Saturday, 18 July 2015
08 August 2020
به جرم دریافت رشوه

«شش سال زندان برای نخست وزیر سابق اسراییل»

2014 May 14

خبر / رادیو کوچه

 

دادگاه مرکزی شهر تل آویو روز سه‌شنبه سیزدهم ماه می،با تشکیل جلسه‌ای، «ایهود اولمرت»، نخست وزیر سابق اسراییل را به جرم دریافت رشوه، به شش سال زندان و جریمه‌ای معادل ٢٨٩ هزار دلار محکوم کرد.

براساس حکم دادگاه آقای «اولمرت» باید اول ماه سپتامبر برابر با دهم شهریور خود را به زندان معرفی کند و وکلای او تا آن زمان فرصت دارند تا ازدیوان عالی اسراییل درخواست تجدید نظر کنند.

وکیل وی پس از دادگاه گفت: «او هرگز رشوه دریافت نکرده است و همواره خود را بی گناه می‌داند و ما درخواست تجدید نظر در دادگاه عالی خواهیم داشت.»

نخست وزیر سابق اسراییل، پیش‌تر به اتهام فساد مالی و دریافت رشوه مجرم شناخته شده و دادستان برای وی ۷ سال زندان درنظر گرفته بود.

«ایهود اولمرت» در سال ۲۰۰۸میلادی و در سن ۶۴ سالگی پس از اعلام اتهاماتی مبنی بر فساد مالی علیه او از سمت خود استعفاء داد.

olmert_

معاون دادستان اسراییل نیز پس از برپایی دادگاه گفت: «دادگاه امروز حرف نهایی خود را زد. در هر صورت رشوه دریافت شده و این فساد مالی است. با توجه به محکومیت به فساد مالی سرنوشت آن‌ها مشخص است و با مجازات زندان برای طولانی مدت مواجه خواهند بود.»

براساس حکم دادگاه، اولمرت در سال ۲۰۰۳میلادی و در زمان تصدی پست شهرداری اورشلیم از سازندگان یک مجتمع عظیم مسکونی، معادل ۱۴۴هزار دلار رشوه دریافت کرده است.

قاضی «اوری روزن» روز سه‌شنبه در این رابطه گفته است: رشوه‌گیرندگان انزجار برانگیزند و به اعتبار نهادهای دولتی در نگاه عمومی لطمه می‌زنند. رشوه‌گیرندگان مثل خائنانی هستند که به اعتماد مردم خیانت می‌کنند، بدون خدمت سالم اعتماد باقی نمی‌ماند.

وی هم‌چنین رفتار آقای «اولمرت» را مسموم و او را دچار انحطاط اخلاقی توصیف کرد.

بر اساس قوانین اسراییل کسی که به این جرم محکوم شود تا هفت سال پس از گذراندن محکومیت زندان، اجازه کارهای دولتی ندارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,