Saturday, 18 July 2015
05 December 2021
در رابطه با دختران ربوده شده

«اعلام آمادگی دولت نیجریه برای گفت‌وگو با بوکو حرام»

2014 May 14

خبر / رادیو کوچه

 

«تانیمو توراکی» وزیر کابینه نیجریه می‌گوید که دولت آماده است با پیکارجویان اسلام‌گرای بوکو حرام، برای آزادی بیش از ۲۰۰ دانش آموز دختر ربوده شده وارد مذاکره شود.

«ابوبکر شیکاو»، رهبر بوکو حرام، که پیش‌تر گفته بود دختران ربوده شده را خواهد فروخت، روز دوشنبه گذشته با بیان این‌که، این دختران به اسلام گرویده‌اند، اعلام کرد، که دختران ربوده‌ شده تا آزادی زندانیان این گروه در اسارت نگه داشته خواهند شد.

روز چهارشنبه چهاردهم می، شبکه خبری «بی‌بی‌سی» در این رابطه گزارش داده که آقای «توراکی»، گفته است، اگر «شیکاو» جدی است باید نمایندگانش را برای گفت‌وگو بفرستد.

bokoharam

براساس این گزارش، آقای «توراکی» وزیر امور ویژه و رییس کمیته تعیین شده توسط «گودلاک جاناتان» رییس جمهور نیجریه برای رسیدن توافق با بوکو حرام گفته است که شیکاو باید معتمدانش را برای ملاقات با هیات آشتی بفرستد.

این دختران که ماه گذشته از یک مدرسه شبانه‌روزی در ایالت بورنو در شمال شرقی نیجریه ربوده شدند، روز دوشنبه در ویدیویی که از سوی بوکو حرام منتشر شد در حالی که حجاب به سر داشتند، قرآن می‌خواندند.

«کاشیما شتیما» فرماندار ایالت بورنو می‌گوید هویت همه کسانی که در این ویدیوی ۲۷ دقیقه‌ای دیده می‌شوند تایید شده و این‌ها همان دختران ربوده شده مدرسه راهنمایی در چیبوک هستند.

خانواده‌های دختران گفته‌اند که بیش‌تر آن‌ها مسیحی هستند هرچند شماری مسلمان هم در میان آنها هست.

مطالب مرتبط

انتشار ویدیویی از دختران ربوده شده نیجریه‌ای

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,