شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
در استان مانیسا، در غرب ترکیه

«شمار کشته شدگان انفجار معدن در ترکیه به ٢٠١ نفر رسید»

۱۳۹۳ اردیبهشت ۲۴

خبر / رادیو کوچه

 

انفجار و آتش سوزی روز چهارشنبه سیزدهم می، در یک معدن ذعال سنگ در نزدیکی سوما واقع در استان مانیسا در غرب ترکیه به دست کم ۲۰۰ کشته و ۸۰ زخمی رسید که حال چهار تن از آنها وخیم گزارش شده است.

به گزارش شبکه خبری «DHA» ترکیه،«تانر یلدیز» وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه که پس از بروز این حادثه به منطقه اعزام شد، با بیان ای‌که در شیفت‌های مختلف در این معدن ٧٨٧ نفر به کار مشغول بوده‌اند، گفت : تاکنون ٢٠١ نفر در انفجار معدن کشته و ٨٠ نفر زخمی شده‌اند.

این حادثه عصر روز چهارشنبه در پی انفجار در ایستگاه برق این معدن زغال سنگ روی داد و ٣٠٠ نفر از کارگران در زیر آوار گرفتار شده بودند.

tarykh_main

در زمان این حادثه که در نزدیکی سوما واقع در استان مانیسا، در غرب ترکیه روی داده، ۷۸۷ کارگر در معدن مشغول کار بودند که ۳۶۶ تن از آن ها توسط نیروهای امداد خارج شده و گفته می‌شود هنوز نزدیک به ۲۰۰ تن دیگر در داخل معدن گرفتار هستند.

امدادگران با تزریق اکسیژن به عمق دو کیلومتری زمین، نجات افراد گرفتار در این معدن را دنبال می‌کردند. اما بروز آتش‌سوزی دوم در سیستم تهویه عملیات نجات را با وقفه روبرو کرد.

کمبود اکسیژن بزرگ‌ترین خطری عنوان شده که جان معدنچیان گرفتار را تهدید می‌کند به ویژه که بروز دوباره آتش سوزی بر این نگرانی افزوده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,