Saturday, 18 July 2015
09 December 2019
بنابر اعلام مقامات عربستان

«شمار قربانیان کرونا در عربستان به یک‌صد و شصت تن رسید»

2014 May 16

خبر / رادیو کوچه

 

مقام‌های رسمی عربستان اعلام کردند: با مرگ ٣ نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس «کرونا» که موجب بیماری تنفسی «مرس» می‌شود، آمار قربانیان این ویروس در این کشور به ١۶٠ تن افزایش یافت.

خبرگزاری «ایرنا» روز جمعه بیست و ششم اردیبهشت ماه گزارش داده است، وزارت بهداشت عربستان سعودی روز پنج‌شنبه اعلام کرده است، بر اثر ابتلا به بیماری تنفسی مرس یک زن ٧٢ ساله و یک مرد ۶٣ ساله در جده در غرب این کشور و یک زن ۵۴ ساله در ریاض جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی منابع سعودی، از هنگام پدیدار شدن نشانه‌های این بیماری در عربستان در سال ٢٠١٢ میلادی تاکنون در مجموع ۵١۴ تن به آن دچار شده‌اند که از این تعداد ١۶٠ تن درگذشته‌اند.

arabestan

بنابه این گزارش، اثار ابتلاء به این بیماری علاوه بر عربستان در کشورهای اردن، مصر، لبنان، امارات متحده عربی و حتا آمریکا و هلند نیز مشاهده شده است که بیش‌تر مبتلایان یا در عربستان به کار اشتغال داشته‌اند و یا به آن کشور مسافرت کرده‌اند.

این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه پس از برگزاری نشست اضطراری در روز سه‌شنبه در باره ویروس «کرونا» اعلام کرد که نیازی به اعلام حالت فوق العاده همگانی برای مقابله با این بیماری نیست.

هر چند ویروس «کرونا» که هنوز راهی برای پیش‌گیری از آن یافت نشده، مانند ویروس «سارس» است که تنها در سال ٢٠٠٣ موجب مرگ حدود ٨٠٠ تن شد، اما عفونت «کرونا» شدیدتر و مرگ‌بارتر و در عوض میزان ابتلا به آن کمتر است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,