Saturday, 18 July 2015
05 December 2019
مناقشه هسته‌ای ایران

«ظریف و اشتون سه ساعت و نیم پشت درهای بسته گفت‌وگو کردند»

2014 May 15

خبر / رادیو کوچه

 

دومین روز مذاکرات هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی در شهر وین، صبح روز پنج‌شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه، با دیدار «محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران، و «کاترین اشتون»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، آغاز شد.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» در این رابطه گزارش داده است، گفت‌وگوی دو جانبه و خصوصی ظریف و اشتون پشت درهای بسته پس از سه ساعت و نیم پایان یافته است.

بنابه این گزارش، «محمد جواد ظریف» و «کاترین اشتون» از ساعت ٩ صبح روز پنج‌شنبه به وقت محلی تا ١٢ و ٣٠ دقیقه پشت درهای بسته و بدون حضور معاونان آنان با یک‌دیگر به رایزنی و مشورت پرداختند.

بنا بر این گزارش پیش از این از سوی هیات‌های دو طرف اعلام شده بود که پس از ملاقات خصوصی ظریف و اشتون،‌ هر یک از هیات‌ها جداگانه مشورت و سپس مذاکرات در سطح اشتون و ظریف به نمایندگی از ایران و ١+۵ برگزار می‌شود.

zarif-ashton

نگارش پیش‌نویس توافق‌نامه هسته‌ای به‌طور عملی از عصر چهارشنبه و در پی دیدار «محمد جواد ظریف» و «کاترین اشتون» آغاز شد، امری که مذاکره‌کنندگان ایران و قدرت‌های جهانی از آن به عنوان مرحله‌ای دشوار در طول مذاکرات نام برده‌اند.

در این زمینه، خبرگزاری «رویترز» روز چهارشنبه به نقل از یک مقام ارشد دولت آمریکا نوشت که چند نشست آخر میان مذاکره‌کنندگان ایران و قدرت‌های جهانی به بحث درباره مسایل مورد اختلاف گذشته است و با این وجود هنوز اختلافات جدی است.

مطابق توافق‌نامه موقت ژنوایران و قدرت‌های جهانی باید تا بیست و نهم تیر ماه به توافق جامع دست پیدا کنند. با این حال طرفین تاکید می‌کنند که این زمان قابل تمدید است.

مطالب مرتبط

رهبر ایران می‌گوید مذاکرات هسته‌ای به جایی نمی‌رسد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,