Saturday, 18 July 2015
16 July 2020
در شبکه سه تلویزیون ایران

«استعفای عوامل یک برنامه تلویزیونی در مقابل دوربین زنده»

2014 May 13

گزارش / رادیو کوچه

 

نجم‌الدین شریعتی مجری برنامه «سمت خدا» در شبکه سه، تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی روز دوشنبه، بیست و دوم اردیبهشت‌ماه روی آنتن زنده به برکناری سیدعبدالمجید رکنی تهیه‌کننده این برنامه اشاره و تاکید کرد: اگر تهیه‌کننده برنگردد من هم این برنامه را اجرا نمی‌کنم.

از آغاز انقلاب اسلامی ایران در سال ۵٧ تا کنون، این برای نخستین‌بار است که، عوامل یک برنامه تلویزیونی در ایران، مقابل دوربین زنده از اختلاف نظر خود با مدیران صداوسیما سخن گفته و استعفا کردند.

به دنبال این رخداد، حجت‌الاسلام حبیب‌اله فرحزاد که به عنوان کارشناس روزهای دوشنبه در این برنامه زنده حضور داشت نیز گفت: «باید این را بگویم که حتی به رکنی اجازه نمی‌دهند پایش را به استودیو بگذارد. تنشی در بین مسوولان صداوسیما و تهیه‌کننده برنامه بوده و هر چه ما به مسوولان رو انداختیم آنها روی ما را زمین زدند. بنابراین اگر تهیه کننده و مجری برنامه برنگردد، ما کارشناس‌ها هم دیگر به این برنامه نخواهیم آمد.»

 

خبرگزاری مهر در این رابطه نوشته است پیش از این، با برکناری تهیه‌کننده برنامه «سمت خدا» و شکل‌گیری اعتراضاتی به دنبال این اتفاق، خبرگزاری مهر گزارشی را در این خصوص منتشر کرد. با این حال محمودرضا منتظری مدیر روابط عمومی شبکه ٣ ساعاتی پیش در گفت‌وگو با یکی از سایت‌ها، تمام این اتفاقات را تکذیب و اعلام کرد: درباره روند این برنامه اتفاق خاصی نیفتاده و اصلن دلیل برخی حواشی را نمی‌دانم. قرارداد رکنی به عنوان تهیه‌کننده برنامه با «سمت خدا» تمام شده و مدیریت نیز پذیرفته است.

وی ادامه داده بود: از طرفی خود آقای رکنی استعفایش را برای ادامه هم‌کاری نوشته؛ در حالی که اکنون ادعا کرده که شبکه قصد برکناری یا اخراجش را دارد. این ادعا با این ٢ دلیلی که من عرض کردم دیگر محل اعراب ندارد. برگه استعفا او هم موجود است، رکنی اخراج نشده و باز هم برای مناسبت‌های دیگری مثل ماه رمضان به او برنامه خواهند داد. به هرحال هر مجموعه‌ای دنبال فکر و کار جدید با نیروهای تازه است.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Bvrm6JlAi4E[/youtube]

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , ,