مردم حرف اول را می‌زند و مردم او را دوست دارند. ناصر و امثال او از دل مردم خارج نمی‌شود چون مردم عاشقانه آنها را دوست دارند.

پنج‌میلیون‌وهشتصد هزار یورو حداقل پاداش برای تیم‌ملی ایران

تیم‌ملی ایران در صورت حذف در مرحله گروهی جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل پنج‌میلیون‌وهشتصد هزار یورو دریافت خواهد کرد.

جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل تابستان امسال در برزیل برگزار می‌شود و سی‌ودو تیم حاضر در این رقابت‌ها در هشت گروه چهار تیمی برابر هم به میدان می‌روند.

timmeli

فیفا با اعلام میزان پاداش تیم‌های حاضر در جام‌جهانی، اعلام کرد پاداش تیم‌های حاضر در بیستمین دوره جام‌جهانی با افزایش روبه‌رو بوده است.

فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرد تیم قهرمان جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل بیست‌وپنج میلیون و ششصد هزار یورو پاداش دریافت خواهد کرد. هم‌چنین تیم دوم این رقابت‌ها نیز هجده میلیون‌وسیصد هزار یورو پاداش دریافت خواهد کرد.

هم‌چنین تمام تیم‌هایی که در مرحله گروهی جام‌جهانی حذف شوند، پنج‌میلیون‌وهشتصد هزار یورو پاداش دریافت خواهند کرد.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,