Saturday, 18 July 2015
07 December 2019
پس از پایان دوره محکومیتش

«بهزاد نبوی سالمندترین زندانی سیاسی ایران آزاد شد»

2014 May 22

خبر / رادیو کوچه

 

«بهزاد نبوی»، سالمندترین زندانی سیاسی ایران و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران، از تشکل‌های جناح اصلاح طلب جمهوری اسلامی، از زندان آزاد شد.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» روز پنج‌شنبه اول خرداد ماه در این رابطه گزارش داد، که بهزاد نبوی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران، از تشکل‌های جناح اصلاح طلب جمهوری اسلامی، با پایان دوره محکومیتش از زندان آزاد شده است.

behzadnabawi

«بهزاد نبوی» در جریان اعتراضات نسبت به نتیجه بحث‌برانگیز انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در سال ١٣٨٨ بازداشت و محاکمه و به شش سال حبس تعزیری محکوم شد. که این دوره حبس در دادگاه تجدیدنظر به پنج سال کاهش یافت.

وی از جمله کسانی است که در ماه‌های بعد از انتخابات، در یک دادگاه دسته‌جمعی و در برابر دوربین تلویزیون محاکمه شدند. بعدها برخی از منابع مخالف دولت گفتند که بهزاد نبوی مانند بعضی دیگر از بازداشت شدگان ماجرای انتخابات برای انجام اعترافات تلویزیونی تحت فشار قرار گرفت اما این پیشنهاد را نپذیرفت.

«    «بهزاد نبوی» در سال‌های نخست وزیری «میرحسین موسوی» در سمت‌های وزیر صنایع سنگین و وزیر مشاور، عضو هیات دولت و از اعضای بنیانگذار سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بود که بعدهااز این سازمان کناره گرفت. سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی چند سال بعد منحل شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,