شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
با درخواست فعالان مدنی

«تحصن و درخواست شهروندان روانسری برای عفو»

۱۳۹۳ اردیبهشت ۲۷

خبر / رادیو کوچه

 

جمع کثیری از اهالی شهر روانسر در استان کرمانشاه، در یک حرکت جمعی از خانواده یک شهروند که به قتل رسیده خواستند تا «عادل محمدی»، قاتل فرزندشان را ببخشند.

به گزارش «پایگاه خبری و تحلیلی روز»، ظهر روز پنج‌شنبه بیست و پنجم اردیبهشت، جمع کثیری از کسبه، بازاریان، فعالان مدنی و شخصیت‌های مذهبی و فرهنگی شهر روانسر پس از حضور یافتن بر سر مزار «امید مرادی» در قبرستان این شهر و ملاقات با خانواده مقتول از آن‌ها خواستند تا قاتل فرزندشان را ببخشند.

فعالان مدنی و اعضای شورای شهر روانسر پس از حضور بر سر مزار مقتول با پای پیاده به سمت منزل پدری وی حرکت کردند تا با خانواده وی دیدار کنند.

براساس این گزارش، پس از تجمع مردم مقابل منزل پدری امید مرادی، خانواده مقتول از حضار درخواست می‌کند که هیاتی ۱۰ نفره به نمایندگی از حاضران این گردهمایی برای گفتگو پیرامون این مسئله به منزل آنها بروند.

1

در این تجمع دکتر منوچهری نماینده مردم اورامانات ضمن تکرار درخواست مردم شهر از این خانواده با بوسیدن دست پدر مقتول به نمایندگی از مردم شهر روانسر از خانواده مقتول خواست تا «عادل محمدی» را عفو کنند.

بنابه این گزارش، خانواده مقتول به هیات نمایندگی مردم اعلام کرده‌اند که برای تصمیم گیری در خصوص بخشش قاتل فرزندشان به زمان نیاز دارند.

پیش‌تر شورای شهر روانسر با صدور بیانیه‌ای از مردم شهر روانسر دعوت کرده بود که روز ۲۵ اردیبهشت با حضور یافتن بر سر مزار امید مرادی و حضور در مقابل منزل پدریش از آنها بخواهند تا قاتل فرزندشان را عفو کنند.

گفته می شود این حادثه نزدیک به شش سال پیش به وقوع پیوسته و پس از مجروح شدن امید مرادی از ناحیه قفسه سینه توسط یکی از دوستانش به نام «عادل محمدی» و انتقال به بیمارستان وی جان خود را از دست می دهد. در حال حاضر قاتل در زندان دیزل آباد شهر کرمانشاه به‌سر برده و از سوی دادگاه این استان به جرم قتل به قصاص نفس شده است.

این تجمع پس از بازگشت نمایندگان مردم و با بدرقه خانواده مقتول به پایان رسید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,