شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
02 September 2016
خبرهای ورزشی

«مریم ایراندوست اولین مربی لژیونر زن ایرانی در فوتبال اروپا»

۱۳۹۳ اردیبهشت ۲۹

خبر / رادیو کوچه

 

مریم ایراندوست اولین مربی لژیونر زن ایرانی در فوتبال اروپا

«مریم ایراندوست» از سال ٨٩ کارش را به عنوان مربی در تیم نوجوانان آغاز کرد و توانست با این تیم در المپیک نوجوانان در سنگاپور شرکت کند. بعد از آن در رده‌های مختلف سنی از جمله جوانان و بزرگسالان فعالیت کرد و عناوین مختلفی هم کسب کرد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

سال گذشته هم برای هدایت تیم‌ملی بزرگ‌سالان کارش را آغاز کرد، اما بعد از مدتی نیمه اسفندماه بود که از کارش استعفا کرد و همین موضوع اظهارنظرهای عجیبی را از سوی مسوولان فدراسیون فوتبال به دنبال داشت.

وی هم‌چنین هدایت تیم ملوان را برعهده داشت که به عنوان نایب‌قهرمانی رسید. بعد از استعفایش کم‌کم زمزمه حضور ایراندوست در خارج از کشور شنیده شد که در نهایت وی با یک تیم اروپایی به توافق ٨٠ درصدی رسیده و قرار است بعد از مذاکره نهایی تا ١٠ روز آینده نام تیم مورد نظر اعلام شود.

ایراندوست اولین مربی زن ایرانی است که در یک باشگاه اروپایی فعالیت خواهد کرد. پیش از این مریم آزمون سرمربیگری تیم کویت را برعهده گرفت.

تیم‌هایی از کشورهای روسیه، هلند و نروژ با مریم ایراندوست وارد مذاکره شده‌اند که قرار است وی از بین این تیم‌ها بهترین گزینه را انتخاب کند.

رزومه ایراندوست به شرح زیر است؛

maryamirandost

سال ١٣٨٩ تیم‌ملى زیر ١۵ سال و راهیابى به المپیک نوجوانان و جوانان سنگاپور و کسب مقام چهارم جهان

سال ١٣٩٠ سر‌مربى تیم‌ملى بزرگسال و کسب عنوان نایب قهرمانی غرب آسیا در امارات

سال ١٣٩١ سرمربى تیم‌ملى بزرگسال و حضور در مسابقات مقدماتی المپیک لندن و قهرمانى در مرحله اول و صعود به دور بعد، که متاسفانه دور دوم در کشور اردن به دلیل حجاب مانع از حضور ایران در ادامه مسابقات شدند.

سال ١٣٩١ سر‌مربی تیم‌ملى جوانان و حضورى موفق در مسابقات و صعود ٢پله‌اى در رنکینگ

سال ١٣٩٢ سر‌مربی تیم‌ملی بزرگسال

سال ١٣٩١ نایب قهرمان لیگ برتر ایران با تیم ملوان به عنوان مربى بازیکن و به ثمر رساندن ١٣گل

سال ١٣٩٢ قهرمان جام حذفى ایران و نایب قهرمان لیگ برتر ایران و کسب عنوان خانم گل توسط این تیم

سال ١٣٩٣ کسب عنوان مربى برتر سال فوتبال ایران.

 

چه فردی برای کشتی فرنگی تصمیم می‌گیرد

به نظر می‌رسد شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی نقشی در انتخاب سرمربی تیم‌ملی بزرگسالان نداشته باشد.

«رسول خادم» بعد از حضورش در رأس فدراسیون کشتی و در دست گرفتن سکان هدایت فدراسیون گوش‌شکسته‌ها برنامه‌های خوبی برای پیشرفت و حرکت رو به جلوی کشتی ارایه کرد، یکی از این اقدامات تشکیل شورای فنی تیم‌های ملی در کشتی آزاد و فرنگی بود. تصمیمی که در همان زمان با مخالفان و موافقان زیادی روبه‌رو شد و در کنار مزایایش، با ابهامات زیادی در شرح وظایف این شوراها هم‌راه بود.

برخی کارشناسان از این تصمیم استقبال کردند و تشکیل این شورا را در پیشبرد اهداف کشتی و تصمیم‌گیری بر اساس خرد جمعی را موثر دانستند، اما برخی دیگر که در کاربردی بودن و مستقل بودن این شورا شک داشتند، آن را وسیله‌ای برای رسیدن به مقاصد و اهداف مسوولان فدراسیون کشتی دانستند؛ به طوری که تصمیمی گرفته می‌شود و این شورا با تأیید آن بر درستی آن صحه می‌گذارد. مانند انتخاب رییس فدراسیون کشتی به عنوان سرمربی تیم‌ملی کشتی آزاد بزرگسالان که با حواشی زیادی هم‌راه بود.

bana

اما حالا شورای فنی بعد از کناره‌گیری محمد بنا در مورد انتخاب سرمربی تیم‌ملی کشتی فرنگی وارد چالشی جدید شده است؛ در حالی ‌که «علی‌رضا رضایی»، سخنگوی فدراسیون کشتی در گفت‌وگویی رادیویی از برگزاری جلسه شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی در هفته جاری برای تعیین سرمربی تیم‌ملی کشتی فرنگی بزرگسالان در مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی و حتا از انتخاب محمد بنا در صورت صلاحدید شورای فنی خبر داده بود، اما در کمال تعجب در همان زمان شاهد بودیم که «حسن بابک»، مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی از ادامه فعالیت کادر فنی فعلی تا پایان بازی‌های آسیایی خبر داد.

به نظر می‌رسد مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی تصمیمش را گرفته است و از همین حالا بنا را از جمع گزینه‌ها حذف کرده است. حالا در این میان نقش شورای فنی در این تصمیمات چیست ما که نمی‌دانیم. نکته جالب توجه این‌جاست که رییس فدراسیون کشتی هم از نظر نهایی شورای فنی برای تعیین سرمربی تیم‌ملی خبر می‌دهد، اما مثل این‌که عده‌ای کار را تمام شده می‌پندارند و تصمیم‌شان را گرفته‌اند.

به هر حال اگر قرار است تصمیمی بر اساس خرد جمعی گرفته شود پس چنین مطالبی با چه هدفی بیان می‌شود و اگر قرار نیست چنین اتفاقی رخ دهد پس چه اصراری بر نقش این شورا داریم؟

در هر صورت بهتر می‌باشد اگر قرار است تصمیمی هم گرفته شود کمی هماهنگی بین ارکان فدراسیون کشتی باشد تا شاهد چنین تناقضاتی نباشیم و اگر قرار است تصمیمی به صورت فردی اتخاذ شود حداقل ظاهر قضیه حفظ شده و بعد برگزاری جلسه‌ تشریفاتی! شورای فنی این تصمیمات را اعلان عمومی کند.

موضوعی که واضح است این است که مشخص نیست این روزها چه کسی برای کشتی فرنگی تصمیم می‌گیرد و هرکس که از راه می‌رسد می‌خواهد به نوعی محوریت خود را در تصمیم‌گیری‌ها به رخ دیگران بکشد.

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,