Saturday, 18 July 2015
26 May 2020
با ارسال رونوشت به رهبری ایران

«شکایت مصطفا تاجزاده از رییس قوه قضاییه به دادگاه انتظامی قضات»

2014 May 15

گزارش / رادیو کوچه

 

مصطفا تاجزاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، با شکایت از رییس قوه قضاییه ایران، با شرح مواردی که ریاست قوه قضاییه به وظایف قانونی خود عمل نکرده است خواستار رسیدگی به تخلفات وی و صدور حکم محکومیت برابر مقررات انتظامی شده است.

برخی از تخلفات عنوان شده در این نامه عبارتند از: عدم رسیدگی به شکایت تاجزاده از سردار مشفق، عدم رسیدگی به شکایت جمعی وی و سایر زندانیان سیاسی در خصوص کودتای انتخاباتی، تخلف از قانون و نگهداری این زندانی در بند انفرادی از روز اول اجرای حکم و محرومیت از حقوق یک زندانی و عدم رسیدگی به شکایت قدیم وی از احمد جنتی.

مشاور سیاسی دولت اصلاحات رونوشتی از این شکایت نامه را برای رهبر جمهوری اسلامی، ریاست جمهور و رییس مجلس خبرگان نیز ارسال کرده است.

متن کامل این شکایت در پی می‌آید:

 

Tajzadeh-46_5

ریاست محترم دادگاه انتظامی قضات

با سلام

نظر به این که مطابق قانون مسوولیت قوه قضاییه مصوب مهرماه ۱۳۶۶ که مقرر داشته: «درصورتی که هریک از اعضاء شورای عالی قضایی در ارتباط با شغل خود به تخلف متهم گردند رسیدگی در دادگاه انتظامی به عمل می‌آید و دادگاه با انجام تحقیقات به موضوع رسیدگی کرده در حدود مقررات انتظامی حکم صادر می کند، این حکم قطعی است و بلافاصله به مورد اجرا گذاشته می شود.»

و برابر ماده ۲ همان قانون، دادگاه باید حکم را به وسیله رییس جمهور به اطلاع رهبر برساند.

و نظر به این که قانون اختیارات و وظایف رییس قوه قضائیه مصوب اسفندماه سال ۱۳۷۱ کلیه وظایف و اختیاراتی که در قوانین مختلف برای شورای عالی قضایی منظور شده به رییس قوه قضائیه محول نموده است.

و با توجه به قانون وظایف و اختیارات رییس قوه قضائیه مصوب اسفندماه ۱۳۷۸ که علاوه بر وظایف و اختیارات قانون وظایف و اختیارات رییس قوه قضاییه مصوب ۹/۱۲/۱۳۷۱ رییس قوه قضاییه را دارای وظایف و اختیارات مصرح در این قانون (قانون سال ۱۳۷۸) نیز دانسته است، با عنایت به ماده ۲ همین قانون که ریاست قوه قضاییه را واجد سمت قضایی شناخته است.

نظر به این که آیت‌اله صادق آملی لاریجانی به شرحی که در ذیل بیان می‌گردد به وظیفه قانونی خود عمل نکرده است:

tajzade

۱- عدم رسیدگی به شکایت این جانب از خبرگزاری ایرنا و روزنامه ایران که در تاریخ جمعه ۲۲ خرداد و شنبه ۲۳ خرداد خبر کذب بازداشت مرا منتشر کرده موجب تشویش اذهان عمومی شدند.

۲- عدم رسیدگی به شکایت این جانب از سردار مشفق که اظهاراتش تایید بر مهندسی انتخابات بود.

۳- عدم رسیدگی به شکایت جمعی این جانب و سایر زندانیان سیاسی بعد از انتخابات ۸۸

۴- تخلف از قانون و نگهداری این جانب در بند انفرادی از روز اول اجرای حکم و محرومیت از حقوقی چون دسترسی به تلفن، ملاقات با بستگان درجه یک، دسترسی به امکانات آموزشی، فرهنگی و ورزشی داخل زندان و مرخصی و سایر حقوق یک زندانی طبق قوانین و آئین نامه های مصوب

۵- عدم رسیدگی به شکایت قدیم اینجانب از آقای احمد جنتی که در صورت رسیدگی به این شکایت مشکلات بعدی در مسیر انتخابات در کشور به وجود نمی‌آمد.

تقاضای رسیدگی به تخلفات ایشان و صدور حکم محکومیت برابر مقررات انتظامی و اقدام لازم مطابق قسمت اخیر ماده ۲ قانون وظایف و اختیارات قوه قضاییه مصوب سال ۱۳۶۶ را دارم.

 

رونوشت:

– رهبر محترم جمهوری اسلامی جهت استحضار و صدور دستور لازم به رییس قوه قضائیه برای اجرای قانون اساسی

– رییس جمهور محترم جهت استحضار و تذکر قانون اساسی به رییس قوه قضائیه

– رییس قوه قضاییه جهت استحضار و پایان دادن به نقض اصل ۱۶۸ قانون اساسی

– رییس مجلس خبرگان رهبری جهت استحضار و تذکر لازم به رهبر و رییس قوه قضاییه برای اجرای قانون اساسی

 

سید مصطفا تاجزاده

بند انفرادی اوین

۱۰/۲/۱۳۹۳

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,