Saturday, 18 July 2015
09 December 2019
خبرهای ورزشی

«افشای خیانت به ١۴ بازیکن تیم‌ملی فوتسال پس از ۶ سال»

2014 May 22

خبر / رادیو کوچه

 

افشای خیانت به ١۴ بازیکن تیم‌ملی فوتسال پس از ۶ سال

دروازه‌بان لژیونر فوتسال ایران با انتقاد شدید از مسوولان کمیته فوتسال در سال ٢٠٠٨، آن‌ها را به خیانت در پنهان کردن پیشنهادات خارجی بازیکنان تیم‌ملی متهم کرد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«مصطفی نظری» هم‌چنین «خسوس کاندلاس» سرمربی تیم‌ملی را یک مربی ترسو دانست که “دستورات به او از جای دیگری می‌رسد”. وی در شرایطی این مسایل را عنوان کرد که نامش در میان بازیکنان تیم‌ملی حاضر در جام ملت‌های آسیا دیده نمی‌شد.

وی به بیان عمل‌کرد یک فصل خود در لیگ روسیه پرداخت و از بازیکنان فوتسال ایران خواست تا بازی در لیگ‌های اروپایی را تجربه کنند. او هم‌چنین ضمن انتقاد از مسوولان کمیته فوتسال در سال ٢٠٠٨ گفت: در آن سال ١۴ بازیکن تیم‌ملی ایران از لیگ‌های اروپایی پیشنهاد داشتند ولی مسوولان وقت با پنهان کردن این پیشنهادات چه خیانت‌هایی که به فوتسال ایران نکردند.

mostafanazari

نظری با طرح این سوال که چرا هیچ کس نیست که بازیکنان ما را به لیگ‌های معتبر اروپایی ببرد؟ گفت: حالا هم بازیکنان ایران خواستار زیادی دارند. بعد از مسابقات جام‌جهانی ٢٠٠٨ هر ١۴ بازیکن تیم‌ملی ایران از کشورهای اروپایی پیشنهاد داشتند. ولی مسوولانی که آن زمان راس کار فوتسال بودند، چه خیانت‌ها که نکردند.

وی ادامه داد: یکی از مدیران برنامه فوتسال امسال مرا در روسیه دید و گفت ما چند سال پیش تمام بازیکنان ایران را برای لیگ روسیه می‌خواستیم. متاسفانه آقایان آن زمان کمک نکردند بازیکنان فوتسال از ایران خارج شوند. آنها همه را در ایران محصور کردند تا سقف فوتسال از صد دلار بالاتر نرود. حالا جالب است که این آقایان جانب بعضی‌ها را گرفته و گفته‌اند این بهترین تیم‌ملی ایران در دوره‌های گذشته فوتسال جام ملت‌ها بوده است.

اظهار نظر عجیب وزیر ورزش درباره مسئله‌ای که آبروی فوتبال ایران را برد

در حالی‌که نماینده کمپانی آل‌اشپورت در ایران به تنهایی آبرو‌ی ایران را پیش از آغاز جام‌جهانی برده و مشخص شده که اعتراضات ‌به پیراهن تیم‌ملی، نتیجه جوسازی نبوده، وزیر ورزش و جوانان، روز گذشته در حاشیه نشست هیات دولت، هم‌چنان با حمایت عجیب از آل‌اشپورت‌، اختلافات پدید آمده را به «کارلوس‌ کی‌روش» ربط داد.

شاید بدگمان‌ترین هواداران تیم‌ملی ایران می‌پنداشتند، ‌پس از جام‌جهانی و ‌خوردن ‌گل‌های بسیاری برابر آرژانتین و مسی، ‌تیم‌ملی دیگر نتواند سرش را در آسیا بلند کند و با بیم‌و‌امید به رقابت‌های جام‌جهانی می‌نگریستند؛ اما حتا ‌بدبین‌ترین آدم‌ها هم گمان نمی‌کردند که تیم‌ملی ایران پیش از جام‌جهانی و به دلیل کیفیت لباس‌هایش مضحکه خاص‌و‌عام شده و به یک جوک جهانی بدل شود!

godarzikirosh

آل‌اشپورت کمپانی که در زمان حضور سردار «عزیز محمدی» در سازمان لیگ، پایش به فوتبال ایران باز شد، بعد از حضور جنجال‌سازش با توپ‌های معروفش در لیگ، یک‌باره این شانس را پیدا کرد که با تامین پیراهن‌های تیم‌ملی، نخستین حضورش را در جام‌جهانی تجربه کند؛ هرچند انتخاب این کمپانی به عنوان اسپانسر پیراهن تیم‌ملی اعتراضاتی را در پی داشت و خیلی‌ها بر این باور بودند که برندهای معتبرتری توانایی این را داشتند که پیراهن تیم‌ملی در برزیل را تامین کنند، با حمایت عجیب‌و‌غریب فدراسیون فوتبال آن‌ها حضورشان در جام‌جهانی را تضمین شده می‌دیدند.

حتا وقتی در یکی دو هفته اخیر، تشت رسوایی آن‌ها از بام افتاد و ‌مشخص شد که طرح پیراهن تیم‌ملی، متعلق به این کمپانی نیست و از یک سایت آنلاین طرح خریداری ‌و بعد هم مشخص شد که کیفیت البسه واقعن پایین است، این کمپانی هم‌چنان حمایت‌های عجیب خود از سوی مسوولان را از دست نداد.

اوج این ماجرا جایی بود که مسوولان آلمانی آل‌اشپورت به اردو‌ی تیم‌ملی در اتریش رفتند و در کمال ناباوری دیدند که البسه‌ای با آرم آل‌اشپورت که تولیدی این کمپانی نیست، بر تن اعضای تیم‌ملی ایران خود‌نمایی می‌کند. آنان در مصاحبه‌ با بی‌بی‌سی اعلام کردند که لباس‌های بازیکنان تیم‌ملی تقلبی است.

به این ترتیب مشخص شد، با این‌که کی‌روش و آل‌اشپورت اختلاف قدیمی بر سر ‌قرارداد با هم داشتند، اعتراضات بازیکنان تیم‌ملی پس از اردو‌ی آفریقای جنوبی به کیفیت پایین این البسه دروغین و در راستای حمایت از سرمربی تیم‌ملی یا آنچه آل‌اشپورت آن را «خودشیرینی» خوانده، نبود و این البسه واقعن نامرغوب است و بعید نیست از یکی از خیابان‌های تهران خریداری شده باشد.

در حالی‌که از ٢ شب گذشته اهالی فوتبال ایران از این ماجرا در بهت و حیرت‌اند، وزیر ورزش و جوانان که کارلوس کی‌روش او را مهم‌ترین حامی خود در ایران دانسته ‌بود، دیروز در حاشیه نشست‌ هیات دولت حرف‌های عجیبی زد.

godarzi

آقای «گودرزی» به خبرنگاران گفت: «اساسن در این زمینه اشکالی وجود نداشته است؛ اما یک اختلاف بین سرمربی برای دریافتی از اسپانسر وجود داشته، چون بر اساس عرف سرمربی توقع داشت مبلغی به ایشان پرداخت شود که اسپانسر از آن خودداری کرد؛ بنابراین، لباس‌ها کیفیتشان تأیید شده است، چون از برند معتبری در اروپاست که مورد تأیید بسیاری از تیم‌هاست‌.

گودرزی پیشتر‌ها نیز در جریان اردو‌ی تیم‌ملی در تهران به این مسأله اشاره کرده بود که بسیاری از رسانه‌ها آن را ‌حمایت نکردن گودرزی از سرمربی تیم‌ملی دانستند؛ اما موضوع این روز‌ها، موضوع سرمربی تیم‌ملی نیست، بلکه آبروی فوتبال ایران است که با سخنان عجیب و عمل‌کردهای خنده‌دار در حال رفتن است و کسی هم به آن توجه نمی‌کند.

در حالی‌که تنها موضوع یوزپلنگ تقلبی پیراهن تیم‌ملی، می‌توانست واحد‌های حقوقی فدراسیون یا وزارت ورزش را بر آن دارد تا از این کمپانی غرامت بگیرند، این روز‌ها می‌بینیم، به ‌رغم اعتراف کمپانی تولید کننده این البسه به بی‌کیفیت بودن آن‌ها باز هم مسوولان ورزشی ایران ‌همه‌جانبه از آن‌ها ‌حمایت می‌کنند و به جای شماتت آن‌ها، سرمربی تیم‌ملی را مقصر جلوه می‌دهند.

خادم انتصاب فامیلی و تجاری در هیات‌مدیره استقلال را تکذیب کرد

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر ارتباط مالی و فامیلی «امیررضا خادم» با یکی از اعضای هیات‌مدیره باشگاه استقلال تهران منتشر شد که انتشار این اخبار واکنش‌هایی را از سوی خادم و توفیقی دو سر این ماجرا به‌ هم‌راه داشت.

از زمانی‌که امیر‌خادم از سوی وزیر ورزش نماینده تام‌الاختیار وزارت‌خانه در خصوص واگذاری استقلال و پرسپولیس شد تا امروز که این دو باشگاه هیات‌مدیره، مدیرعامل و حتا سرمربی‌های فصل جدید خود را هم شناختند اتفاقات فراوانی رخ داده است.

1

یکی از همین ابهامات حضور «سید‌پندار توفیقی» در هیات‌مدیره استقلال بود که نه مثل سایر اعضای این هیات‌مدیره ورزشی بود و نه در شهرداری سمتی داشت و تنها فعالیت‌های اقتصادی او بود که می‌توانست او را به هیات‌مدیره نزدیک کند.

اما از رهگذر همین گمانه‌زنی‌‌ها بود که اسنادی مبنی بر فعالیت اقتصادی توفیقی و خادم در یک شرکت پتروشیمی منتشر شد.

انتشار این اخبار موجب شد تا خادم و توفیقی به این مسئله واکنش نشان دهند. امیر خادم حضورش در هیات‌مدیره شرکت پندار توفیقی را تکذیب کرد و اسنادی را مبنی بر خروج وی از هیات‌مدیره این شرکت در سال ١٣٩٠ را در اختیار خبرگزاری‌ها قرار داد.

هم‌چنین توفیقی در خصوص اسنادی که از حضور خادم در هیات‌مدیره شرکت «مهندسین مشاور پترو آذر پاد» منتشر شده و ارتباط مالی‌اش با خادم گفت: من در سال ٨٢ و کمی بعد از خروج از شرکت نفت قصد تاسیس شرکتی را داشتم و برای هم‌کاری در این شرکت روی امیر خادم که چهره شناخته شده و فرهنگی ورزشی بود نظر داشتم.

2

از آنجایی که با آقای خادم ارتباط خانوادگی داشتم و همسر بنده و همسر ایشان نسبت فامیلی با هم دارند این پیشنهاد را به ایشان دادم. در آن زمان آقای خادم از فدراسیون کشتی بیرون آمده بودند و سمتی نداشتند.

وقتی موضوع را با ایشان مطرح کردم گفتند که به دنبال تاسیس یک شرکت فرهنگی هستند و چندان علاقه‌ای به حضور در پتروشیمی ندارند. اما از آنجایی که در آن مرحله هدف تنها تاسیس شرکت بود و هیچ اقدامی قرار نبود صورت بگیرد پذیرفتند. در آن زمان شرکت ما تنها روی کاغذ تاسیس شده بود و هیچ فعالیتی نداشت. از قضا آمده کار برای چند سال کاملن متوقف شد و حتا دارایی شرکت را غیرفعال اعلام کرد. بعدها در سال ٨٨ قصد راه‌اندازی دوباره شرکت را داشتم و با توجه به این‌که سهم آقای خادم تنها دو درصد بود این موضوع را به ایشان اطلاع ندادم و اسنادی که الان منتشر شده مربوط به راه‌اندازی مجدد شرکت در سال ٨٨ است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,