شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
25 August 2016
به دلیل روبوسی با رییس جشنواره فیلم کن

«شکایت جمعی از دختران دانشجوی ایران از لیلا حاتمی»

۱۳۹۳ خرداد ۰۱

خبر / رادیو کوچه

 

جمعی از دختران دانشجوی ایرانی متعلق به تشکلی با عنوان دانشجویان حزب‌اله با ارسال نامه‌ای به دادسرای فرهنگ و رسانه از لیلا حاتمی شکایت کردند.

خبرگزاری «تسنیم» روز چهارشنبه سی و یکم اردیبهشت ماه، گزارش داده است، جمعی از دختران دانشجو متعلق به تشکلی با عنوان دانشجویان حزب‌اله با صدور نامه‌ای به ریاست دادسرای فرهنگ و رسانه از لیلا حاتمی شکایت کردند. متن شکوائیه به شرح زیر است:

«احترامن به استحضار می‌رساند همان‌طور که اطلاع دارید، لیلا حاتمی هنرپیشه زن فعال در سینمای جمهوری اسلامی ایران که در شصت و هفتمین دوره جشنواره کن در فرانسه به عنوان داور حاضر بوده است در اقدامی علنی و عامدانه، برای دست دادن و بوسیدن رییس مرد اجنبی این فستیوال پیش‌قدم شده و فعل حرام یاد شده را مرتکب گردیده است. این در حالی که این اقدام گستاخانه در انزار[انظار] عمومی اتفاق افتاده و نام برده به انتشار قطعی تصاویر قبیحه عمل ارتکابی خود عالم بوده است.»

Leila-Hatami

هفته گذشته، در حاشیه جشنواره کن «لیلا حاتمی»، بازیگر سینمای ایران که به عنوان یکی از اعضاء هیات داواران جشنواره امسال در این دوره از رقابت‌ها حضور یافته در دیداری با «ژیل ژاکوب»، رییس جشنواره، با او روبوسی می‌کند که با واکنش مقامات ایران روبرو شد.

پس از گذشت چند روز از این مسئله و بازتاب آن در رسانه‌های داخلی و خارجی، سرانجام «ژیل ژاکوب»، رییس جشنواره کن، در صفحه توییتر خود نسبت به این مسئله و عکس‌العمل مقامات ایرانی واکنش نشان می‌دهد.

ژاکوب می‌نویسد: این جنجال‌ها بی‌اساس است چون این مسئله (روبوسی یک آقا با یک خانم) در فرهنگ غرب کاملن عادی است.

وی می‌افزاید: این من بودم که برای بوسیدن خانم حاتمی پیش‌قدم شدم، در آن لحظه، او برای من نماینده سینمای ایران بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۸ Comments


 1. سینا
  1

  واقعا جامعه ی عقب افتاده ای داریم. سر یک بوس کردن چقدر دارن حاشیه و داستانسرایی درست میکنن. و حتی به حقوق شخصی دیگران تجاوز مسکنند


 2. سارا
  2

  واقعا متاسفم واسه این خانم….ایشون باید الگوی بقیه باشن….اما دارن گند میزنن به همین یه ذره فرهنگی که مونده واسمون!…..خدا خودش جوابشو میده !


 3. سامان
  3

  خانم سارا اگه خدا خودش جوابشو میده شما و امثال شما این وسط چیکاره اید?
  ب شما هیچ ربطی نداره کی چیکار میکنه.
  تا کی فضولی تو کار مردم


 4. reza
  4

  khejalat bekeshin .chera darin eftekhare kesharo be hashiye mikoshin.bas konin dg toro khoda ,baba dar din ejbari nist chera mikhain begin majoorim mosalman bashim


 5. amjad
  5

  همین حرکات حسوداست که نمیگذاره کارهای فرهنگیما مخاطب پیدا کنه وهمه ماهواره ببینن بجای تولیدات داخلی.خیلی هم بیما میکنه کسی از مهمترین هنرپیشه بینالمللی ایران شکایت کنه که با این لباس و رفتار با وقارش افتخار ملی است.


 6. tohid
  6

  نکتش اونجاییه که میگه بوسیدن مرد اجنبی. مثلا اگه میومد فرج الله سلحشور و شمقدری رو میبوسید مشکلی نبود. اغا یکم دغغت کن


 7. milad
  7

  این خواهران بسیجی حسودیشون می شه میگن کاش مای جای لیلا بودیم


 8. majid
  8

  تقصیر ندارن بیچاره ها اسم بوس که میاد یاد اون جور کارا می افتن. این جور تربیت شدن دیگه