Saturday, 18 July 2015
06 July 2020
در جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات

«درخواست روحانی از مردم برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی»

2014 May 18

خبر / رادیو کوچه

 

«حسن روحانی» رییس جمهور ایران که روز شنبه بیست و هفتم اردیبهشت ماه در جشنواره‌ای با عنوان ارتباطات و فناوری اطلاعات سخنرانی می‌کرد، با استقبال از حضور مردم در شبکه‌های اجتماعی از وزارت ارتباطات خواست که پهنای باند و سرعت اینترنت را افزایش دهد.

رییس جمهوری ایران، خطاب به کسانی که از حضور جوانان در فضای سایبر نگران هستند، گفت باید دنیای اینترنت را به عنوان یک فرصت برای معرفی هویت اسلامی و ایرانی دید.

«حسن روحانی» با بیان این‌که، دوران استبداد و رساندن پیام از طریق بلندگو، منبر و تریبون‌های یک‌طرفه و سنتی به سر آمده، گفته است: کم‌کم به جایی می‌رسیم که جایگاهی برای استبداد پیام وجود نداشته و پیام‌ها از طریق تریبون‌های یک‌طرفه اعلام نمی‌شود.

rohani

«حسن روحانی» در صفحه فیس‌بوک خود در این رابطه نوشته است، «بنده به عنوان رییس‌جمهور از شرایط پهنای باند در کشور راضی نیستم، قرار ما با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که هر چه سریع‌تر نسل سه و چهار و پهنای باند وسیع نه تنها برای منازل و مراکز بازرگانی حتی برای موبایل‌ها را در اختیار کاربران قرار دهیم.»

ما فناوری را به عنوان پایه‌ای برای اقتصاد دانش بنیان، فرهنگ و هویت اصیل اسلامی و ایرانی و راهی برای ایجاد اشتغال به ویژه برای جوانان تحصیل‌کرده و زمینه‌ای برای ایجاد دولت الکترونیکی می‌خواهیم.

آقای روحانی با بیان این مطلب که حق ارتباط با شبکه اطلاعات جهانی را به عنوان یک حق شهروندی در کشور به رسمیت می‌شناسد. از مردم و بخش خصوصی خواسته بلوک فارسی را در شبکه‌های اجتماعی تقویت کنند و حضوری فعال داشته باشند.

رییس‌جمهوری ایران در حالی از شبکه‌های اجتماعی و حضور در فضای مجازی حمایت می‌کند که بعضی روحانیون محافظه‌کار مانند احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد از سیاست‌های ارتباطی دولت به شدت انتقاد می‌کنند.

مطالب مرتبط

انتقاد امام جمعه مشهد از عدم فیلترینگ واتس‌آپ

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,