Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
زیر یه خم

«از واکنش آل‌اشپرت در جواب فوتبالیست‌ها تا وزیر پشیمان»

2014 May 17

مسیب سروندی / رادیو کوچه

برنامه زیر یه خم این هفته بیشتر باز می‌گردد به مسایل البسه تیم‌ملی فوتبال ایران و خبرهای پیرامون این موضوع، تا جایی که وزیر ورزش صحبت‌های خود را هم در این رابطه در فاصله ٢۴ ساعت تکذیب کرد و تغییر جبهه داد.

هم‌چنین نگاهی خواهیم داشت کوتاه به بیوگرافی «دانیال داوری»، عضو تیم‌ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام‌جهانی فوتبال.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«وزیرورزش صحبت‌های خودش را تکذیب کرد»

«محمود گودرزی»، وزیر ورزش و جوانان شنبه گذشته در حاشیه مراسم تجلیل از سرمربیان فوتبال گفت که لباس‌های تیم‌ملی مشکلی ندارند بلکه این مشکل مربوط به سرمربی تیم‌ملی است. امیدوارم با صحبت‌هایی که صورت می‌گیرد تجدید‌نظر حاصل شود. لباس‌های خوبی در اختیار تیم‌ملی قرار دارد و امیدواریم این مسئله که مطرح شده را فدراسیون با صحبت‌هایی که با سرمربی انجام می‌دهد برطرف کند. گودرزی اما یک روز بعد موضع خود را تغییر داد و گفت که من گفته بودم مشکل تیم‌ملی لباس‌هایش نیست اما از صحبت‌های من درباره سرمربی تیم‌ملی سو برداشت شد. من نگفته بودم که مشکل تیم‌ملی سرمربی آن است.

«واکنش آل‌اشپورت به اعتراض‌ ایرانی‌ها به لباس‌های تیم‌ملی»

تولیدکننده آلمانی پیراهن تیم‌ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام‌‌جهانی نسبت به اعتراض بازیکنان و سرمربی تیم‌ملی ایران به کیفیت لباس‌ها واکنش نشان داد.

شرکت آل‌اشپورت به ادعاهای ایرانی‌ها در خصوص کوتاه شدن جوراب‌ها و تی‌شرت‌های بازیکنان واکنش نشان داد. این شرکت درنامه‌ای که برای خبرگزاری فرانسه در تهران ارسال کرده، اعلام کرد که از این ادعاها در خصوص این‌که محصولات درجه دو را برای تیم‌ملی فوتبال ایران به منظور شرکت در رقابت‌های برزیل فراهم کرده، شوکه شده است.

aleshport

در این نامه نوشته شده: این ادعا که بازیکنان به اندازه کافی برای این رقابت‌‌ها لباس دریافت نکرده‌اند، پوچ و اشتباه است. ما از همان استانداردی برای ایران استفاده کردیم که برای هر باشگاه یا موسسه دیگری که با آن کار می‌کنیم، استفاده می‌کنیم.

«افشارزاده گفت فردا نهایی می‌شود مدیرعامل می‌شوم یا خیر»

آقای «افشارزاده» در مورد جلسه دیروز هیات مدیره استقلال که در وزارت ورزش تشکیل شده اظهار داشت: دیروز یک جلسه داخلی و برای هماهنگی بود و هیچ حرف خاص دیگری زده نشد.

وی در مورد این‌که ظاهرن مدیرعاملی او در استقلال قعطی شده عنوان کرد: هنوز مشخص نیست و روز شنبه نهایی می‌شود. باید رای ٩ عضو هیات مدیره گرفته شود.

افشارزاده در پایان در خصوص این‌که به نظر می‌رسد رای سایر نفرات به انتخاب او است، گفت: دوستان لطف دارند اما شنبه همه چیز نهایی می‌شود.

«اعزام هنرپیشه‌ها و سیاسیون به جام‌جهانی با بودجه فدراسیون تخلف است»

مسوول پیگیری پرونده فساد فوتبال در مجلس گفت: پرداخت هزینه اعزام هنرپیشه‌ها یا چهره‌های سیاسی از جمله نمایندگان مجلس به جام‌جهانی از جیب فوتبال کشور تخلف است.

«حمید رسایی» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اصل ٩٠ خانه ملت در خصوص نتایج رسیدگی به پرونده فساد در فوتبال، گفت: این پرونده بخش زیادی از مراحل رسیدگی را با به ‌کار‌گیری کارشناسان خبره طی کرده ولی هم‌چنان بخش‌هایی از آن در کمیسیون اصل ٩٠ در حال رسیدگی است.

مسوول رسیدگی به پرونده فساد در فوتبال اظهار داشت: تاکنون بیش از چهل تن از مسوولان مختلف فدارسیون، مربیان، بازیکنان و عناصر مرتبط به فوتبال از جمله اصحاب رسانه به کمیسیون اصل ٩٠ دعوت شده‌اند و با برخی از آنها به عنوان مطلع و برخی دیگر به عنوان کسانی که باید پاسخ‌گوی مواردی باشند، صحبت شده است.

11

رسایی در خصوص دلایل رسانه‌ای نشدن جزییات بررسی پرونده فساد در فوتبال، گفت: درخواست کمیسیون از همه مدعوین این بوده است که از رسانه‌ای کردن این جلسات خودداری کنند. در خصوص نتیجه این بررسی‌ها هم باید منتظر گزارش نهایی ماند اما تا همین‌جا نیز برخی از تاثیرات گزارش به شکل اصلاحی خودش را نشان داده است.

وی در خصوص ارایه گزارش نهایی گفت: گزارش نهایی بنا به دلایلی بعد از بازی‌های جام‌جهانی ارایه می‌شود. ما نمی‌خواهیم در آستانه حضور تیم ایران در جام‌جهانی ارایه گزارش کمیسیون حاشیه‌ای برای فوتبال کشور درست کند و بهانه به دست بهانه‌جویان بدهد.

نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص هم‌کاری نهادهای مختلف برای رسیدگی به این پرونده گفت: برخی از نهادها ازجمله وزارت ورزش یا نهادهای نظارتی هم‌کاری خوبی داشته‌اند اما فدارسیون فوتبال که ریشه بسیاری از مفاسد در داخل زمین بازی به آنجا برمی‌گردد تلاش می‌کند با جواب‌های مبهم و بی‌ارتباط خود، روند رسیدگی به پرونده را دچار مشکل کند.

رسایی هم‌چنین تصریح کرد: متاسفانه مصادیق روشن و واضح فساد در فوتبال را که بچه‌ها هم در کوچه و خیابان می‌بینند، فدراسیون فوتبال نمی‌بیند و اساسن از نظر مسوولان این فدراسیون فسادی وجود ندارد.

وی در خصوص حواشی سفر جام‌جهانی از جمله بردن هنرپیشه‌ها برای جام‌جهانی، گفت: ما لیست کسانی که قرار است برای این سفر اعزام شوند را از فدارسیون خواسته‌ایم اما تاکنون از ارایه این لیست خودداری شده است. مسلم است که هزینه اعزام هنرپیشه‌ها یا چهره‌های سیاسی از جمله نمایندگان مجلس به جام‌جهانی از جیب فوتبال کشور تخلف است.

عضو کمیسیون اصل ٩٠ در خصوص لغو شدن این برنامه توسط فدارسیون، گفت: اعزام هنرپیشه‌ها لغو نشده بلکه دنبال اسپانسر برای آن هستند اما این‌که هنرپیشه‌ها چه کمکی می‌توانند به بازی تیم ما کنند یا چه کمکی به انتقال فرهنگ کشور ما کنند، موضوعی است که متولیان این مسئله باید پاسخ دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص تلاش برخی از نمایندگان برای حضور در این سفر، گفت: بنده فقط نام چند نفر را شنیده‌ام اما بدیهی است که اعزام نمایندگان یا مسوولان دیگر هم از بودجه فوتبال برای این کار غلط و اعزام آنها به‌واسطه اسپانسرها نیز از جمله مصادیقی است که در قانون نظارت بر رفتار نمایندگان قابل پیگیری است.

«یوزپلنگی که با شنا گربه شد»

پس از راهیابی تیم‌ملی فوتبال ایران به جام‌جهانی پیراهن این تیم به یکی از موضوعاتی تبدیل شده که رسانه‌ها و دست‌اندرکاران ورزشی را به خود مشغول کرده است.

از حرف و حدیث‌هایی که بر سر کیفت آن بالا گرفت و بازیکنان تیم‌ملی که آن را بی‌کیفیت می‌دانند، تا طرح یوزپلنگ ایرانی که گفته می‌شود، یوزپلنگ ایرانی نیست و آفریقایی است و حتا «محمد‌علی اینانلو» در گفت‌و‌گو با برنامه ٩٠ اعلام کرده بود که یوزپلنگی که روی پیراهن ایران رفته است، یوزپلنگ آفریقایی است و نه ایرانی.

طرح پیراهن تیم‌ملی تا آن‌جا پیش رفت ‌که گزارش‌های تلویزیونی به شوخی اعلام می‌کنند، یوزپلنگ روی پیراهن ایران پس از شسته شدن و آب رفتن به یک گربه تازه به دنیا آمده تبدیل شده است.

22

این جنجال‌ها بر سر پیراهن ملی فوتبال و انتقادات فراوان از فدراسیون و کمپانی آل‌اشپورت که پاسخ‌گو نیست نشان می‌دهد که آل‌اشپورت از چه حمایت ویژه‌ای از سوی فدراسیون فوتبال برخوردار است.

اکنون اما ماجرای جدیدی از طراحی یوزپلنگ روی پیراهن تیم‌ملی منتشر شده که می‌تواند از سوی فدراسیون فوتبال ایران قابل پیگیری باشد.

وب‌سایت خبرآنلاین در این مورد نوشته است، دوستانی که البته تمام قد از آل‌اشپورت دفاع می‌کنند با خواندن این گزارش می‌توانند به راحتی از کمپانی آل‌اشپورت شکایت هم بکنند. کمپانی آل‌اشپورت و مدیر آلمانی‌اش زمانی که برای برگزاری مراسم رونمایی به ایران آمده بود ادعا می‌کرد که کمپانی آل‌اشپورت برای طراحی یوزپلنگ ایرانی وقت زیادی گذاشته است.

این وب‌سایت در گزارش که روز دوشنبه بیست و دوم اردیبهشت منتشر کرده می‌نویسد، حتا شنیده شد که آل‌اشپورت جدا از این‌که به تیم‌ملی پیراهن و البسه می‌دهد و کسی نمی‌داند که آیا به فدراسیون فوتبال، پول می‌دهد یا نه، اما بابت طراحی پیراهن با شمایل یوزپلنگ ایرانی پول خوبی از این کار از فدراسیون فوتبال گرفته است. اما طی روزهای گذشته ماجرا به طور کامل برعکس شد و مشخص شد که آل‌اشپورت آلمان طرح یوزپلنگ ایرانی را از روی یک سایت طراحی آنلاین خریداری کرده و پول زیادی هم بابت آن خرج نکرده است. اتفاقی که تکان دهنده است و باید از سوی کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال پیگیری شود.

«اشتباهی از کفاشیان که منجر بر سوژه شدن لباس تیم‌ملی شد»

رییس فدراسیون فوتبال ایران در چند روز گذشته بارها در مصاحبه‌های گوناگون اعلام کرد که ملی‌پوشان فوتبال باید در نگه‌داری لباس‌های جام‌جهانی‌شان تلاش کنند و آنها را با آب گرم نشویند، جمله‌ای که حالا به سوژه رسانه‌های خارجی تبدیل شده است.

در حالی‌که تا آغاز جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل زمان زیادی باقی نمانده، هنوز بحث بر سر پیراهن تیم‌ملی ایران داغ داغ است. در روزهای گذشته بازیکنان و کادرفنی بارها به کیفیت لباس‌ها اعتراض کردند اما با این وجود فدراسیون فوتبال به هیچ عنوان حاضر نیست زیر بار برود.

روز پنج‌شنبه بود که «علی کفاشیان» در تمرینات تیم‌ملی حضور پیدا کرد و حرف‌های جالبی را در مورد لباس‌های ملی‌پوشان بر زبان آورد. او در واکنش به ادعای بعضی از بازیکنان که گفته بودند لباس‌هایشان بعد از شست‌و‌شو کوچک شده، گفت: این لباس‌ها استاندارد هستند و بهترین نوع و کیفیت اروپایی را دارند و مشکلی در آنها وجود ندارد. اگر گاهی ایرادهایی به وجود می‌آید به خاطر نحوه نگهداری آنهاست. این لباس‌ها را نباید با آب گرم بشویند و بازیکنان باید در نگهداری این لباس‌ها تلاش کنند.

امسال سال اقتصاد مقاومتی است و باید یاد بگیریم تا حد امکان از آنها استفاده کنیم. اگر پول‌مان از پارو بالا هم برود باز این کار را نمی‌کنیم و بازیکنان باید با همین لباس‌ها کارشان را پیش ببرند و کسی‌که بتواند آنها را نگه دارد هنر کرده است.

اما نقطه اوج صحبت‌های رییس فدراسیون فوتبال جایی بود که درباره تعویض پیراهن با بازیکنان حریف در جام‌جهانی گفت: برای هر دیدار پیراهنی به بازیکنان نمی‌دهیم و باید بازیکنان در برزیل در رابطه با پیراهن‌های خود صرفه‌جویی کنند. از بازیکنان می‌خواهیم که پیراهن‌های خود را با بازیکنان تیم‌های دیگر عوض نکنند!

godarzi-kafashian

صحبت‌های عجیب علی کفاشیان خیلی زود به دستمایه رسانه‌های خارجی تبدیل شد تا آنها به سوژه لباس‌های تیم‌ملی ایران به نحو تمسخرآمیزی بپردازند. سایت هلندی «فوتبال کرانت» که به واسطه حضور چند سال قبل «رضا قوچان‌نژاد» در لیگ این کشور با ایران آشناست، در خبری با عنوان «رضا و یارانش نمی‌توانند پیراهنشان را با مسی عوض کنند» نوشت: یک خبر جالب توجه از ایران، ملی‌پوشان این کشور در جام‌جهانی برزیل نمی‌توانند پیراهن خود را با بازیکنان حریف عوض کنند. چرا؟ ساده است. پیراهن به اندازه کافی وجود ندارد! به همین خاطر فدراسیون فوتبال ایران دستور داد که بازیکنان پیراهن خود را به کسی ندهند. این خیلی هم بد نیست چرا که ایران با تیم‌های بوسنی، نیجریه و آرژانتین هم‌گروه است. هنوز امیدی هست تا شاید ستارگان آرژانتین بدون درخواست چیزی پیراهن‌شان را به ملی‌پوشان ایران بدهند!

سایت«دپور» هم از دیگر رسانه‌هایی می‌باشد که صحبت‌های علی کفاشیان را پوشش داده است. این سایت اسپانیایی زبان در خبر خود آورده است: بازیکنان ایران به دلیل کمبود لباس اجازه ندارند در جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل پیراهن‌های خود را با بازیکنان حریف عوض کنند. ایران در جام‌جهانی با نیجریه، بوسنی و آرژانتین هم‌گروه است و دستور رییس فدراسیون فوتبال این کشور به معنی این است که هیچ بازیکنی نمی‌تواند پیراهنش را با لیونل مسی عوض کند. در چند ماه گذشته بازیکنان و مربیان تیم‌ملی ایران بارها از کیفیت لباس خود انتقاد کردند. هم‌چنین بازیکنان ایرانی از این‌که سال گذشته در لیگ کشور خود با توپ رسمی جام‌جهانی بازی نکردند، ناراضی هستند.

در کنار این دو سایت رسانه‌های عربی زبان حوزه خلیج فارس هم صحبت‌های علی کفاشیان را بازتاب دادند و به نوعی شگفتی خود را نسبت به این مسئله ابراز کردند، اشتباهی از سوی علی کفاشیان که سوژه‌ای طنز را به دست رسانه‌های دیگر از وضعیت تیم‌ملی فوتبال ایران داد.

«رسانه‌ها باعث حمایت از سرمربی تیم‌ملی کریکت شدند»

پس از انتشار گزارش‌هایی در رسانه‌ها، مبنی بر روی آوردن «ﻣﺤﻤﺪ ﯾﻮﺳﻒ ﺭﯾﯿﺴﯽ» سرمربی تیم‌ملی کریکت ایران به شغل بنزین فروشی در کنار خیابان، در شهرستان نیک‌شهر، با پیگری شهرداری، بخشداری زرآباد و هم‌چنین بنیاد مسکن شهرستان کنارک یک قطعه زمین به این پیشکسوت ورزش استان سیستان و بلوچستان اهدا شد.

وب‌سایت فعالین بلوچ در این زمینه نوشته است، «ﻣﺤﻤﺪ ﯾﻮﺳﻒ ﺭﯾﯿﺴﯽ» یکی از مربیان ﺗﯿﻢ‌ﻣﻠﯽ ﻧﻮﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﮐﺮﯾﮑﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ که به دلیل مشکلات زندگی مجبور شده است به شغل بنزین فروشی در کنار خیابان روی آورد با مساعدت بخشداری زرآباد، شهرداری و بنیاد مسکن نسبت به اهدای یک قطعه زمین به منظور حمایت از وی اقدام شد.

33

در همین زمینه بخشدار زرآباد به خبرگزاری مهر گفته است: طی جلسه‌ای که به اتفاق شهردار و تنی چند از مدیران این بخش انجام شد با هم‌کاری مدیران بنیاد مسکن مقرر شد یک قطعه زمین در شهر زراباد به این عنصر مفید جامعه اهدا شود.

بنابر این گزارش آقای «شجاعی» گفته است: پایان دوران قهرمانی و پهلوانی و حتا بازنشستگی پایان ارزش یک فرد تاثیر‌گذار نیست بلکه باید ابتدای ارایه خدمات و ابتدای قدرشناسی از چنین شخصیت‌هایی باشد.

وی هم‌چنین ضمن تقدیر از شورای شهر و شهردار زرآباد و اداره بنیاد مسکن کنارک گفته است: امیدوارم از تجربیات ارزنده ورزشی این فرد در جایگاهی مناسب توسط اداره کل ورزش و جوانان استفاده شود و زمینه‌ای برای خدمت این مربی ورزشی به منظور تربیت نسل جوان فراهم شود.

«اسپانسر میلیاردی پرسپولیس سه روز بعد از عقد قرارداد شرکتش ثبت شده»

در تاریخ ١٠ اردیبهشت ٩٣ وزارت ورزش اعلام کرد قرارداد سی میلیارد تومانی با حامی مالی پرسپولیس به امضا رسیده، این در حالی است که شرکت «بهنام پیشرو کیش» به عنوان اسپانسر پرسپولیس در تاریخ ١٣ اردیبهشت یعنی سه روز بعد از امضا شدن قرارداد طی شماره ثبت ١١٣١١ و در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری منطقه آزاد کیش به ثبت رسیده است.

وقتی شرکت «بهنام پیشروی کیش» به عنوان اسپانسر سی میلیاردی یک فصل پرسپولیس معرفی شد تلاش‌ برای یافتن اعضای هیات مدیره این شرکت بی‌نتیجه بود. حالا اما با گذشت چندین و چند روز از معرفی این اسپانسر مشخص شده که این شرکت سه روز پس از عقد قرار داد با باشگاه پرسپولیس به ثبت رسیده است.

در هیاهوی حساب‌رسی از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و انتشار ریز رقم قراردادهای این دو تیم کسی نفهمید چه‌طور و یک‌باره یک شرکت اسپانسری پرسپولیس را برای یک سال و به مبلغ سی میلیارد تومان برعهده گرفت. تنها یک روز در خبرگزاری‌ها شرکت «بهنام پیشروی کیش» به‌عنوان اسپانسر فصل جدید باشگاه پرسپولیس معرفی شد.

p

از آنجایی که مبلغ این قرارداد بیش از پانزده میلیون ریال است طبق فصل اول آیین‌نامه معاملات دولتی معامله عمده شناخته می‌شود و باید از طریق مناقصه یا مزایده برگزار شود. اما در خصوص انتخاب اسپانسر باشگاه پرسپولیس هیچ مزایده یا مناقصه‌ای صورت نگرفته است. وزارت ورزش به رسانه‌ها در این خصوص گفته که افرادی که در رسانه‌ها از بحث اسپانسری این دو باشگاه مطلع شده و یا افرادی که در مصاحبه‌های خود ابراز علاقه‌مندی خود را اعلام کرده بودند، مانند سال‌های گذشته وارد مسیر مذاکره شدند. اما وقتی اخبار را مرور می‌کنیم می‌بینیم که از سوی وزارت ورزش و جوانان یا باشگاه پرسپولیس هیچ زمان معینی برای مذاکره انتخاب اسپانسر معرفی نشده و هیچ مرجعی در این باشگاه یا وزارت ورزش برای مراجعه متقاضیان معرفی نشده. لابد هر شرکتی که قصد داشت اسپانسر پرسپولیس شود می‌بایست با خود وزارت ورزش ارتباط می‌گرفت که این امر هم منطقی نیست.

«پنج‌میلیون‌وهشتصد هزار یورو حداقل پاداش برای تیم‌ملی ایران»

تیم‌ملی ایران در صورت حذف در مرحله گروهی جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل پنج‌میلیون‌وهشتصد هزار یورو دریافت خواهد کرد.

جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل تابستان امسال در برزیل برگزار می‌شود و سی‌ودو تیم حاضر در این رقابت‌ها در هشت گروه چهار تیمی برابر هم به میدان می‌روند.

فیفا با اعلام میزان پاداش تیم‌های حاضر در جام‌جهانی، اعلام کرد پاداش تیم‌های حاضر در بیستمین دوره جام‌جهانی با افزایش روبه‌رو بوده است.

11

فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرد تیم قهرمان جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل بیست‌وپنج میلیون و ششصد هزار یورو پاداش دریافت خواهد کرد. هم‌چنین تیم دوم این رقابت‌ها نیز هجده میلیون‌وسیصد هزار یورو پاداش دریافت خواهد کرد.

هم‌چنین تمام تیم‌هایی که در مرحله گروهی جام‌جهانی حذف شوند، پنج‌میلیون‌وهشتصد هزار یورو پاداش دریافت خواهند کرد.

«قرارداد اسپانسر استقلال ۵ میلیارد کمتر از پرسپولیس است»

«امیررضا خادم» اعلام کرد که اسپانسر استقلال برای یک فصل بیست‌وپنج میلیارد تومان می‌دهد.

با انتخاب اعضای هیات‌مدیره استقلال، رقم قرارداد این باشگاه با اسپانسر جدید هم مشخص شد. دیروز امیررضا خادم معاون پارلمانی وزیر ورزش اعلام کرد که اسپانسر آبی‌پوشان برای یک فصل رقمی حدود بیست‌وپنج میلیارد تومان پرداخت می‌کند. این در حالی است که پیش از این شایعه شده بود اسپانسر استقلال چهل‌وپنج میلیارد تومان برای یک فصل می‌دهد.

e

رقم قرارداد استقلالی‌ها در حالی بیست‌وپنج میلیارد تومان است که اسپانسر باشگاه پرسپولیس برای یک فصل سی میلیارد تومان به قرمزپوشان پول می‌دهد.

«معرفی دانیال داوری»

«دانیال داوری» متولد شهر گیسن در حومه فرانکفورت است. او دورگه به حساب می‌آید؛ چرا که پدری ایرانی و مادری لهستانی دارد. داوری تا سن ۱۴ سالگی، 3 ورزش تنیس، فوتبال و بسکتبال را به طور هم‌زمان دنبال می‌کرد و در ورزش فوتبال، مهاجم بود اما به پیشنهاد مربیانش، فوتبال را به عنوان رشته اول انتخاب کرد و با تغییر پست، دروازه‌بان شد.

در دوران نوجوانی، با تیم‌ملی زیر ۱۶ ساله‌های آلمان تمرین می‌کرد. «رالف فارمن» و «ران رابرت زیلر» در آن زمان دروازه‌بان‌های اول و دوم تیم آلمان بودند و داوری مجالی برای نمایش توانایی‌هایش پیدا نکرد.

خانواده داوری ساکن فرانکفورت هستند و او بازی تیم‌های ملی ایران و پرتغال در جام‌جهانی ۲۰۰۶ را که در این شهر و در ورزشگاه کومرتسبانک برگزار شده بود، از نزدیک تماشا کرد.

danial

دانیال اولین بازی‌اش را در بوندسلیگای ۲، مقابل تیم کارلسروهه، در سال ۲۰۱۱ تجربه کرد. در این بازی او ۲۳ سال و ۷ ماه و ۶ روز سن داشت. تیم برانشویگ این بازی خارج از خانه را ۳-۱ برد. تیم او با کمترین گل خورده در بوندسلیگای ۲ صدر نشین بود. در سال ۲۰۱۳ اینتراخت برانشویگ، تیمی که دانیال داوری دروازه‌بانش بود، توانست پس از ۲۸ سال به رقابت‌های بوندس‌لیگای۱ بازگردد. آنها با گل دمیر ورانچیچ توانستند اینگولشتات را در خانه حریف ببرند. این گل در دقیقه ۹۲ به ثمر رسید؛ البته ماریان پتکوویچ در این مسابقه در دروازه برانشوایگ ایستاده بود.داوری با میانگین نمره ۲٫۹۴ از نشریه کیکر در ۱۰ بازی، جزو برترین دروازه‌بان‌ها به شمار می‌آید.

او عنوان هفدهمین بازیکن برتر رقابت‌های بوندسلیگا ۲ را یدک می‌کشید. وی اکنون یکی از دوازه‌بان‌های بوندسلیگا است. او با یک متر و ۹۲ سانتی‌متر قد، پیراهن شماره ۲۶ را به تن می‌کند. این بازیکن از تیم محلی ویسک که در آنجا متولد شد، بازیکنی خود را آغاز نمود. سپس در سال ۲۰۰۷ به تیم جوانان ماینس رفت، او در رده بزرگسالان و در تیم دوم ماینز نیز بازی کرد. دانیال در فصل ۲۰۰۸ با تیم دوم ماینتز، قهرمان مسابقات منطقه جنوب غرب آلمان شد و در سال ۲۰۱۱ هم هم‌راه با آینتراخت برانشویگ لیگ ۳ آلمان را فتح کرد. در بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹، ۳۲ بازی برای آنها انجام داد و سرانجام نیز در تابستان سال ۲۰۰۹، به تیم اینتراخت برانشویگ ملحق شد. او در این ۴ سال، ۵۵ بازی برای این تیم انجام داده است. وی در پایان نیم فصل اول بوندسلیگا ٢٠١٣-٢٠١۴ به عنوان بهترین بازیکن اینتراخت برانشویگ معرفی شد .

 

برای اطلاعات بیشتر به فایل صوتی برنامه رجوع کنید.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , , , , , ,