Saturday, 18 July 2015
29 February 2020
پس از بازداشت توسط اطلاعات شیراز

«نوری‌زاد پس از آزادی در فرودگاه تهران به شیراز برگشت»

2014 May 20

خبر / رادیو کوچه

 

«محمد نوری زاد»، روزنامه‌نگار و منتقد سیاسی ایران دوشنبه شب بیست و نهم اردیبهشت، بعد از گذشت ساعت‌ها بازداشت با پرواز ساعت نوزده فرودگاه دستغیب شیراز توسط ماموران وزارت اطلاعات به تهران منتقل شد.

وب‌سایت «مجذوبان نور»، روز سه‌شنبه سی‌ام اردیبهشت ماه، در این رابطه گزارش داده است٬ آقای «نوری زاد» روز دوشنبه قصد دیدار با مادر سه تن از وکلای دراویش زندانی، آقایان فرشید یداللهی٬ امید بهروزی و کسرا نوری را داشت که در راه رسیدن به منزل مادر این دراویش زندانی در بلوار پیرنیا شیراز به همراه «پوریا نوری»٬ برادر «کسرا نوری» بازداشت شدند.

mohammadnourizad_parvinnouri

بنابه این گزارش، آقای «نوری زاد» درباره اتفاقات روز دوشنبه گفته است؛ وی قصد داشته بعد از صورت گرفتن این دیدار به تهران برگردد٬ اما ماموران اطلاعات با بازداشت وی قصد داشتند این کار را بلاجبار صورت بدهند که‌‌ همان موقع آقای نوری زاد در واکنش به این عمل گفته بوده است در صورتی که «پایش به تهران برسد دوباره بر می‌گردد» و این اتفاق افتاد و آقای نوری زاد حوالی ساعت ۹ شب گذشته به دلیل عدم وجود پرواز به شیراز در آن ساعت با اتوبوس این مسیر را ۱۲ساعته طی کرده و صبح امروز برای ملاقات با خانواده‌ این دراویش زندانی به شیراز بازگشته است.

آقای «نوری زاد» همچنین درباره دلیل خاموشی گوشی‌های همراه خود چنین توضیح می‌دهد که تا فرودگاه تهران گوشی‌هایشان دست ماموران اطلاعات بوده است و از آن پس هم وقتی قصد دوباره سفر به شیراز داشتم به دلایلی «عامدن» گوشی همراه خود را در طول مسیر تهران تا شیراز خاموش نگه داشته‌ام و حتا دخترم و خانواده‌ام از آزادی بنده خبر نداشتند.

در این گزارش هم‌چنین آمده است، آقای «نوری زاد» پس از حضور دوباره خود در شیراز به دیدار مادر دراویش زندانی٬ خانم «پروین نوری» رفته‌ است.

مطالب مرتبط

محمد نوری‌زاد در شیراز بازداشت شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,