Saturday, 18 July 2015
04 July 2020
مرزبان ربوده شده

«فرمانده مرزبانی ناجا از زنده بودن گروهبان جمشید دانایی‌فر خبر داد»

2014 May 15

خبر / رادیو کوچه

 

«حسین ذوالفقاری» فرمانده مرزبانی ناجا در مورد «جمشید دانایی فر» مرزبانی ربوده شده‌ای که جیش العدل پیش‌تر اعلام کرده بود او را به قتل رسانده، روز چهارشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه، گفت که این گروهبان زنده است.

خبرگزاری «مهر»، گزارش داده است که «حسین ذوالفقاری»، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه بیست و چهارماردیبهشت اظهار داشته است: «بر اساس دلایل و شواهدی که ما در اختیار داریم بر این باوریم که گروهبان دانایی فر زنده است و تلاش‌ها برای آزادی وی در جریان است».

بنابه این گزارش، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در این رابطه توضیح بیشتری نداده است.

naja

پنج مرزبان ایرانی هفدهم بهمن سال گذشته توسط گروه «جیش‌العدل» ربوده شدند و روزهای بعد از تعطیلات نوروز با رایزنی‌های انجام شده، چهار مرزبان آزاد شده و به ایران بازگشتند. اما در مورد «جمشید دانایی فر» جیش العدل اعلام کرد که او را به خونخواهی علی نارویی که جمهوری اسلامی او را در زندان و در حین مذاکره برای آزادی مرزبانان اعدام کرده بود، به دار آویخته است.

اواخر فروردین ماه نیز، «سیدحسین نقوی‌حسینی»، سخن‌گوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران با اعلام این که قرائنی وجود دارد که «دانایی‌فر» در قید حیات است، گفته بود: «ما قرائنی داریم که ایشان با جیش ‌العدل همکاری داشته که ممکن است این موضوع رد و یا تایید شود.»

مطالب مرتبط

جیش العدل نیازی به همکاری دانایی فر ندارد

دانایی‌فر مرزبان ربوده شده متهم به خیانت شد

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,