Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
ولایت ننگرهار در شرق افغانستان

«حمله انتحاری به دادگستری ننگرهار افغانستان ١٠ کشته برجایی گذاشت»

2014 May 13

خبر / رادیو کوچه

 

«حسین مشرقیوال» سخن‌گوی فرماندهی پلیس استان ننگرهار افغانستان روز دوشنبه بیست و دوم اردیبهشت ماه، گفت، گروهی از مهاجمان انتحاری با حمله به دادگستری ننگرهار با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

سخن‌گوی فرماندهی پلیس استان ننگرهار افغانستان اعلام کرد: با کشته شدن ٣ مهاجم، ٢ پلیس، یک کودک و ۴ کارمند دادگستری، حمله مهاجمان انتحاری به دادگستری ننگرهار پایان یافت.

وی به رسانه‌های محلی ننگرهار گفته است: «علاوه بر کشته شدن ١٠ نفر در این حمله انتحاری، ٣ کارمند دادگستری ننگرهار نیز زخمی شده‌اند.»

a

وی همچنین گفته است: «ساعت ٩ صبح روز دوشنبه سه مهاجم انتحاری با کشتن نگهبانان دادگستری ننگرهار، این مرکز را به تصرف خود در آوردند و به تبادل آتش با نیروهای امنیتی و پلیس افغانستان پرداختند، که پس از چهار ساعت با کشته شدن مهاجمان درگیری به پایان رسید.»

نیروهای گروه طالبان سه روز پیش با انتشار بیانیه‌ای از آغاز عملیات «خیبر» در سراسر افغانستان علیه نیروهای افغان، خارجی و مقام‌ها و مراکز دولتی این کشور خبر داده بودند.

«ذبیح‌اله مجاهد» سخن‌گوی گروه طالبان، با برعهده گرفتن این حمله، آن را بخشی از عملیات بهاری این گروه موسوم به «خیبر» اعلام کرده که به گفته او، از امروز دوشنبه بیست و دوم اردیبهشت، با حمله موشکی به پایگاه هوایی بگرام آغاز شده است.

مطالب مرتبط

پلیس افغانستان سه پزشک آمریکایی را به ضرب گلوله کشت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,